Постанова від 06.12.2012 по справі 2609/27713/12

Справа № 2609/27713/12

2-а-1166/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 грудня 2012 року м. Київ

Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Українець В.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі міста Києва про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.

Свої вимоги мотивував тим, що є ліквідатором наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії. Отримує державну пенсію за віком відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відповідно до перерахунку пенсії від 30 листопада 2011 року його загальний страховий стаж становить 34 роки та 22 дні.

Відповідно до п. 2 ст. 56 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»він має право на пенсію в повному розмірі із збільшенням пенсії на 1 процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж.

Разом з тим, він дізнався, що додаткове пенсійне забезпечення за понаднормативний стаж в призначеній пенсії відсутнє, тому звернувся до відповідача з заявою про перерахунок цього стажу.

Відповідач відмовив йому у перерахунку понаднормативного страхового стажу. Вважає ці дії протиправними та такими, що порушують його права.

Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі міста Києва копію позовної заяви отримало 26 листопада 2012 року. Будь-яких заперечень проти позову до суду не подало.

Оскільки розгляд справи відбувається в порядку скороченого провадження, судове засідання в справі не проводилось та особи, які беруть участь у справі не викликались.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши надані докази, суд приходить до наступного.

Встановлено, що позивач є ліквідатором наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії. Отримує державну пенсію за віком відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Позивач у заяві зазначає, що додаткове пенсійне забезпечення за понаднормативний стаж в призначеній йому пенсії взагалі відсутнє.

Відповідно до ч. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно з ч. 2 ст. 56 цього закону право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки -20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком № 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки -7 років 6 місяців і більше -не вище 85 процентів заробітку.

З листа Управління пенсійного фонду України в Солом'янському районі міста Києва від 18 жовтня 2012 року № 11315/09/Ф-987 вбачається, що призначення та виплата пенсії позивачу проводиться відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»та Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(а.с. 14-15).

Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці першому цієї частини.

Згідно з п. 3 постанови КМУ від 23 листопада 2011 року № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»вилічується тим, що належать до категорії 2 у розмірі -15 відсотків до прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність.

Вбачається, що Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі міста Києва виплатило позивачу пенсію у зазначеному в законі розмірі.

Таким чином, дії Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі міста Києва щодо обчислення пенсії ОСОБА_1 є правомірними.

З огляду на наведене, в задоволенні адміністративного позову слід відмовити.

Керуючись статтями 26-28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», статтями 55, 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», статтями 9, 11, 69-71, 86, 94, 97, 100, 102, 128, 158-163, 167, 183-2, 256 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: