Ухвала від 26.11.2012 по справі 2а-13335/12/0170/13

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

26 листопада 2012 р.Справа №2а-13335/12/0170/13

Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Ольшанська Т.С., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

до виконуючого обов'язки начальника Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим Єгорова О. С.

про скасування рішення від 09.10.2012 №278-Р,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшов адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до виконуючого обов'язки начальника Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим Єгорова О. С. про скасування рішення від 09.10.2012 №278-Р.

Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме:

- у порушення частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачем на підтвердження обставин якими обґрунтовуються позовні вимоги, не зазначені докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом, а саме не додано свідоцтво про державну реєстрацію, докази проведення господарської діяльності в м. Євпаторія, вул. Інтернаціональна 101.

- у порушення частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з частиною 1 статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

У частині 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Позивачем в адміністративному позові поєднані вимоги майнового та немайнового характеру.

Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду адміністративного позову:

-сума судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру -32,19 грн. (0,03 розміру мінімальної заробітної плати).

- сума судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру -1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 107,3 грн. та не більше 2146,00 грн. (не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат). Таким чином розмір судового збору майнових вимог складає 2146,00 грн.

Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що у позовній заяві заявлені майнові вимоги, судовий збір повинен бути сплачений за ставками, встановленими для позовних заяв немайнового та майнового характеру.

Позивачем до матеріалів адміністративного позову додана квитанція від 01.11.2012 №к111/1/74 про сплату судового збору за подання адміністративного позову в розмірі 32,19 грн..

Проте суд визначає, що у даному випадку адміністративний позов носить характер майнового з урахуванням такого.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.

Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.

Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.

Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

На зазначені обставини також звертає увагу Вищий адміністративний суд у листі від 18.01.2012 № 165/11/13-12.

Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що у позовній заяві заявлені майнові вимоги, судовий збір повинен бути доплачений за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру, а саме у розмірі 1% від суми.

Таким чином розмір судового збору майнових вимог складає 107,30 грн.

Проте позивачем сплачено лише 32,19 грн. судового збору, у зв'язку з чим доплатити потрібно (107,30-32,19)=75,11 грн..

Предметом адміністративного позову є рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу від 09.10.2012 №278-Р.

Позовну заяву подано до окружного адміністративного суду АР Крим 23.11.2012.

Відповідно до частин 1,5 статті 99 Кодексу адміністративного суду України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Відповідно до частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Позовна заява не відповідає вимогам частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, тому що позивачем не наведені підстави, з яких він звернувся до суду із пропущеним строком, встановленим частини 5 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України. Доказів того, коли він дізнався або повинен був дізнатись про винесення оскаржуваного рішення (про порушення його прав та інтересів), не надано клопотання про поновлення строків звернення до адміністративного суду, якщо такий строк пропущено з поважних причин.

Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків .

Керуючись частинами 2,3 статті 106, статті 108 Кодексу адміністративного судочинства, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. У строк до 10.12.12 усунути вказані недоліки усунути вказані недоліки ,а саме:

-додати до адміністративного позову платіжні документи про сплату у встановленому розмірі судового збору за подання до суду адміністративного позову майнового характеру на належні реквізити:

рахунок 31210206784002

Одержувач: УДКСУ у м. Сімферополі АР Крим, 22030001

ЄДРПОУ 38040558

МФО 824026

Банк одержувача: ГУ ДКСУ в АР Крим

Призначення платежу: "Код 35174235, судовий збір, пункт 3.1".

-надати докази того, коли позивач дізнався або повинен був дізнатись про винесення оскаржуваних рішень (про порушення його прав та інтересів), та надати обґрунтоване клопотання про поновлення строків звернення до адміністративного суду, якщо такий строк пропущено з поважних причин;

-надати свідоцтво про державну реєстрацію, докази проведення господарської діяльності в м. Євпаторія, вул. Інтернаціональна 101.

3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 2а-13335/12/0170/13 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.

У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ольшанська Т.С.