16 листопада 2012 р. Справа № 2а/0470/12375/12
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Кальника В.В.
при секретарі судового засідання Петранцові О.Ю.
за участю представників:
позивача Герасименко М.М., Ніколенка О.Ю.
відповідача Никитенка Є.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Орендаекспертсервіс»до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби про скасування актів, визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
Товариство з обмеженою відповідальністю «Орендаекспертсервіс»18 жовтня 2012 року звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби з позовними вимогами про:
- скасування акту №762/152/34229560 від 29 травня 2012 року Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська;
- скасування акту №1463/152/34229560 від 31 липня 2012 року Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська;
- визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська від 11 червня 2012 року №0000231504.
В обґрунтування позову зазначено, що позивач не погоджується з висновками оскаржуваним актів перевірок та вважає податкове повідомлення-рішення від 11 червня 2012 року протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали, просили позов задовольнити повністю.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував, надав письмові заперечення проти позову, просив у задоволенні позовних вимог відмовити. В обґрунтування заперечень зазначено, що висновки акту перевірки є правомірними, оскаржувані рішення прийнято на підставі та у межах чинного законодавства, тому підстави для задоволення позовних вимог відсутні.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наступне.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що посадовою особою ДПІ у Бабушкінському районі на підставі пункту 200.10 статті 200 Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість за І квартал 2012 року Товариства з обмеженою відповідальністю «Орендаекспертсервіс»(код ЄДРПОУ 34229560), за результатами якої складено акт від 29 травня 2012 року №762/152/34229560.
За результатами перевірки податковою інспекцією зроблено наступні висновки:
- встановлено, що розмір від'ємного значення (рядки 21.2, 22 та 24) в декларації з ПДВ за 1 квартал 2012 року не відповідає результатам перевірки, оскільки підприємством у додатку №2 до декларації відображена сума від'ємного значення в розмірі 132712 грн. як фактично не сплачена постачальникам товарів у попередніх періодах з терміном виникнення березень, червень, вересень 2007 року, тобто, із спливом терміну позовної давності;
- у порушення вимог пункту 198.3 статті 198 Податкового кодексу України, враховуючи строки подання заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань або про їх відшкодування, встановлену пунктом 102.5 статті 102 Податкового кодексу України, зменшується залишок від'ємного значення (рядок 24 декларації) у розмірі 132712 грн. по декларації з ПДВ за 1 квартал 2012 року.
Не погодившись із актом перевірки ТОВ «Орендаекспертсервіс»звернулась до відповідача із запереченнями від 5 червня 2012 року за вих. №05/06-1, які листом ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська від 11 червня 2012 року №10399/10/152 залишені без задоволення, акт перевірки залишено без змін.
На підставі Акту перевірки від 29 травня 2012 року №762/152/34229560 ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська 11 червня 2012 року винесено податкове повідомлення-рішення №0000231504, яким позивачу зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 132712 грн.
У зв'язку із поданням ТОВ «Орендаекспертсервіс»скарги про перегляд податкового повідомлення-рішення від 11 червня 2012 року №0000231504, відповідно до листа ДПА у Дніпропетровській області від 13 липня 2012 року №16401/10/10-014 «Про призначення позапланової перевірки»та згідно наказу ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська від 26 липня 2012 року №567 посадовою особою відповідача у період з 26 по 31 липня 2012 року було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Орендаекспертсервіс»(код ЄДРПОУ 34229560) з питань визначення правомірності формування залишку від'ємного значення у сумі 132712 грн., відображеного у податковій декларації з ПДВ, поданій за І квартал 2012 року, за результатами якої складено акт від 31 липня 2012 року №1463/152/34229560.
Перевіркою встановлено наступне:
- у порушення пункту 102.5 статті 102, абзацу «б»пункту 200.4 статті 200 Податкового Кодексу України ТОВ «Орендаекспертсервіс»завищено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24 декларації) за 1 квартал 2012 року на суму 132712,00 грн.;
- у порушення пункту 200.2 статті 200 Податкового кодексу України ТОВ «Орендаєкспертсервіс»занижено суму ПДВ за 1 квартал 2012 року, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає (рядок 25 декларації) 32594,00 грн.
