Ухвала від 04.12.2012 по справі 0527/7290/2012

Головуючий у 1 інстанції - Міросєді А.І.

Суддя-доповідач - Дяченко С.П.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2012 року справа №0527/7290/2012 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Дяченко С.П., Сіваченка І.В. , Шишова О.О. ,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду апеляційну скаргу ОСОБА_4 на постанову Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 30 жовтня 2012 року у справі №2а/0527/7290/2012 за позовом ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту Костянтинівської міської ради Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_4 звернулася до суду з вказаним позивом посилаючись на те , що ІНФОРМАЦІЯ_3 у неї народився син ОСОБА_5, який є її третьою дитиною в сім»ї. Також у позивача є дві доньки: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2.

28 січня 2010 року позивач звернулася до відповідача з заявою про призначення державної допомоги при народженні третьої дитини, але відповідач нарахував їй допомогу як при народженні другої дитини, не врахувавши доньку від попереднього шлюбу ОСОБА_6 , мотивуючи свою відмову тим, що у неї відсутні документи у підтвердження зміни її прізвища з ОСОБА_6 на ОСОБА_6.

Рішенням Костянтинівського міськрайонного суду від 23 березня 2012 року встановлений факт родинних відносин, а саме, що вона, ОСОБА_4 є матір'ю ОСОБА_6.

27 липня 2012 року позивач звернулася до відповідача з заявою про перерахунок допомоги при народженні дитини, але у такому перерахунку відповідачем було відмовлено. Просила визнати незаконними дії Управління праці та соціального захисту Костянтинівської міської ради Донецької області щодо призначення їй допомоги як при народженні другої дитини, зобов»язати Управління праці та соціального захисту Костянтинівської міської ради Донецької області призначити їй допомогу як при народженні третьої дитини та перерахувати і виплатити з індексацією недоплачені кошти.

Постановою Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 30 жовтня 2012 року у справі №2а/0527/7290/2012 у задоволенні позову ОСОБА_4 відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивачем подана апеляційна скарга, в якій він просить скасувати постанову суду першої інстанції через порушення судом норм матеріального та процесуального права і прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Сторони до суду не прибули, були належним чином повідомлені про дату, час і місце апеляційного розгляду, тому відповідно до п.2 ч.1 ст.197 КАСУ справу розглянуто у порядку письмового провадження.

Судове рішення першої інстанції переглядається в межах апеляційної скарги.

Колегія суддів, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги встановила наступне:

Відповідно до положень ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст.10 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»від 21.11.1992 року № 2812-ХП ( надалі Закон № 2812) допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини (опікуну). Допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини.

Допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини.

Судами першої та апеляційної інстанції встановлено , що позивачка має трьох дітей : ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3.

Як видно з матеріалів справи ,за призначенням допомоги при народженні дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3. ОСОБА_4 звернулась до відповідача -28.01.2010року.

Відповідно до вимог ст.12 Закону № 2812 допомога при народженні дитини нараховується виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановленого на день народження дитини.

Статтею 2 Закону № 2812 передбачено, що порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

З урахуванням вимог п.11 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» ( надалі постанова № 1751) ОСОБА_4 надала відповідачу довідку про склад сім'ї, копії свідоцтв про народження кожної дитини.

Натомість, на час звернення до УТСЗН документи про те, що ОСОБА_4 є матір'ю дитини ОСОБА_6 , були відсутні .

Відповідно з п.12 постанови № 1751 допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.

З матеріалів справи вбачається , що позивачем у встановлений законом термін документів в підтвердження родинних відносин , надано не було . За таких обставин , допомога при народженні дитини відповідачем була призначена в розмірі як на другу дитину на період з 01.01.2010 по 31.01.2012.

За межами законодавчо передбачених строків , постановою Костянтинівського міськрайонного суду від 23.03.2012 було встановлено факт родинних відносин.

Варто зазначити , що проведення перерахунку розміру допомоги при народженні дитини не передбачено чинним законодавством.

Оцінюючи у сукупності наявні в матеріалах справи докази, державна соціальна допомога при народженні дитини відповідачем призначена вірно, у повній відповідності з приписами Закону № 2812.

З огляду на викладене, колегія суддів прийшла до висновку, що доводи апеляційної скарги апелянта не спростовують правильності висновків суду першої інстанції, справа по суті вирішена правильно і підстави для скасування або зміни постанови відсутні.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 24, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_4 , залишити без задоволення .

Постанову Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 30 жовтня 2012 року у справі №2а/0527/7290/2012 за позовом ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту Костянтинівської міської ради Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання законної сили.

Колегія суддів С.П. Дяченко

І.В. Сіваченко

О.О. Шишов