Ухвала від 01.08.2012 по справі 2508/5738/2012

Провадження № 2-а/2508/7143/2012р. Справа № 2508/5738/2012 р.

Ухвала

01 серпня 2012 р. смт. Козелець

Суддя Козелецького районного суду Чернігівської області Бузунко О.А, вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Козелецькому районі Чернігівської області, Управління праці та соціального захисту населення Козелецької районної державної адміністрації про визнання бездіяльності відповідача незаконною та зобов'язання вчинити певні дії,-

встановив:

Позивач звернувся до Козелецького районного суду Чернігівської області з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Козелецькому районі Чернігівської області, Управління праці та соціального захисту населення Козелецької районної державної адміністрації про визнання незаконною бездіяльності відповідачів (за період з 2010 по 2011 роки) щодо ненарахування і невиплати додаткової пенсії в розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком та підвищення до пенсії в розмірі однієї мінімальної заробітної плати як особі, віднесеної до 4-ї категорії, нарахування і виплата яких передбачена статтями 39, 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон), а також щодо ненарахування і невиплати щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в розмірі 30 процентів від мінімальної заробітної плати, нарахування і виплата якої передбачена статтею 37 Закону, та зобов'язання здійснити перерахунок вказаних вище виплат в межах строку звернення до суду. При цьому до заяви додано посвідчення особи, яка належить до 1-ї категорії.

Відповідно до пункту 4 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» зі змінами, внесеними 14 червня 2011 року, у 2011 році норми і положення статей 39, 51 Закону застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України. Згідно з пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» у 2012 році норми і положення статей 37, 39, 51 Закону також застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України. З аналізу наведених норм вбачається, що визначення порядку та розміру виплат вказаній категорії громадян делеговано Кабінету Міністрів України.

На виконання вказаних приписів Кабінет Міністрів України прийняв Постанову «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету» від 6 липня 2011 року № 745 (далі - Постанова № 745), яка набрала чинності 23 липня 2011 року та діяла до 1 січня 2012 року. З 1 січня 2012 року діє Постанова Кабінету Міністрів України «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 23 листопада 2011 року № 1210 (далі - Постанова № 1210). Тобто, положення статей 39, 51 Закону можуть застосовуватися до 22 липня 2011 року включно. Із 23 липня 2011 року правомірність дій суб'єктів владних повноважень може бути перевірена на відповідність вимогам Законів України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», «Про Державний бюджет України на 2012 рік» та Постановам № 745, № 1210, проте такої позовної вимоги не заявлено.

Положення статті 37 Закону застосовувалися до 31 грудня 2011 року включно. З 1 січня 2012 року правомірність дій суб'єктів владних повноважень щодо виплати щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства може бути перевірена на відповідність вимогам Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» та Постанови № 1210, проте такої позовної вимоги також не заявлено.

Відповідно до ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами; для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно з ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Оскільки позивач звернувся до суду 1 серпня 2012 року, в розумінні ст.ст. 99, 100 КАС України він є таким, що пропустив строк звернення за захистом порушеного права. Аналіз позовної заяви та доданих до неї документів не дає підстави суду дійти висновку про поважність причин пропуску строку звернення до суду, з огляду на що відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов належить залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст. 99, 100 КАС України, -

ухвалив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Козелецькому районі Чернігівської області, Управління праці та соціального захисту населення Козелецької районної державної адміністрації про визнання незаконною бездіяльності відповідачів (за період з 2010 по 2011 роки) щодо ненарахування і невиплати додаткової пенсії в розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком та підвищення до пенсії в розмірі однієї мінімальної заробітної плати як особі, віднесеної до 4-ї категорії, нарахування і виплата яких передбачена статтями 39, 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ з наступними змінами та доповненнями, а також щодо ненарахування і невиплати щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в розмірі 30 процентів від мінімальної заробітної плати, нарахування і виплата якої передбачена статтею 37 згаданого Закону, та зобов'язання здійснити перерахунок вказаних вище виплат в межах строку звернення до суду - залишити без розгляду.

Особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Ухвала може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня отримання її копії до Київського апеляційного адміністративного суду через Козелецький районний суд Чернігівської області.

Суддя Козелецького районного суду

Чернігівської області Бузунко О.А.