Ухвала від 19.11.2012 по справі 2а/2370/4414/2012

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Черкаси

19 листопада 2012 року Справа № 2а/2370/4414/2012

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Бабич А.М., перевіривши матеріали адміністративного позову управління Пенсійного фонду України в Звенигородському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

До суду з адміністративним позовом звернулось управління Пенсійного фонду України в Звенигородському районі Черкаської області (далі - позивач) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому просить стягнути з відповідача фінансові санкції за неподання до органів Пенсійного фонду звіту щодо нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2010 рік в сумі 170 грн. 00 коп.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, вказаний спір виник з публічно-правових відносин, у яких управління Пенсійного фонду України в Звенигородському районі Черкаської області є суб'єктом владних повноважень, і відповідно до статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства.

Згідно з ст. 18, 19 Кодексу адміністративного судочинства України справа підсудна Черкаському окружному адміністративному суду, але позовна заява підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, як доказ надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів позивач надав фіскальний чек від 14.11.2012 № 2128 без повідомлення про вручення, з якого суд не може встановити точну адресу, ім'я та по батькові адресата.

Суд звернув увагу, що до позовної заяви позивач надав опис вкладення поштового відправлення з відбитком календарного штемпеля поштового відділення, з якого суд встановив вміст відправлення, а саме: документи, які додані позивачем як додатки до позовної заяви, що зазначені в переліку.

Абзацом 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року N 270 (далі - Правила), визначено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв'язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Вміст поштового відправлення містить бланк опису вкладення, який згідно з пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв'язку,затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року N 270, заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Суд звертає увагу на те, що опис вкладення поштового відправлення не містить доказів направлення відповідачу саме копії позовної заяви, а містить докази направлення лише додатків до неї, що суперечить вимогам ч. 3 ст. 106 КАС України.

З огляду на викладене та з урахуванням вимог частини третьої статті 106 КАС України належним доказом надіслання суб'єктом владних повноважень відповідачу і третім особам у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів може бути опис вкладення разом з розрахунковим документом. Крім того, будь-яким іншим доказом може бути письмове підтвердження відповідача (розписка, штамп про отримання, тощо), або третіх осіб про отримання позовної заяви та доданих до неї документів.

Така позиція підтримується у інформаційному листі Вищого адміністративного суду України від 16.11.2011 р. N 2091/11/13-11.

Відповідно до п. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву управління Пенсійного фонду України в Звенигородському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 170 грн. 00 коп. -залишити без руху.

2. Позивачу надати строк до 05 грудня 2012 року для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду доказу надіслання позовної заяви відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

3. У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.

4. Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України і може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в порядку передбаченому статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

5. Копію ухвали направити позивачу.

Суддя А.М. Бабич