Постанова від 16.11.2012 по справі 2-а/1970/3493/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/3493/12

"16" листопада 2012 р., Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

Голову ючої Подлісної І.М.

секретаря Субтельної Л.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3 до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби про визнання нечинними податкових повідомлень -рішень від 11 червня 2012 року № 0000811720, № 0000801720, № 0000821720

ВСТАНОВИВ:

Суб'єкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_3 звернулась до адмінгсітративного суду з адміністративним позовом до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби про визнання нечинними податкових повідомлень -рішень від 11 червня 2012 року № 0000811720, № 0000801720, № 0000821720, посилаючись на те, що вказані рішення винесено податковим органом неправомірно. Позивач ОСОБА_3 не погоджується із висновками відповідача щодо вчинення нею зазначених відповідачем порушень податкового законодавства та винесеними податковими повідомленнями -рішеннями від 11 червня 2012 року, а тому просить визнати їх нечинними.

В суді позивач СПД ФО ОСОБА_3 та її представник позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити, визнати нечинними податкові повідомлення -рішення Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби від 11 червня 2012 року № 0000811720, № 0000801720, № 0000821720.

Представники відповідача Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби позовні вимоги не визнали, проти їх задоволення заперечили та пояснили, що винесені податковим органом податкові повідомлення -рішення від 11 червня 2012 року № 0000811720, № 0000801720, № 0000821720 прийняті з дотриманням вимог чинного законодавства, а визначені позивачу по них суми грошового зобов'язання з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій та їх розмір є обґрунтованим, а тому позовні вимоги до задоволення не підлягають.

Суд, заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши матеріали справи, дослідивши та оцінивши зібрані по справі докази вважає, що вказаний позов не підлягає до задоволення. Виходячи із наступних підстав.

Працівниками державної податкової служби проведено документальну планову перевірку дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства Позивача суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3 за період з 1 жовтня 2010 року по 31 грудня 2011 року, результати якої оформлено актом перевірки від 25 травня 2012 року № 1453/17-226/2703801669.

Зі змісту даного акту вбачається, що перевіркою встановлено, що в порушення вимог підпункту 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України підприємцем несвоєчасно сплачено податкове зобов'язання по податку на доходи від незалежної професійної діяльності, у вигляді авансових платежів, у зв'язку з чим 3 389,10 грн. податку по терміну сплати 19 лютого 2011 року сплачено 2 березня 2011 року, 4 489,30 грн. авансового внеску по терміну сплати 14 травня 2011 року сплачено 3 червня 2011 року, 4 692,4 грн. авансового внеску по терміну 14 листопада 2011 року сплачено 16 листопада та 17 листопада 2011 року (засвідчено обліковою карткою платника).

Окрім цього, зафіксовано порушення Позивачем граничних термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб (найманих працівників) визначеного податковим повідомленням - рішенням Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції від 23 лютого 2011 року № 0000161704/0, яке вручено платнику безпосередньо 23 лютого 2011 року.

Зокрема сума податкового зобов'язання по граничному терміну сплати 05 березня 2011 року у розмірі 11 250, 00 грн. фактично сплачена 10 березня 2011 року.

Відповідно до пунктів 57.1. та 57.3 статті 57 Податкового Кодексу, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно з пунктом 177.5 статті 177 Податкового Кодексу фізичні особи - підприємці подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені цим Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

В підпункті 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Кодексу зазначено, що авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада). У разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більше ніж на 20 відсотків у порівнянні з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал платник податку має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у наступний строк, встановлений цим підпунктом, пропорційно зменшенню суми зазначеного доходу. Для такого зменшення суми авансового платежу фізичною особою -підприємцем до настання строку сплати такого авансового платежу до органу державної податкової служби подається заява у довільній формі, що містить розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу.

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу: при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу (пункт 126.1 статті 126 Кодексу).

Щодо визначення повноти податкових зобов'язань з податку на додану вартість встановлено, що Позивачем порушивши вимоги пунктів 4.1 та 4.2 статті 4 Закону України «Про податок на додану вартість»занижено податкове зобов'язання на 3 699, 00 грн., в у тому числі за жовтень 2010 року на 2 028,00 грн.. за листопад 2010 року на 1 536, 00 грн., за грудень 2010 року на 135, 00 грн.

