Постанова від 23.01.2012 по справі 2-а/1970/55/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/55/12

"23" січня 2012 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Крапівницької Н.Л.,

секретаря судових засідань Бойко Н.Б.,

за участю сторін:

представника позивача Туцького Ю.В.,

прокурора Ковальчук О.Р.,

відповідача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суд у м. Тернополі адміністративну справу

за позовом прокурора м. Тернополя в інтересах держави в особі урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства інфраструктури України і йому підпорядковується - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області

до фізичної особи -підприємця ОСОБА_3

про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 гривень, суд,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Тернополя в інтересах держави в особі урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства інфраструктури України і йому підпорядковується - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області звернувся до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 гривень.

Представник позивача, представник прокуратури позов підтримують у повному обсязі та просять позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_3 позов визнала у повному обсязі, пояснивши у судовому засіданні, що не знала про необхідність забезпечення водія автотранспорту, якій їй належить, індивідуальною контрольною книжкою.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача і відповідача, представника прокуратури, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

05.08.2011 року посадовими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області була здійснена перевірка фізичної особи -підприємця ОСОБА_3 щодо дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт. За результатами перевірки було складено акт № 047121 з якого вбачається, що суб'єкт господарювання надавав послуги з перевезення вантажів на договірних умовах з порушенням чинного законодавства, а саме, встановлено порушення по не оформленню індивідуальної контрольної книжки водія.

За результатами перевірки начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області прийнято постанову від 04.10.2011 року № 133989, згідно якої до ФОП ОСОБА_3 застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 грн., передбачену абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 №1190 (далі - Положення) передбачено, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Відповідно до ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт»(далі -Закон), автомобільний перевізник повинен забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства.

Відповідно до ч. 3 ст. 60 Закону, за порушення законодавства про автомобільний транспорт, до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону -у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, позовні вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому наявні підстави для задоволення позову в повному обсязі.

Керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт», ст. 86, 158-163 КАС України суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи -підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) в користь державного бюджету України 1700 грн. (одну тисячу сімсот гривень) фінансових санкцій, перерахувавши на рахунок управління Державного казначейства у м. Тернополі в Головному управлінні Державного казначейства України у Тернопільській області № 31118106700002, МФО - 838012, код платежу 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», код одержувача коштів -23588119.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд, шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її проголошення, апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.

Головуючий суддя Крапiвницька Н.Л.

копія вірна

Суддя Крапiвницька Н.Л.