ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без розгляду
"10" грудня 2012 р. Справа № 2а-3766/12/0970
м. Івано-Франківськ
Cуддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Скільський І.І., розглянувши матеріали адміністративного позову Приватного акціонерного товариства «Зірниця» до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій та скасування постанов про відкриття виконавчого провадження ВП №34294992 та ВП №34295146 від 08.10.2012 року,-
06 грудня 2012 року Приватне акціонерне товариство «Зірниця»звернулася до суду з позовом до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківської області про визнання неправомірними дій та скасування постанов про відкриття виконавчого провадження ВП №№34294992 та ВП №34295146 від 08.10.2012 року.
Згідно ч.1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі та дотримання позивачем строку звернення до суду, судом встановлено наступне.
Із змісту адміністративного позову вбачається, що позивач оскаржує постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження ВП №34294992 від 08.10.2012 року, винесеної на підставі вимоги управління Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську №Ю-80/15У від 03.08.2012 року про стягнення з Приватного акціонерного товариства «Зірниця»на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську недоїмки зі сплати єдиного внеску в сумі 6372,92 грн., та постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження ВП №34295146 від 08.10.2012 року, виданої на підставі рішення управління Пенсійного фонду України у м.Івано-Франківську №100 від 25.06.2012 року про стягнення з Приватного акціонерного товариства «Зірниця»73,42 грн. пені.
Згідно вимог частини 1 статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Одночасно з адміністративним позовом позивачем подано клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду, яке мотивоване тим, що оскаржувані постанови позивачем отримані кур'єрською поштою 31.10.2012 року і в межах десятиденного строку, а саме: 06.11.2012 року подано до Івано-Франківського окружного адміністративного суду позов про визнання неправомірними дій державного виконавця та скасування постанов.
07.11.2012 року ухвалою суду позовну заяву залишено без руху, у зв'язку з тим, що позовну заяву подано без додержання вимог встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України та встановлено строк до 19.11.2012 року для усунення недоліків шляхом подання доказів сплати судового збору.
22.11.2012 року ухвалою суду позовну заяву повернуто у зв'язку з тим, що позивачем не усунуто недоліки позовної заяви.
Відповідно до вимог частини 1 статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими Законами.
Нормами частини 2 статті 181 КАС України встановлено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Поважність причин для поновлення строку звернення до адміністративного суду суд оцінює у кожному конкретному випадку.
Неповажними слід визнавати причини порушення строку звернення до суду, якщо за наявності таких причин позивач мав реальну можливість звернутись до суду за захистом своїх порушених прав, свобод чи інтересів.
Не може розцінюватись судом як належна підстава для поновлення строку звернення до суду з адміністративним позовом те, що позивачем отримано оскаржувані постанови 31.10.2012 року і відповідно подано позовну заяву до суду у встановлений строк, оскільки позивачем не виконано вимогу суду про усунення недоліків позовної заяви, і відповідно повернуто позовну заяву. Дані обставини свідчать про відсутність підстав для поновлення строку для звернення до суду та визнання причин пропуску звернення до суду поважними. Дана обставина підтверджується доданими до адміністративного позову копією позовної заяви від 06.11.2012 року, ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.11.2012 року про повернення позовної заяви.
Перебіг строку на звернення до Івано-Франківського окружного адміністративного суду починається з моменту, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод чи законних інтересів.
Як наслідок, суд, встановив, що позивачем не вказано поважних причин на поновлення пропущеного процесуального строку та не знайшов підстав для поновлення строку, а тому в задоволенні клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на звернення до адміністративного суду слід відмовити.
За наведених обставин суд вважає, що адміністративний позов поданий позивачем із пропущенням строків звернення до адміністративного суду.
З огляду на вказане, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду.
На підставі наведенного, керуючись ст. ст. 99, 100, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
Позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Зірниця" до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій та скасування постанов про відкриття виконавчого провадження ВП №34294992 та ВП №34295146 від 08.10.2012 року, - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ Скільський І.І.