Згідно з пунктами 4.1 та 4.2 статті 4 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997р. №168/97, що діяв до 1 січня 2011 року, база оподаткування операції з поставки товарів (послуг) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни, з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів (обов'язкових платежів), згідно із законами України з питань оподаткування (за винятком податку на додану вартість, а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв'язку, що включається до ціни товарів (послуг)). У разі якщо звичайна ціна на товари (послуги) перевищує договірну ціну на такі товари (послуги) більше ніж на 20 відсотків, база оподаткування операції з поставки таких товарів (послуг) визначається за звичайними цінами. У разі поставки товарів (робіт, послуг) без оплати або з частковою оплатою їх вартості коштами у межах бартерних (товарообмінних) операцій, здійснення операцій з безоплатної передачі товарів (робіт, послуг), натуральних виплат у рахунок оплати праці фізичним особам, що перебувають у трудових відносинах з платником податку, передачі товарів (робіт, послуг) у межах балансу платника податку для невиробничого використання, витрати на яке не відносяться до валових витрат виробництва (обігу) і не підлягають амортизації, а також пов'язаній з продавцем особі чи суб'єкту підприємницької діяльності, який не зареєстрований як платник податку, база оподаткування визначається виходячи з фактичної ціни операції, але не нижчої за звичайні ціни.

На підставі вищевикладеного, як свідчить акт перевірки за звичайну ціну взято ціну продажу посуду одноразового СПД юридичним та фізичним особам на дату продажу посуду одноразового кінцевим споживачам , а саме:

- податкова накладна від 12.10.10 р. (ПП ОСОБА_4.)) продано посуд одноразовий 500 гр. по ціні 0.09583 грн. без ПДВ 36 000 шт. , а продаж СПД - юридичним та фізичним особам здійснювався по ціні 0,10 грн. , таким чином підприємцем занижено зобов'язання на 0,00417 грн. при продажі одного одноразового стакана , що призвело заниження податкових зобов'язань на суму 30.02 грн. ПДВ (0.0417х 36 000= 150,12 грн. (30,02 ПДВ);

- податкова накладна від 14.10.10 р. (ПП ОСОБА_5М) продано посуд одноразовий 200 гр. по ціні 0,03708 грн. без ПДВ 3 360 000 шт. , а продаж СПД - юридичним та фізичним особам здійснювався по ціні 0,040 грн., таким чином підприємцем занижено зобов'язання на 0,00292 грн. при продажі одного одноразового стакана , що призвело заниження податкових зобов'язань на суму 1 962,24 грн. ПДВ (0,00292х 3 360 000= 9 811,20 грн. (1 962,24 ПДВ);

- податкова накладна від 21.10.10 р. (разовий покупець) продано посуд одноразовий 200 гр. по ціні 0,03958 грн. без ПДВ 210 000 шт. , а продаж СПД - юридичним та фізичним особам здійснювався по ціні 0,040 грн. , таким чином підприємцем занижено зобов'язання на 0,00042 грн. при продажі одного одноразового сткана , що призвело заниження податкових зобов'язань на суму 17,64 грн. ПДВ (0,00042х 210000= 88,20 грн. (17,64 ПДВ);

- податкова накладна від 28.10.10 р. (разовий покупець) продано посуд одноразовий 200 гр. по ціні 0,03958 грн. без ПДВ 210 000 шт. , а продаж СПД - юридичним та фізичним особам здійснювався по ціні 0,040 грн. , таким чином підприємцем занижено зобов'язання на 0,00042 грн. при продажі одного одноразового сткана , що призвело заниження податкових зобов'язань на суму 17,64 грн. ПДВ (0,00042х 210000= 88,20 грн. (17,64 ПДВ);

- податкова накладна від 08.11.10 р. (разовий покупець) продано посуд одноразовий 500 гр. по ціні 0,09583 грн. без ПДВ 36 000 шт. , а продаж СПД - юридичним та фізичним особам здійснювався по ціні 0,115 грн. , таким чином підприємцем занижено зобов'язання на 0,01917 грн. при продажі одного одноразового стакана, що призвело заниження податкових зобов'язань на суму 138,02 грн. ПДВ (0,01917х 36000= 690,12 грн. (138,02 ПДВ).