ТОВ «Орендаекспертсервіс»проводилась процедура адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення від 11 червня 2012 року за №0000231504 до Державної податкової служби у Дніпропетровській області та до Державної податкової служби України. Скарги позивача залишені без задоволення, а податкове повідомлення-рішення залишено без змін.
Відповідно до поданої ТОВ «Орендаекспертсервіс»до ДПІ у Бабушкінському районі декларації з ПДВ за І квартал 2012 року (за вх. №14778 від 4 травня 2012 року) рядок 18 «Позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду»складає 32594,00 грн. рядок 21 «Залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду»- 165306,00 грн. (значення рядка 24 декларації попереднього звітного (податкового) періоду), рядок 22 «Залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного (податкового) періоду»- 132712,00 грн. та рядок 24 «Залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду»- 132712,00 грн.
У довідці щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (Додаток 2 до податкової декларації за І квартал 2012 року), зазначено, що залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду (рядок 22 податкової декларації звітного (податкового) періоду) складається із сум ПДВ, які виникли, зокрема, в звітних періодах: березні 2007 року (І квартал 2007) в сумі 121380,00 грн., червні 2007 року (II квартал 2007) в сумі 23,00 грн. і в вересні 2007 року (III квартал 2007) в сумі 11309,0- грн.
У ході перевірки правомірності формування суми від'ємного значення податку на додану вартість за І квартал 2012 року та його фактичної оплати, встановлено наступне.
Згідно підпункту 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 3 квітня 1997 року №168/97-ВР, що діяв до 1 січня 2011 року (далі - Закон №168), сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Наведений порядок врахування від'ємного значення суми податку на додану вартість також визначений пунктами 200.1, 200.2, 200.3 статті 200 Податкового кодексу України.
За даними перевірки залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (значення рядка 24 декларації попереднього звітного (податкового) періоду) складає 11332,00 грн., а саме:
- за даними платника від'ємне значення березня 2007 року (за І квартал 2007 року) складає 121380,00 грн. згідно поданої декларації за І квартал 2007 року від 18 квітня 2007 року №22264 від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ поточного звітного (податкового) періоду (рядок 9 - рядок 17) складає 23,00 грн.;
- за даними платника від'ємне значення червня 2007 року (за II квартал 2007 року) складає 23,00 грн. згідно поданої декларації за II квартал 2007 року від 19 липня 2007 року №58700 від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ поточного звітного (податкового) періоду (рядок 9 - рядок 17) складає 11309,00 грн.;
- за даними платника від'ємне значення вересня 2007 року (за III квартал 2007 року) складає 11309,00 грн. згідно поданої декларації за III квартал 2007 року від 7 листопада 2007 року №102543 від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ поточного звітного (податкового) періоду (рядок 9 - рядок 17) складає 0 грн.
Відповідно до пункту 200.3 статті 200 Податкового кодексу України при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Наведений порядок врахування від'ємного значення суми податку на додану вартість також визначений підпунктом 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 Закону №168. Згідно підпункту 7.7.2 пункту 7.7 статті 7 Закону №168 і пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 або 200.1 цих пунктів, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг). Залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.
Враховуючи наведені вимоги податкового законодавства ТОВ «Орендаекспертсервіс»у порушення пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України завищено залишок від'ємного значення у податковій декларації з ПДВ за І квартал 2012 року на суму 153974,00 грн. (рядок 21 зазначеної податкової декларації з ПДВ), як фактично відсутній у періодах його виникнення (податкових деклараціях з ПДВ за I, II, III квартал 2007 року, згідно Додатку 2 декларації за І квартал 2012 року). З урахуванням встановленого порушення завищення суми залишку від'ємного значення по рядку «24»податкової декларації з ПДВ за І квартал 2012 року складає 121380,00 грн.
