вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
Іменем України
29 листопада 2012 р. Справа №2а-10990/12/0170/13
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанської Т.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні за участю секретаря судового засіданні Ківа А.С., представника позивача- Мамутова К. С., довіреність № б/н від 25.10.12, представника відповідача 1- Смирнова К. Є. довіреність № 02-26/1435 від 13.09.12, представник третьої особи ОСОБА_5- ОСОБА_6 договор від 28.11.12, адміністративну справу
за позовом Приватного підприємства "Каранфиль"
до Бахчисарайської районної державної адміністрації АР Крим, Бахчисарайського районного відділу земельних ресурсів, Відділу Держкомзему у Бахчисарайському районі АРК
про визнання протиправним розпорядження, визнання протиправними дії, спонукання до виконання певних дій,
Обставини справи: Приватне підприємство "Каранфиль" звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Бахчисарайської районної державної адміністрації АР Крим, Бахчисарайського районного відділу земельних ресурсів, Відділу Держкомзему у Бахчисарайському районі АРК, в якому з урахуванням уточнень до адміністративного позову від 15.11.2012 просить:
-визнати протиправним розпорядження Бахчисарайської районної державної адміністрації АР Крим від 27.01.2011 №128 про відмову Приватному підприємству "Каранфиль" в затвердженні матеріалів попереднього узгодження місця розташування земельної ділянки і надання дозволу на складання проекту землеустрою з відводу земельної ділянки для будівництва торгівельного комплексу, розташованого на території Поштовської селищної ради;
-визнати протиправними дії Бахчисарайського районного відділу земельних ресурсів з видачі 30.11.2009 ОСОБА_5 акту про право власності на земельну ділянку площею 0,8713 га, кадастровий номер №0120455600:16:001:0348, на підставі розпорядження Бахчисарайської районної державної адміністрації АР Крим від 16.09.2009 №1445 і скасувати цей акт;
-зобов'язати Управління Деркомзему скасувати запис про державну реєстрацію за ОСОБА_5 права власності на земельну ділянку площею 0,8713 га, розташованої в АДРЕСА_1, яка здійснена в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю і право постійного користування землею, договорів оренди;
-зобов'язати Бахчисарайську районну державну адміністрацію АР Крим затвердити Приватному підприємству "Каранфиль" матеріали попереднього узгодження місця розташування земельної ділянки і надання дозволу на складання проекту землеустрою з відводу земельної ділянки для будівництва торгівельного комплексу, розташованого на території Поштовської селищної ради.
Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні адміністративного позову у повному обсязі, з урахуванням клопотання про уточнення позовних вимог.
Представник Бахчисарайської районної державної адміністрації АР Крим у судовому засіданні проти задоволення позову заперечував.
Представники Бахчисарайського районного відділу земельних ресурсів, Відділу Держкомзему у Бахчисарайському районі АРК у судове засідання не з'явились, про час, дату та місце його проведення повідомлені належним чином, надав заперечення проти позову.
Представник третьої особи заперечував проти позову.
Вислухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд
Земельні відносини регулюються Конституцією України, Земельним Кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами, що передбачено частиною 2 статті 3 Земельного кодексу України.
Згідно до абзацу 1 пункту 12 Перехідних Положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзаці третьому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Статтею 1 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" встановлено, що виконавчу владу в областях, районах, районах Автономної Республіки Крим, у містах Києві та Севастополі здійснюють обласні, районні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації. Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади. Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.
Поштовською селищною радою на адресу Бахчисарайської районної державної адміністрації АР Крим було направлено клопотання щодо надання дозволу ПП "Каранфиль" на попередній збір матеріалів попереднього узгодження місця розташування земельної ділянки загальною площею 2,0 га під розміщення торговельного комплексу, розташованого за межами с. Новопавлівка.
На підставі клопотання Поштовської селищної ради та заяви ПП "Каранфиль" Бахчисарайською районною державною адміністрацією АР Крим 28.04.2006 було прийнято розпорядження № 336-р "Про надання дозволу ПП "Каранфиль" на збирання матеріалів попереднього узгодження місця розташування та розміру земельної ділянки для надання в оренду під будівництво та обслуговування торговельного комплексу, розташованого південніше с. Новопавлівка на території Поштовської селищної ради".