- податкова накладна від 09.11.10 р. (разовий покупець) продано посуд одноразовий 500гр.по ціні 0,09167 грн. без ПДВ 81 000 шт. , а продаж СПД - юридичним та фізичним особам здійснювався по ціні 0,115 грн., таким чином підприємцем занижено зобов'язання на 0,02333 грн. при продажі одного одноразового стакана, що призвело заниження податкових зобов'язань на суму 377,95 грн. ПДВ (0,02333х 81000= 1 889,73 грн. (377,95 ПДВ);

- податкова накладна від 09.11.10 р. (разовий покупець) продано посуд одноразовий 500 гр.по ціні 0,09583 грн. без ПДВ 27000 шт. , а продаж СПД - юридичним та фізичним особам здійснювався по ціні 0,115 грн. , таким чином підприємцем занижено зобов'язання на 0,01917 грн. при продажі одного одноразового стакана, що призвело заниження податкових зобов'язань на суму 103,52 грн. ПДВ (0,01917х 27000= 517,59 грн. (103,52 ПДВ);

- податкова накладна від 10.11.10 р. (разовий покупець) продано посуд одноразовий 500 гр.по ціні 0,09583 грн. без ПДВ 5 427 000 шт. , а продаж СПД - юридичним та фізичним особам здійснювався по ціні 0,115 грн., таким чином підприємцем занижено зобов'язання на 0,01917 грн. при продажі одного одноразового стакана , що призвело заниження податкових зобов'язань на суму 207,04 грн. ПДВ (0,01917х 54000= 1 035,18 грн. (207,04 ПДВ):

- податкова накладна від 15.11.10 р. (разовий покупець) продано посуд одноразовий 500гр.по ціні 0,09167 грн. без ПДВ 90000 шт., а продаж СПД - юридичним та фізичним особам здійснювався по ціні 0,115 грн. , таким чином підприємцем занижено зобов'язання на 0,02333 грн. при продажі одного одноразового сткана , що призвело заниження податкових зобов'язань на суму 419,94 грн. ПДВ (0,02333х 90000= 2 099,70 грн. (419.94 ПДВ);

- податкова накладна від 16.11.10 р. (разовий покупець) продано посуд одноразовий 500 гр. по ціні 0,09167 грн. без ПДВ 54000 шт. , а продаж СПД - юридичним та фізичним особам здійснювався по ціні 0,115 грн., таким чином підприємцем занижено зобов'язання на 0.02333 грн. при продажі одного одноразового стакана , що призвело заниження податкових зобов'язань на суму 251,96 грн. ПДВ (0,02333х 54000= 1 259,82 грн. (251,96 ПДВ);

- податкова накладна від 17.11.10 р. (разовий покупець) продано посуд одноразовий 200гр.по ціні 0,03667 грн. без ПДВ 224000 шт. , а продаж СПД - юридичним та фізичним особам здійснювався по ціні 0,03750 грн. , таким чином підприємцем занижено зобов'язання на 0,00083 грн. при продажі одного одноразового стакана , що призвело заниження податкових зобов'язань на суму 37,18 грн. ПДВ (0,00083х 224000= 185,92 грн. (37,18 ПДВ);

- податкова накладна від 14.12.10 р. (разовий покупець) продано посуд одноразовий 500 гр. по ціні 0,09583 грн. без ПДВ 18 000 шт. , а продаж СПД - юридичним та фізичним особам здійснювався по ціні 0,100 грн., таким чином підприємцем занижено зобов'язання на 0,00417 грн. при продажі одного одноразового стакана , що призвело заниження податкових зобов'язань на суму 15,01 грн. ПДВ (0,00417х 18000= 75,06 грн. (15,01 ПДВ);