Щодо іншої суми залишку від'ємного значення податкової декларації з ПДВ за І квартал 2012 року на суму 11332,00 грн. (рядок 21 зазначеної податкової декларації з ПДВ) слід зазначити наступне.
Платник податку може прийняти самостійно рішення про зарахування в повному обсязі належної йому суми бюджетного відшкодування або її частини у зменшення податкових зобов'язань з цього податку, що виникли протягом наступних звітних (податкових) періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за результатами звітного (податкового) періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті (підпункт 7.7.3 пункту 7.7 статті 7 Закону №168 і пункт 200.6 статті 200 Податкового кодексу України).
Відповідно до підпункту 7.7.4 пункту 7.7 статті 7 Закону №168 і пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
При цьому, наведеними нормами не передбачено відстрочення використання такого права з моменту його виникнення.
Порядком заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженим Наказом ДПА України від 25 січня 2011 року №41 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16 лютого 2011 року за №197/18935, який діяв до 10 січня 2012 року, Наказом Міністерства фінансів України від 25 листопада 2011 року №1492, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 грудня 2011 року за №1490/20228, передбачено, що якщо за результатами поточного звітного (податкового) періоду платником податку визначено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту (заповнено рядок 19 декларації), така сума враховується у зменшення суми податкового боргу за попередні звітні (податкові) періоди з податку на додану вартість, у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до Кодексу (що значиться на особовому рахунку платника на перше число звітного (податкового) періоду (відображається у рядку 20.1 декларації), а решта зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 20.2 декларації поточного звітного (податкового) періоду та переноситься до рядка 21.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду).
Якщо в наступному звітному податковому періоді різниця між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту з урахуванням залишку такого від'ємного значення минулого звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, має від'ємне значення (рядок 22 декларації), подається (Д2) (додаток 2).
Платники, які відповідно до статті 200 розділу V Кодексу мають право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість та заповнили рядок 22 декларації, здійснюють розрахунок бюджетного відшкодування та подають (ДЗ) (додаток 3).
Значення рядка 3 (ДЗ) (додаток 3) переноситься до рядка 23 декларації за поточний звітний (податковий) період. Залежно від обраного платником напряму повернення суми бюджетного відшкодування (на рахунок цього платника у банку або у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних податкових періодів) така сума вказується або в рядку 23.1, або у рядку 23.2, або частково розподіляється у рядках 23.1 та 23.2 декларації.
Залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 24 декларації поточного звітного (податкового) періоду та переноситься до рядка 21.2 декларації наступного звітного (податкового) періоду).
Також, відповідні норми були передбачені Порядком заповнення і подання податкової декларації з ПДВ, затвердженого Наказом №166.
Зокрема, у пункті 5.12 Наказу №166 зазначалося, що бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг). Сума податку, фактично сплачена у попередніх податкових періодах, визначається із сум, які були включені до складу податкового кредиту наступного податкового періоду та не брали участі у розрахунках бюджетного відшкодування протягом попередніх податкових періодів або не погашали податкові зобов'язання наступних звітних періодів (рядок 24).
Залежно від обраного платником напряму повернення суми бюджетного відшкодування (на рахунок цього платника у банку або у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних податкових періодів) така сума в повному розмірі вказується або в рядку 25.1, або в рядку 25.2 податкової декларації з податку на додану вартість.
Залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 26 податкової декларації поточного звітного податкового періоду та переноситься до рядка 23.2 податкової декларації наступного звітного періоду).
Таким чином, у рядках 26 (до 4 травня 2012 року) та 24 «залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду»звітної податкової декларації з ПДВ відображається лише залишок від'ємного значення, за яким не проведено розрахунків з постачальниками.
Отже, ТОВ «Орендаекспертсервіс»порушено Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.
