Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без розгляду
27 листопада 2012 р. Справа № 2а/0570/15934/2012
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Грищенко Є.І., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Будьонівському районі м. Донецька та до Управління Державної казначейської служби у Будьонівському та Пролетарському районах м. Донецька про визнання дій неправомірними та стягнення суми безпідставно сплаченого збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 7 619,10 грн., -
Позивач, ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Будьонівському районі м. Донецька та до Управління Державної казначейської служби у Будьонівському та Пролетарському районах м. Донецька про визнання дій неправомірними та стягнення суми безпідставно сплаченого збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 7 619,10 грн.
Вивчивши подані матеріали, суд приходить до висновку, що позовну заяву слід залишити без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Як передбачено ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 ст. 99 КАС України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що 18.11.2011 року позивач придбав автомобіль марки «Hundai Santa Fe» та ним було сплачено збір до Пенсійного фонду у розмірі 3% від вартості авто, а саме у розмірі 7 619,10 грн. Позивач, вважаючи безпідставною сплату ним зазначеного збору при придбанні автомобіля, просив стягнути з Державного бюджету України на його користь примусово сплачений збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 7619,10 грн.
У позовній заяві позивач заявив клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду, в обґрунтування якого посилався на те, що про порушення своїх прав він дізнався лише після отримання листа - відповіді УПФУ в Будьонівському районі м. Донецька.
Суд вважає клопотання позивача про поновлення строку, встановленого для звернення до адміністративного суду з даною позовною заявою, необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
Так, як зазначено судом вище, придбання автомобіля було здійснено позивачем у листопаді 2011 року. Збір у розмірі 3% на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування був сплачений позивачем при придбанні автомобілів. Таким чином, суд приходить до висновку, що про порушення своїх прав позивач повинен був дізнатися в момент сплати вказаного збору, тобто у листопаді 2011 року. Разом із тим, до суду позивач звернувся 23.11.2012 року, тобто з пропуском встановленого КАС України шестимісячного строку.
Таким чином, вказані підстави не є поважними.
Згідно з частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Таким чином, суд дійшов висновку, що оскільки позивачем поданий позов після закінчення строку, встановленого частиною 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, та у суду відсутні підстави для поновлення пропущеного позивачем строку, позовну заяву слід залишити без розгляду.
Відповідно до частини 7 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України копія ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Керуючись частиною 2 статті 99, частиною 1 статті 100, частинами 7, 8 статті 107, статтями 160, 165, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Будьонівському районі м. Донецька та до Управління Державної казначейської служби у Будьонівському та Пролетарському районах м. Донецька про визнання дій неправомірними та стягнення суми безпідставно сплаченого збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 7 619,10 грн. - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Грищенко Є.І.