- податкова накладна від 28.12.10 р. (разовий покупець) продано посуд одноразовий 500 гр. по ціні 0.09167 грн. без ПДВ 45000 шт. , а продаж СПД - юридичним та фізичним особам здійснювався по ціні 0,100 грн., таким чином підприємцем занижено зобов'язання на 0,00833 грн. при продажі одного одноразового стакана , що призвело заниження податкових зобов'язань на суму 74.97 грн. ПДВ (0.00833х 45000= 374,85 грн. (74,97 ПДВ);

- податкова накладна від 27.12.10р. (разовий покупець) продано посуд одноразовий 500гр.по ціні 0,09167 грн. без ПДВ 27000 шт. . а продаж СПД - юридичним та фізичним особам здійснювався по ціні 0,100 грн., таким чином підприємцем занижено зобов'язання на 0,00833 грн. при продажі одного одноразового стакана , що призвело заниження податкових зобов'язань на суму 44.98 грн. ПДВ (0.00833х 27000= 224,91 грн. (44,98 ПДВ).

Виходячи з вищевказаного, в порушення п. 4.1., п. 4.2. ст. 4 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 р. № 168/97 із змінами та доповненнями податковим органом правомірно встановлено, що приватним підприємцем ОСОБА_3 занижено податкове зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 3 699.00 грн.. в у тому числі за жовтень 2010 р. в сумі 2 028,00 грн., за листопад 2010р. в сумі 1 536,00 грн.. за грудень 2010 р. в сумі 135,00 грн.

Як вбачається із реєстру виданих та отриманих податкових накладних з прихідними документами (податковими накладними), розрахунками підприємця за придбаний товар, даних про залишки товаро - матеріальних цінностей станом на 10.05.2012 р. представником податкового органу встановлено, що порушивши п.п. 7.4.1, п.п. 7.4.4, п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 р. №168/97, п. 198.3. ст. 198 Податкового Кодексу України № 2755-УІ від 02.12.2010 р.. позивачкою до складу податкового кредиту зайво віднесені суми, а саме:

- включені до складу податкового кредиту в жовтні 2010р. товаро - матеріальні цінності (павільйон) придбані в ТОВ «Інтер Прайм Харків», згідно податкової накладної № 1060 від 25.08.2010 р. на загальну суму 11 115,00 грн. в т.ч. 1 852,50 грн. ПДВ.

- включені до складу податкового кредиту в лютому 2011р. товаро-матеріальні цінності (гіпсокартон) придбані в ПП «Миколаївський гіпсокартонний завод», згідно податкової накладної № 1 від 12.01.2011 р. на загальну суму 5 600,00 грн. в т.ч. 933,33 грн. ПДВ

- включені до складу податкового кредиту в березні 2011р. товаро-матеріальні цінності (кутник) придбані в ПМП «Рост», згідно податкової накладної № 413 від 22.03.2011 р. на загальну суму 3203,20 грн. в т.ч. 533,87 грн. ПДВ.

- включені до складу податкового кредиту в березні 2011 р. товаро-матеріальні цінності (запчастини) придбані в ПП «Комун сервіс Серет», згідно податкової накладної № 57 від 22.03.2011 р. на загальну суму 1 847,00 грн. в т.ч. 307,83 грн ПДВ.

- включені до складу податкового кредиту в березні 2011 р. товаро-матеріальні цінності (запчастини) придбані в ПП «Комун сервіс Серет», згідно податкової накладної № 58 від 24.03.2011 р. на загальну суму 1 270,00 грн. в т.ч. 211,67 грн. ПДВ.

- включені до складу податкового кредиту в березні 2011 р. товаро-матеріальні цінності (запчастини) придбані в ПП «Комун сервіс Серет», згідно податкової накладної №59 від 25.03.2011 р. на загальну суму 1 514,00 грн. в т.ч. 252,33 грн. ПДВ.

- включені до складу податкового кредиту в липні 2011р. товаро-матеріальні цінності (запчастини) придбані в ТОВ «Компанія смазочних матеріалів «СИОЛ», згідно податкової накладної №1037 від 15.07.2011 р. на загальну суму 1191,90 грн. в т.ч. 198,65 грн. ПДВ.

- включені до складу податкового кредиту в липні 2011р. товаро-матеріальні цінності (запчастини) придбані в ПП «Даном», згідно податкової накладної № 8545 від 02.07.2011 р. на загальну суму 5 976,00 грн. в т.ч. 996,00 грн. ПДВ.