Крім того, підпунктом 7.7.11 пункту 7.7 статті 7 Закону №168 і пунктом 200.5 статті 200 Податкового кодексу України визначені особи, що не мають права на отримання бюджетного відшкодування, зокрема, особи які були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів) та мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів). ТОВ «Орендаекспертсервіс»фактично у попередніх податкових періодах мало право на отримання бюджетного відшкодування суми податку на додану вартість, що виникло за рахунок від'ємного значення податкових декларацій з ПДВ в II кварталі 2007 року у сумі 23,00 грн., в III кварталі 2007 року у сумі 11309,00 грн.: від'ємне значення є фактично сплаченим у попередніх звітних періодах; товариство зареєстровано платником податку на додану вартість понад 12 календарних місяців; обсяг оподаткованих операцій за 4 квартали по III квартал 2007 року складає 26186,00 грн., що є більшим ніж загальна сума від'ємних значень податкових декларацій з ПДВ за І та II квартали 2007 року.
За таких обставин, платник податків мав скористатись правом на отримання суми бюджетного відшкодування в момент виникнення на це такого права, а саме у III кварталі 2007 року.
Тобто, завищення залишку від'ємного значення за І та II квартали 2007 року по податковим деклараціям з ПДВ за І квартал 2012 року фактично є наслідком заниження суми бюджетного відшкодування за III квартал 2007 року.
В порушення норм пункту 102.5 статті 102 Податкового кодексу України, згідно якого заяви на повернення надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) або на їх відшкодування у випадках, передбачених податковими законами, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, наступного за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування, ТОВ «Орендаекспертсервіс»завищено залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (значення рядка 24 декларації попереднього звітного (податкового) періоду) у сумі 11332,00 грн.
Таким чином, у порушення пункту 102.5 статті 102, абзацу «б»пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, загалом ТОВ «Орендаекспертсервіс»завищено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядки 21, 21.2 декларації) за І квартал 2012 року на суму 165306,00 грн.
Відповідно до пункту 200.2 статті 200 Податкового кодексу України, при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом. У порушення пункту 200.2 статті 200 Податкового кодексу України ТОВ «Орендаекспертсервіс»занижено суму ПДВ за І квартал 2012 року, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає (рядок 25 декларації) 32594,00 грн.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Позивачем не доведено протиправності оскаржуваного податкового повідомлень-рішення та не зазначено обґрунтованих підстав для його скасування.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог у частині визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська від 11 червня 2012 року №0000231504.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог про скасування Акту перевірки №762/152/34229560 від 29 травня 2012 року та Акту перевірки №1463/152/34229560 Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська суд виходить із наступного.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 17 цього Кодексу юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Кодекс адміністративного судочинства України не містить визначення терміну правовий акт індивідуальної дії.
Відповідно до абзацу 2 пункту 3 Наказу Державної податкової адміністрації України від 22 грудня 2010 року №984 «Про порядок оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства», акт - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
В зазначеному пункті Порядку №984 мова йде саме про акт, як джерело інформації для прийняття рішення податковим органом за результатами проведеної ним перевірки, а не рішення.
Акт перевірки не має юридичного характеру, оскільки безпосередньо не стосується прав і обов'язків платника податків, не містить обов'язкового для нього припису, а відтак не є правовим актом індивідуальної дії та не може бути оскаржений до адміністративного суду.
Крім того, судом не беруться до уваги твердження позивача про порушення податковою інспекцією вимог Податкового кодексу України щодо невручення акту перевірки законному представнику підприємства, оскільки акт перевірки було направлено на адресу позивача, що підтверджується відповідним поштовим повідомленням.
Отже, суд вважає, що в частині позовних вимог, щодо скасування актів перевірки має бути відмовлено, оскільки позивач звернувся з заявою про неналежний спосіб захисту своїх прав та інтересів.
Керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Орендаекспертсервіс» до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби про скасування актів, визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення залишити без задоволення.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 21 листопада 2012 року.
Суддя В.В. Кальник