23.06.2006 було складено акт № 127 вибору та обстеження земельної ділянки в натурі (на місцевості) для виконання проектних робіт для будівництва торговельного комплексу ПП "Каранфиль" південніше с. Новопавлівка.
Розташування та розмір земельної ділянки для надання в оренду ПП "Каранфиль" під будівництво та обслуговування торговельного комплексу, розташованого південніше с. Новопавлівка на території Поштовської селищної ради було погоджено Бахчисарайським районним відділом земельних ресурсів 08.08.2006, Управлінням з питань наглядово-профілактичної діяльності 18.09.2006, Бахчисарайською районною державною санітарно-епідеміологічною станцією 13.04.2007, Управлінням Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим 29.06.2007, Бахчисарайським державним історико-культурним заповідником 11.02.2008, Бахчисарайським РЕС 19.12.2008.
На підставі вказаних документів ПП "Каранфиль" 24.04.2009 звернулось до Бахчисарайської районної державної адміністрації АР Крим з заявою про затвердження матеріалів попереднього узгодження місця розташування та розмірів земельної ділянки.
Листом від 20.05.2009 № 02.1-9/753 позивачу було повідомлено про відмову в затвердженні матеріалів попереднього узгодження місцерозташування та надання дозволу на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки площею 2,0 га під будівництво торговельного комплексу, розташованого на території Поштовської селищної ради, так як відповідно до пункту 1 Перехідних положень Земельного кодексу України, статті 124, 151 Земельного кодексу України, передачу в оренду земельних ділянок, вільних від забудови, здійснюється за результатами проведення земельних торгів (аукціонів).
Зазначені обставини встановлені судовим рішенням Окружного адміністративного суду АР Крим по справі №2а-10024/09/9/0170 за позовом ПП "Каранфиль" до Бахчисарайської районної державної адміністрації в АР Крим, яка набула чинності 08.11.2011, та не потребують доказування в силу статті 72 КАС України.
Вказаним судовим рішенням Бахчисарайська райдержадміністрація була зобов'язана розглянути питання про затвердження ПП "Каранфиль" матеріалів попереднього узгодження місця розташування і надання дозволу на розробку проекту землеустрою.
На виконання постанови Окружного адміністративного суду АР Крим 27.01.2012 Бахчисарайською районною державною адміністрацією прийнято розпорядження №128 "Про відмову ПП "Каранфиль" в затверджені матеріалів попереднього узгодження місця розташування земельної ділянки і наданні дозволу на складення проекту землеустрою з відводу земельної ділянки для будівництва торгівельного комплексу, розташованого на території Поштовської селищної ради".
Під час прийняття вказаного розпорядження відповідач керувався статтями 17,93, 123, 124, пунктами 1, 12 розділу 10 "Перехідних положень" Земельного кодексу України, Законом України "Про оренду землі", Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про сприяння будівництву", статтею 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації".
Не погодившись з вказаним розпорядженням позивач оскаржив його 05.10.2012 до Окружного адміністративного суду АР Крим.
Відповідно до статті 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється 6-місячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Судом встановлено, що про наявність розпорядження від 27.01.2012 №128 позивач дізнався 10.07.2012, під час отримання вказаного розпорядження, спрямованого на його адресу супровідним листом Бахчисарайської райдержадміністрації №02-26/1075.
Згідно частини 3 статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" акти місцевих державних адміністрацій ненормативного характеру, прийняті в межах їх повноважень, набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо самими актами не встановлено пізніший термін введення їх у дію. Ці акти доводяться до їх виконавців, а при потребі - оприлюднюються.
Розпорядження від 27.01.2012 №128 до відома позивача було доведено 10.07.2012, у зв'язку з чим суд вважає, що про порушення своїх прав, свобод чи інтересів позивач дізнався саме з цієї дати, у зв'язку з чим ним не пропущений строк звернення до суду.
