Рішення від 29.11.2012 по справі 11/5007/1246/12

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "29" листопада 2012 р. Справа № 11/5007/1246/12

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Маріщенко Л.О.

за участю представників сторін:

від позивача: Сучок С.К. ( довіреність від 01.08.12р.)

від відповідача: не з'явився

від третьої особи - Миколенко Л.П. ( довіреність від 28.11.12р.)

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби Житомирської області (м.Малин)

до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Перемога" (с.Котівка, Радомишльський район, Житомирська область)

за участю третьої особи без самостійних вимог Управління державної казначейської служби України у Радомишльському районі Житомирської області ( м. Радомишль Житомирської області)

про стягнення 1700,00 грн.

Позивачем пред'явлено позов про стягнення з відповідача в доход держави заборгованості по несплаті бюджетної позички в сумі 1700 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав. викладених в позовній заяві.

Відповідач свого представника та відзив до суду не направив, ухвала суду, направлена на адресу відповідача, повернулась з відміткою органу зв'язку про причину повернення " за закінченням терміну зберігання".

Відповідно до пункту 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженою наказом Вищого господарського суду України від 10.12.2002р. №75 (з подальшими змінами), перший (підписаний) примірник процесуального документа (ухвали, рішення, постанови) залишається у справі. Сторонам справи та у відповідних випадках - іншим учасникам процесу, установам, організаціям надсилається решта примірників процесуального документа, засвідчених відміткою, складеною зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує примірник, її ініціалів та прізвища. Підпис працівника служби діловодства або іншої відповідальної особи (секретар суду, відповідальний секретар суду, інші працівники, які входять до складу судових палат, відділів тощо), що засвідчує примірник документа, скріплюється відповідною (не гербовою) печаткою суду так, щоб відбиток печатки охоплював останні кілька літер назви посади та початок підпису особи, що засвідчує документ. Засвідчувальна відмітка розміщується нижче реквізиту документа "Підпис".

Дана відмітка, за умови, що її оформлено відповідно до наведених вимог названої Інструкції, є підтвердженням належного надсилання копій процесуального документа сторонам та іншим учасникам судового процесу. Водночас до повноважень господарських судів не віднесено з'ясування фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи. Про це Вищим господарським судом України зазначалося і в інформаційних листах від 02.06.2006р. №01-8/1228 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2005 році" (пункт 4), від 14.08.2007р. №01-8/675 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2007 року" (пункт 15), від 18.03.2008р. №01-8/164 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2007 році" (пункт 23) (п.19 Листа ВГСУ від 13.08.2008р. №01-8/482 "Про деякі питання застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2008 року").

Представник третьої особи в судове засідання надав письмові пояснення по справі від 29.11.12р., в яких зазначив, що підставою виникнення правовідносин між сторонами є норми постанови Кабінету Міністрів України № 1003 від 11.09.1997 р „Про фінансову допомогу на проведення комплексу робіт в осінньо-зимовий період 1997/98 року, згідно якої було заплановано виділити для фінансування заходів з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 1997/98 року, забезпечення збирання та збереження врожаю 1997 року, інших невідкладних потреб цільовим призначенням для сільськогосподарських товаровиробників 60 млн. гривень (на умовах повернення їх до 1 жовтня 1998р.) за розподілом згідно з додатком.

Постановою також передбачено, що перерахування фінансової допомоги здійснюється Мінфіном через систему Державного казначейства України відповідно до укладених угод.

Відповідно до двохстороннього договору від 30.09.1997р. № 16, укладеного між відділенням Держказначейства України в Радомишльському районі та КЗВ «Перемога», відділення Держказначейства зобов'язується перерахувати кошти товаровиробнику (п. 2.1 Договору), а КЗВ „Перемога" забезпечити повернення бюджетної позички (п.3.1 Договору), при відсутності коштів повернути фінансову допомогу продовольчим зерном до 1 вересня 1998 р. в кількості, що відповідає сумі отриманої фінансової допомоги за цінами, що складуться на біржових торгах України за оптовими контрактами шляхом закладання його на підприємствах ДАК „Хліб України" для державних потреб, (п. 3.2 Договору).

Позовна давність на вимоги щодо погашення такої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою, не поширюється.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів /обов'язкових платежів/, а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно п. 10 наказу Державного казначейства України, Державної податкової адміністрації від 25.04.2002 № 74/194 «Про затвердження Порядку взаємодії між органами Державного казначейства України та органами державної податкової служби України в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями» щомісячно, не пізніше 20-го числа місяця, наступного за звітним, органи Державного казначейства України надають у паперовому вигляді відповідним органам державної податкової служби подання щодо: простроченої заборгованості перед державним бюджетом за бюджетними позичками, фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, на суму заборгованості з основного боргу, відсотків та пені, нарахованої на таку заборгованість станом на 1 число поточного місяця, у національній валюті з обов'язковим зазначенням кодів бюджетної класифікації, на які повинні зараховуватись суми простроченої заборгованості за кожним її видом.