На залишку дані ТМЦ не відображені, бухгалтерські документи (акти списання, маршрутні листи, видаткові накладні), які засвідчували б використання (реалізацію) підприємцем даних ТМЦ не пред'явлені.

Таким чином перевіркою правомірно зроблено висновок про порушення Позивачем вимог підпунктів 7.4.1 та .7.4.4 пункту 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" та пункту 198.3. статті 198 Податкового Кодексу та завищено податковий кредит з податку на додану вартість на 5 287, 00 грн.

Крім того, в акті перевірки зазначено, що платник порушивши вимоги підпункту 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»віднесено до складу податкового кредиту суми податку на додану вартість у розмірі 19 329, 54 грн., які не підтверджені податковими накладними.

Окрім того, проведеною перевіркою встановлено, що згідно акту документальної позапланової виїзної перевірки № 1535 від 14.02.2012 р. зменшено залишок від'ємного значення за листопад 2011 року на 5 843,00 грн., результати якої не відображено платником у податковій звітності з податку на додану вартість та не оскаржені.

Відповідно до підпунктів 7.4.1, 7.4.4. та 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Якщо платник податку придбаває (виготовляє) матеріальні та нематеріальні активи (послуги), які не призначаються для їх використання в господарській діяльності такого платника, то сума податку, сплаченого у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не включається до складу податкового кредиту. Не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту). У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.

Згідно з пунктом 198.1 статті 198 Податкового Кодексу право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послу.

В пункті 198.3 статті 198 Кодексу зазначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Пунктом 198.6 статті 98 Кодексу визначено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Відповідно до пункту 123.1 статті 123 Кодексу у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування. При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов'язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування - тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Посилання позивача на те, що податковим органом неправомірно в акті перевірки вказано, що позивачем занижено повноту нарахування ПДВ за період, охоплений перевіркою на загальну суму 34 158 грн. та, що податковим органом неправомірно не взято до уваги ряд податкових накладних на основі яких позивачем складено та подано відповідачу податкові декларації за період охоплений перевіркою є неправомірними, оскільки судом встановлено та доведено відповідачем, що позивачем дві податкові накладні були двічі включені до податкової декларації, зокрема 06.07.2011 р. і 20.02.2012 р. та 20.01.2011 р. і22.11.2010 р.

Враховуючи наявність у платника задекларованого залишку від'ємного значення з податку на додану вартість з жовтня 2010 року по листопад 2012 року та наявність податку до сплати у грудні 2012 року, згідно з актом перевірки від 25 травня 2012 року № 1453/17-226/2703801669 податковим органом правомірно прийнято податкові повідомлення - рішення від 11 червня 2012 року:

- № 0000801720. яким визначено грошове зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 51 237,0 грн.. в тому числі 34 158, 00 грн. за основного платежу та 17 079, 00 грн. штрафних санкцій, згідно з пункту 123.1 статті 123 Податкового Кодексу.;

- № 0000821720. яким визначено грошове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 1 125, 00 грн. штрафних санкцій, застосованих згідно з статтею 126 Податкового Кодексу;

- № 0000811720. яким визначено грошове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 1 257, 08 грн. штрафних санкцій, застосованих згідно з статтею 126 Податкового Кодексу.

Таким чином. порушення допущене Позивачем належно встановлене, а викладені в позовній заяві висновки позивача є помилковими, винесені податковим органом податкові повідомлення -рішення від 11 червня 2012 року № 0000811720, № 0000801720, № 0000821720 прийняті з дотриманням вимог чинного законодавства, а визначені позивачу по них суми грошового зобов'язання з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій та їх розмір є обґрунтованим, а тому позовні вимоги до задоволення не підлягають.

керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 72, 160-163 КАС України,

Податковим кодексом України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3 до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби про визнання нечинними податкових повідомлень -рішень від 11 червня 2012 року № 0000811720, № 0000801720, № 0000821720 -відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи

Апеляційна скарга може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Подлісна І.М.

копія вірна

Суддя Подлісна І.М.