Відмова Бахчисарайської РДА обумовлена тим, що відповідно до абзацу 3 пункту 1 розділу Х "Перехідних положень" Земельного кодексу України, Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву" у разі прийняття відповідними органами рішення про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки до 1 січня 2008 року передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів). Зазначене положення діє до 15 жовтня 2010 року згідно із Законом України від 16.09.2008 р. N 509-VI, враховуючи зміни, внесені Законом України від 29.06.2010 р. N 2367-VI.
Оскільки дозвіл на збір матеріалів попереднього узгодження місця розташування та розміру земельної ділянки був наданий позивачу 28.04.2006, то ПП "Каранфиль" повинен отримати земельну ділянку за результатами участі у земельних торгах в формі аукціону.
Проте, судом встановлено, що під час відмови у наданні дозволу на складення проекту землеустрою з відведення земельної ділянки листом від 20.05.2009 № 02.1-9/753 відповідач також посилався на вказані законодавчі норми, але ж рішенням Окружного адміністративного суду АР Крим по справі №2а-10024/09/9/0170 вказано, що для прийняття рішення про погодження місце розташування земельної ділянки, проведення земельних торгів не потрібно.
Відмова відповідача в погодження місцероташування земельної ділянки без проведення земельних торгів не ґрунтується на вимогах діючого законодавства.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти на підстава, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органу власних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного суб'єкта, встановлюючи чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії) : 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Принцип добросовісного прийняття рішення суб'єктом владних повноважень вимагає від суб'єкта владних повноважень діяти добросовісно, тобто з щирим наміром щодо реалізації владних повноважень та досягнення поставлених цілей і справедливих результатів, з відданістю визначеним законом меті та завданням діяльності, передбачувано, без корисливих прагнень досягти персональної вигоди, привілеїв або переваг через прийняття рішення та вчинення дії.
Прийняття рішення, вчинення (невчинення) дій розумно (розсудливо) можна розуміти так, що жоден суб'єкт владних повноважень повинен діяти відповідно до здорового глузду та обов'язків, покладених на нього законом. Розпорядження Бахчисарайської районної державної адміністрації АР Крим від 27.01.2011 №128 зазначеним принципам не відповідає.
Оскільки відповідно до статті 13 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" судове рішення, яке набуло чинності має силу закону, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Проте відповідачем не застосовані правові позиції, викладені в рішення Окружного адміністративного суду АР Крим та повторно відмовлено ПП "Каранфиль" за тими самими підставами, яким вже надана негативна оцінка судом.
Тому суд надходить висновку про протиправність розпорядження Бахчисарайської районної державної адміністрації від 27.01.2012 №128 та скасовує його.
Щодо позовних вимог ПП "Каранфиль" про зобов'язання Бахчисарайську РДА затвердити матеріали попереднього узгодження місця розташування земельної ділянки і надання дозволу на складання проекту землеустрою з відводу земельної ділянки для будівництва торгівельного комплексу, то суд вважає їх такими, що не підлягають задоволенню. Для забезпечення конституційного порядку, нормального функціонування держави існує структурована, багаторівнева, ієрархічна система органів виконавчої і судової влади. Вони наділені відповідною юрисдикцією, мають свій предмет ведення і реалізують повноваження через визначені законодавством процедурні рамки та технології. З огляду на положення КАС України щодо компетенції адміністративного суду, останній не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які Конституцією України віднесені до компетенції цього органу державної влади.
Як зазначалося вище, питання затвердження матеріалів попередньго узгодження місця розташування земельної ділянки і наданні дозволу на складання проекту землеустрою є виключною компетенцією місцевої державної адміністрації, тому прийняття рішення у формі, на який наполягає ПП "Каранфіль" буде втручанням суду у компетенцію його органу державної влади.
Разом з тим, застосовуючи принцип диспозитивності суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять. У даному випадку для повного захисту прав позивача суд вважає необхідним вийти за межі позовних вимог та зобов'язати Бахчисарайську районну державну адміністрацію в АР Крим розглянути повторно матеріали попереднього узгодження місці розташування земельної ділянки ПП "Каранфіль" для будівництва торгівельного комплексу на земельній ділянці площею 2,00 га за межами с. Новопавлівка на території Поштовської селищної ради з урахуванням зазначеного судового рішення.
Позивачем також були заявлені позовні вимоги про визнання протиправними дії Бахчисарайського відділу земельних ресурсів в АР Крим з видачі 30 листопаду 2009 року ОСОБА_5 державного акту на право власності на земельну ділянку площею 0,8713 га, кадастровий номер 0120455600:16:001:0348, на підставі розпорядження Бахчисарайської райдержадміністрації від 16.09.2009 №1445 і скасувати цей акт.
Судовим рішенням по справі №2а-10024/09/9/0170 встановлено, що розпорядженням від 25.05.2009 №896 Бахчисарайською районною державною адміністрацією гр. ОСОБА_5 було надано дозвіл на складення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, орієнтовною площею до 0,9 га за межами с. Новопавлівка, у власність для ведення особистого селянського господарства з земель запасу Почтовської селищної ради.
Згідно з планом меж земельної ділянки (кадастровий номер 0120455600:16:001:0348) та викопіровки зі схеми землекористування для виконання проектних робіт по будівництву торговельного комплексу ПП "Каранфіль", земельна ділянка площею 0,8713 га, надана у власність ОСОБА_5, знаходиться у межах земельної ділянки площею 2,0 га, на якій планує розпочати будівництво торговельного комплексу позивач.
Ухвалою від 25.08.2009 по справі №2а-10024/09/9/0170 суд задовольнив клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову та до набрання рішення у справі законної вили заборонив Бахчисарайській районній державній адміністрації здійснювати будь-які дії та приймати будь-які рішення по відчуженню земельної ділянки, що розташована південній с. Новопавліка на території Поштовської селищної ради. Вказана ухвала отримана відповідачем 30.09.2009, що не заперечується сторонами.
Розпорядження Бахчисарайської райдержадміністрації від 16.09.2009 №1445 "Про надання земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_5 для ведення особистого селянського господарства із земель запасу Поштовської селищної ради" затверджений проект землеустрою з відведення земельної ділянки ОСОБА_5, земельна ділянка передана у власність, видний державний акт на право власності на земельну ділянку.
27.11.2009 ОСОБА_5 було отримано державний акт серії ЯІ № 740296 про право власності на земельну ділянку загальною площею 0,8713 га, розташовану в районі АДРЕСА_1, за цільовим призначенням: для ведення особистого селянського господарства. 30.11.2009 акт зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 010200400433.
Постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 08.11.2011 по справі №2а-10024/09/9/0170 визнаний протиправним та скасований пункт 4 розпорядження Бахчисарайської райдержадміністрації від 16.09.2009 №1445 "Про надання земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_5 для ведення особистого селянського господарства із земель запасу Поштовської селищної ради" про надання державного акту на земельну ділянку гр. ОСОБА_5
Аналізуючи наведені обставини суд робить висновок, що позовні вимоги про визнання дій відповідача -Бахчисарайського відділу земельних ресурсів з видачи ОСОБА_5 державного акту на право власності на земельну ділянку задоволенню не підлягають, оскільки, ухвала Окружного адміністративного суду АР Крим не була спрямована на адресу саме Бахчисарайського відділу земельних ресурсів та не містила заборони на виконання будь-яких дій саме до вказаного суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Суд вважає та звертає увагу позивача на те, що під захистом права розуміється державно-примусова діяльність, спрямована на відновлення порушеного права суб'єкта правовідносин та забезпечення виконання юридичного обов'язку зобов'язаною стороною.
Відповідно до частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Отже, позивач має право звернутися до адміністративного суду з позовом лише у разі, якщо він вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю відповідача (суб'єкта владних повноважень) порушено його права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. При цьому, обставину дійсного (фактичного) порушення відповідачем прав, свобод чи інтересів позивача має довести належними та допустимими доказами саме позивач.