Управління Державної казначейської служби України у Радомишльському районі Житомирської області у відповідності до п.59.2 ст.59 Податкового кодексу України направило до Малинської об'єднаної Державної податкової інспекції Житомирської області ДПС подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу на суму 1700,00 грн. через несплату відповідачем бюджетної позички, наданої у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 11.09.1997р. №1003.

Заборгованість СТОВ „Перемога" по фінансовій допомозі та бюджетній позичці, наданій у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 11.09.1997р. №1003 підтверджується двохстороннім договором, актами звірки заборгованості фінансової допомоги.

Справа, відповідно до ст. 75 ГПК України розглядається за наявними в ній матеріалами.

Заслухавши представників сторін, розглянувши матеріали справи, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Перемога» як суб'єкт підприємницької діяльності зареєстроване Радомишльською районною державкою адміністрацією 28 березня 2000 року № 31.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.09.97р. № 10003 "Про фінансову допомогу на проведення комплексу робіт в осінньо-зимовий період 1997-1998р., постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.98р. № 1953 "Про забезпечення сільськогосподарського товаровиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в 1999р. та постанови № 220 від 26.02.98р. , відділенням Державного казначейства України у Радомишльському районі було надано сільськогосподарському з обмеженою відповідальністю "Перемога" фінансову допомогу для проведення комплексу робіт в осінньо-зимовий період 1997-1998р. та весняно-польових робіт в 1999р. у розмірі 29000 грн.

Згідно договору № 16 від 30.09.97р. сума фінансової допомоги надавалась на умовах повернення її до 01.10.98р.

Однак, відповідач в установлений строк вказану суму в повному обсязі не справи, в результаті чого утворилась заборгованість, яка на день розгляду справи становить 1700 грн.

Згідно подання № 32 від 11.04.12р. УДКСУ у Радомишльському районі сума не повернутих бюджетних позичок, наданих відповідачу становить 1700 грн.

Статтею 25 Закону України "Про Державний бюджет України на 1998 рік» встановлено, що повернення наданих підприємствам і організаціям позичок з Державного бюджету України та плата за користування цими позичками прирівнюються до платежів у Державний бюджет України із застосуванням санкцій, передбачених законодавством щодо не внесених у строк податків і неподаткових платежів.

Пунктом 9 ст. 17 Бюджетного кодексу України встановлено, що прострочена заборгованість суб'єкта господарювання перед державою ( Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом ( позикою), залученим державою ( Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету ( включаючи плату за користування такими кредитами ( позиками) та пеню) стягується з такого суб'єкта господарювання органами державної податкової служби, що є органами стягнення такої заборгованості у порядку, передбаченому Податковим кодексом України або іншим законом, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна цього суб'єкта господарювання.

Позовна давність на вимоги щодо погашення такої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою , не поширюється.

Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового Кодексу визначено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до пункту 31 статті 2 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010р. № 2456-УІ до кредитів з бюджету також належать бюджетні позички та фінансова допомога з бюджету на поворотній основі.

Відповідно до пункту 1 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-УІ встановлено, що погашення простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету (включаючи плату за користування такими кредитами (позиками) та пеню) здійснюється у порядку, визначеному главою 9 розділу II цього Кодексу.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів /обов'язкових платежів/, а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно п. 10 наказу Державного казначейства України, Державної податкової адміністрації від 25.04.2002 № 74/194 «Про затвердження Порядку взаємодії між органами Державного казначейства України та органами державної податкової служби України в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями» щомісячно, не пізніше 20-го числа місяця, наступного за звітним, органи Державного казначейства України надають у паперовому вигляді відповідним органам державної податкової служби подання щодо: простроченої заборгованості перед державним бюджетом за бюджетними позичками, фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, на суму заборгованості з основного боргу, відсотків та пені, нарахованої на таку заборгованість станом на 1 число поточного місяця, у національній валюті з обов'язковим зазначенням кодів бюджетної класифікації, на які повинні зараховуватись суми простроченої заборгованості за кожним її видом.

Відповідач заперечень з приводу заявлених позовних вимог та доказів сплати боргу суду не надав.

Враховуючи викладене, суд вважає позов обґрунтованим, заявленим відповідно до чинного законодавства та таким, що підлягає задоволенню.

Судові витрати покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, господарський суд,-

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Перемога" (12201, Житомирська область, Радомишльський район, с. Котівка, вул. Центральна, 44, код 02775739) на користь державного бюджету України в особі Малинської об'єднаної державної податкової інспекції зарахувавши кошти на рахунок № 31139404700519 УДКСУ у Радомишльському районі Житомирської області в установі банку ГУДКСУ у Житомирській області МФО 811039 КОД ЄДРПОУ 38015379 - 1700 грн. боргу.

3. Стягнути Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Перемога" (12201, Житомирська область, Радомишльський район, с. Котівка, вул. Центральна, 44, код 02775739) на користь державного бюджету України - 1609,50 грн. судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено: 03.12.12

Суддя Маріщенко Л.О.

Віддрукувати:

1- в справу

2- позивачу

3- відповідачу ( рек. з повід.)

4- третій особі