Постанова від 22.11.2012 по справі 2а/0270/5004/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

22 листопада 2012 р. Справа № 2а/0270/5004/12

Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Жернакова Михайла Володимировича, розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи

за позовом: управління Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області

до: публічного акціонерного товариства "Екологія, комунальне обладнання" (Турбівський машинобудівний завод")

про: стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ :

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулося управління Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області (надалі - УПФУ у Липовецькому районі, позивач) з позовом до публічного акціонерного товариства "Екологія, комунальне обладнання" (Турбівський машинобудівний завод) (надалі - ПАТ "Екологія, комунальне обладнання" (Турбівський машинобудівний завод), відповідач) про стягнення заборгованості. Позовні вимоги мотивовано тим, що внаслідок порушення термінів сплати відповідачем страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до УПФУ у Липовецькому районі у відповідача виникла заборгованість з нарахованої пені в розмірі 8900,22 грн., не погашена в добровільному порядку станом на день подання адміністративного позову.

Ухвалою суду від 02.11.2012 р. відкрито скорочене провадження у справі, оскільки відповідно до пункту 4 частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження, застосовується скорочене провадження. Зазначеною ухвалою суду запропоновано відповідачу в 10-денний строк з дня одержання даної ухвали через відділ прийому суду або через відділення поштового зв'язку подати письмові заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

Відповідач отримав ухвалу про відкриття скороченого провадження у справі 09.11.2012 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а. с. 22), однак, у визначений строк заперечень на позовну заяву не надав. Беручи до уваги те, що відповідач своїм правом заперечити проти позовних вимог не скористався справа розглянута судом в порядку скороченого провадження за наявними в ній доказами.

Повно, всебічно, об'єктивно дослідивши матеріали справи, суд установив наступне.

ПАТ "Екологія, комунальне обладнання" (Турбівський машинобудівний завод) як юридичну особу зареєстровано 09.03.1994 р. Липовецькою районною державною адміністрацією Вінницької області (а. с. 12) До 01.01.2011 року відповідач був платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (а. с. 11).

Згідно зі ст. 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІV від 09.07.2003 р. (далі - Закон № 1058-ІV) страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Статтею 11 Закону № 1058-ІV визначено коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, до яких відповідно до пункту 3 частини 1 статті 11 даного Закону відносяться фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

8 липня 2010 року прийнято Закон України "Про внесення змін до законів України "Про державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який набрав чинності 17.07.2010 року. Відповідно до підпункту 4 пункту 8 розділу 15 "Прикінцеві положення" Закону № 1058-ІV (чинного на момент виникнення спірних правовідносин): "фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом. Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно для себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому, сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески."

За правилами ст. 1 Закону № 1058-ІV мінімальний страховий внесок визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір страхового внеску, встановленого Законом на день отримання заробітної плати (доходу). Крім цього, згідно вимог ст. 18 Закону № 1058-ІV страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, установленому цим Законом. Вони не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство. Законодавством не можуть встановлюватися пільги з нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від їх сплати.

Відповідно до пункту 6 ст. 20 Закону № 1058-ІV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів, виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах.

Згідно з підпунктом 9.3.2 пункту 9.3 розділу 9 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. за № 64/8663 (надалі - Інструкція) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Відповідно до пункту 10.1 розділу 10 Інструкції на суми простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) та своєчасно не сплачені (не перераховані) фінансові санкції нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Як убачається з картки особового рахунку платника та розрахунку фінансової санкції та пені, за період з 15.07.2011 року по 09.04.2012 року відповідач систематично порушував терміни сплати страхових внесків до Пенсійного фонду. За зазначений період до відповідача застосована фінансова санкція та нарахована пеня, що убачається з рішення від 12.04.2012 року за № 21 про застосування штрафу в розмірі 00 грн. 00 коп. та нарахування пені в розмірі 8900 грн. 22 коп., яке отримано відповідачем 18.04.2012 року, про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення (а. с. 14). Однак, сума, зазначена в рішенні не була сплачена, крім того, не оскаржувалась.

Беручи до уваги те, що заявлена до стягнення сума заборгованості відповідачем не була сплачена, наявність вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення станом на день розгляду справи не надано, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову в повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати відповідно до положень ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ :

1. Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області задовольнити повністю.

2. Стягнути з публічного акціонерного товариства "Екологія, комунальне обладнання" (Турбівський машинобудівний завод) (р/р 2600332444 у Вінницькій філії ВАТ "Ощадбанк", МФО 302076, код 00240017) на користь управління Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області (р/р 25608323560103 у ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 302076, код 20115403) заборгованість в розмірі 8900 (вісім тисяч дев'ятсот) грн. 22 коп.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.

Суддя (підпис) Жернаков Михайло Володимирович

З оригіналом згідно:

Суддя:

Секретар: