ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
10 грудня 2012 року № 2а-16658/12/2670
Суддя Винокуров К.С., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1
до Оболонської районної державної адміністрації у м.Києві
Органу приватизації державного житлового фонду -управління житлово-
комунального господарства Оболонської РДА у м.Києві
про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити дії
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Оболонської районної державної адміністрації у м.Києві, Органу приватизації державного житлового фонду -управління житлово- комунального господарства Оболонської РДА у м.Києві про:
- визнання відмови відповідача 2 щодо оформлення у власність спірного приміщення шляхом його приватизації -протизаконною;
- зобов'язання відповідача 1 перевести приміщення кв.39 (гуртожиток) в будинку АДРЕСА_1 до державного житлового фонду;
- зобов'язання органу приватизації державного житлового фонду управління житлово- комунального господарства Оболонської РДА у м.Києві оформити у власність позивачки кімнату розміром 10 м2 в кв.39 в будинку АДРЕСА_1 шляхом її приватизації у порядку визначеному ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду».
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
При визначенні підвідомчості спору адміністративним судам необхідно виходити не лише із його суб'єктного складу, а і з характеру спірних правовідносин.
До юрисдикції адміністративних судів належать правові спори, з тією особливістю, що вони мають публічний характер та виникають з правовідносин у сфері публічної адміністрації.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, спірні відносини між сторонами виникли з приводу забезпечення Позивача житловою площею. Тобто, предмет спору в даній справі безпосередньо пов'язаний із реалізацією права на отримання житла, виникає з цивільних правовідносин і не носить публічно-правового характеру.
Оскільки спірні відносини між сторонами носять приватноправовий характер, це в свою чергу виключає можливість розгляду справи у порядку адміністративного судочинства.
Зазначений спір має розглядатися судом загальної юрисдикції за правилами цивільного судочинства.
Пунктом 1 частини 1 статті 109 КАС України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. 17, 18, п.1 ч.1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,-
1. Відмовити у відкритті провадження у справі.
2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу негайно.
3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі.
4. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя К.С. Винокуров