Постанова від 12.12.2012 по справі 2а-12153/12/0170/27

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 грудня 2012 р. (12:40) Справа №2а-12153/12/0170/27

Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Аблякимова Е.Е., за участю секретаря судового засідання Залюбовської Л.В., без участі представників сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення

Обставини справи: Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим (далі- Позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі-Відповідач) про стягнення податкового боргу зі сплати єдиного податку у розмірі 354,13 гривень.

Ухвалами Окружного адміністративного суду від 29.10.2012р. відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи за їх відсутності, в якій позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив задовольнити.

Відповідач у судове засідання явку представника не забезпечив, про час, місце і дату слухання справи належним чином повідомлений належним чином - рекомендованою кореспонденцією (а.с.28), про причини неявки суд не повідомив, заперечення на адміністративний позов до суду не надав.

Згідно із ч.11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, надані сторонами, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно ч. 1 ст. 2, ч. 3 ст. 6, п. 7 ч. 1 ст. 3, п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України, відповідно до яких визначальним критерієм віднесення справи до справ адміністративної юрисдикції є наявність стороною у справі суб'єкта владних повноважень та виконання ним у спірних відносинах владних управлінських функцій у сфері публічно-правових відносин, дана справа є справою адміністративної юрисдикції.

Відповідач ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_1) зареєстрована у якості фізичної особи-підприємця 26.12.2006 року Виконавчим комітетом Сімферополької міської ради, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію та є платником єдиного податку (а.с. 12).

Згідно довідки позивача відповідача узято на облік платника податків з 28.12.2006 року за № 22290 в ДПІ у м. Сімферополі АРК (а.с.13).

Згідно Указу Президента України від 28.06.1999 року № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» відповідач у 2010 році здійснювала підприємницьку діяльність по спрощеній системі оподаткування ( а.с.18).

15.12.2011 року співробітниками Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АРК ДПС проведена камеральна перевірка своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань до бюджету фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

У ході перевірки встановлені порушення п. 2 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03.07.1998 року № 727- несвоєчасна сплата суми узгодженого податкового зобов'язання єдиного податку з фізичних осіб.

За результатами перевірки був складений акт № 19616/17-2 від 15.12.2010 року (а.с.16). На підставі акту були прийняті податкові повідомлення-рішення №0314531702/0 від 15.12.2010 року на суму 80,00 грн. та №0314541702/0 від 15.12.2010 року на суму 274,13 грн., які були направлені на адресу відповідача та отримані останньою 15.12.2011 року, про що свідчать підписи на корінцях податкових повідомленнь-рішеннь, що маються в матеріалах справи (а.с.14-15).

Заборгованість відповідача з єдиного податку за 2010 рік, станом на день судового розгляду за матеріалами справи, становить 354,13 грн, на дату розгляду справи не погашена відповідачем, про що свідчить розрахунок суми заборгованості, облікова картка платника податків.

При розгляді адміністративної справи суд вважає за потрібне застосовувати положення податкового законодавства, які були чинними на час виникнення правовідносин між позивачем та відповідачем.

Указом Президента України від 03.07.1998 № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» (в редакції Указу Президента № 746/99 від 28.06.1999) установлено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень.

Згідно Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, ставка якого встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності, шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Єдиний податок повинен бути сплачений щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Відповідачем самостійно було обрано спосіб оподаткування доходів за єдиним податком та отримане свідоцтво про сплату єдиного податку на 2010 рік.

Пунктом 5 Указу Президента України № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" встановлено, що суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

З 01.01.2011 набрав чинності Податковий кодекс України, яким врегульовано відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності. В свою чергу, відповідно до пункту 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Згідно із підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Таким чином, сума заборгованості, про стягнення якої заявлено позовні вимоги є сумою грошового зобов'язання платника податку і податковим боргом, у розумінні ПК України.

Згідно до пункту 59.1. статті 59 Податкового Кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до Закону України № 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами", відповідачу була виставлена перша податкова вимога № 1/3687 від 28.07.2010 року (розміщено на дошці оголошень 07.10.2010 року) та друга податкова вимога № 2/6243 від 08.11.2010 року (розміщено на дошці оголошень 29.12.2010 року) (а.с.19-20). Враховуючи ненадання відповідачем доказів погашення суми заборгованості, зазначені вимоги є узгодженими.

Станом на день розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена та становить 354,13 грн.

Згідно із пунктом 87.11 статті 87 ПК України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Приймаючи до уваги те, що податковий борг відповідача є узгодженою сумою грошового зобов'язання, добровільно не сплачений відповідачем, позовні вимоги про стягнення заборгованості у сумі 354,13 грн. підлягають задоволенню.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно із ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись статтями 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1 ІНН НОМЕР_1) на користь Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим (95053, АРК, м.Сімферополь, вул. М.Залки, 1/9, код платежу 8518050203, р/р 34211379700005 до місцевого бюджету м. Сімферополя в ГУ ДКСУ в АРК, м.Сімферополь, ЄДПРОУ 38040558, МФО 824026) заборгованість зі сплати податкового боргу у розмірі 354 (триста п'ятдесят чотири) гривні 13 копійок.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Аблякимов Е.Е.