Заявлені позовні вимоги скасувати державний акт про право власності на земельну ділянку, виданий ОСОБА_5 30.11.2009 не відповідають встановленому законом способу захисту права, а тому задоволенню не підлягають.
Позивач просить суд зобов'язати управління Державкомзему у Бахчисарайському районі скасувати запис про державну реєстрацію за ОСОБА_5 права власності на земельну ділянку кадастровий номер 0120455600:16:001:0348.
Судом встановлено, що постановою Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2009 р. N 1021, який набрав чинності 01.01.2011 було затверджено Порядок ведення Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі (далі -Порядок №1021). Відповідно до пункту 4 Книга відкривається та ведеться у паперовому вигляді -територіальним органом Держкомзему, в електронному вигляді - операторами - структурними підрозділами державного підприємства "Центр державного земельного кадастру".
Відповідно до пункту 1 Порядку №1021, цей Порядок визначає процедуру ведення за формою згідно з додатком Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі (далі - Книга записів) - документа суворого обліку, який є власністю держави і складовою частиною державного реєстру земель та містить відомості про зареєстровані державні акти на право власності на земельну ділянку, на право постійного користування земельною ділянкою та договори оренди (суборенди) землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок.
Запис про державну реєстрацію документа, що посвідчує право на земельну ділянку, в розділі Книги записів скасовується (поновлюється) посадовою особою на підставі рішення суду.
Пунктом 23 Порядку №1021 передбачено, що запис про державну реєстрацію під час його скасування закреслюється у розділі Книги записів у паперовому вигляді однією горизонтальною червоною лінією, нанесеною чорнилом або кульковою ручкою, поряд з якою червоним кольором таким самим способом зазначається, на підставі якого документа скасовано запис, ставляться дата скасування запису та підпис посадової особи.
Пунктом 24 Порядку №1021 передбачено, що посадова особа протягом трьох робочих днів письмово повідомляє власника (користувача) земельної ділянки про скасування запису.
Оскільки розпорядження Бахчисарайської РДА про видачу ОСОБА_5 державного акту на право власності на земельну ділянку скасовано, а це розпорядження й було підставою для видачі та реєстраціє державного акту, то підлягає скасуванню запис про державну реєстрацію документа, що посвідчує право на земельну ділянку в розділі Книги записів, а тому адміністративний позов в частині зобов'язання Управління Держкомзему у Бахчисарайському районі скасувати записи про реєстрацію державного акту серія ЯИ №740296, виданого ОСОБА_5.
Відповідно до статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, під час прийняття постанови суд вирішує як розподілити між сторонами судові витрати.
Якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа) (частина перша статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до підпункту 3 пункту 9 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України у разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) Державна казначейська служба України відображає в обліку відповідні бюджетні зобов'язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов'язання. Погашення таких бюджетних зобов'язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний привести у відповідність з бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов'язання.
Водночас пунктом 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ встановлено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету та/або заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.
З огляду на викладене та з урахуванням принципу пріоритетності законів над підзаконними актами суд вважає необхідним стягнути судові витрати з Державного бюджету України пропорційно розміру задоволений позовних вимог у сумі 73,24 грн. шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень- Бахчисарайської районної державної адміністрації АР Крим.
В судовому засіданні 29.11.2012 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови виготовлено 04.12.2012.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1.Адміністративний позов задовольнити частково.
2.Визнати протиправним та скасувати розпорядження Бахчисарайської районної державної адміністрації АР Крим від 27.01.2011 №128.
3. Зобов'язати Відділ Держкомзему у Бахчисарайському районі АРК скасувати запис про реєстрацію державного акту серія ЯИ №740296, виданого ОСОБА_5.
4. Зобов'язати Бахчисарайську районну державну адміністрацію АР Крим повторно розглянути матеріали попереднього узгодження місця розташування земельної ділянки Приватного підприємства "Каранфиль" для будівництва торгівельного комплексу на земельній ділянці площею 2,00 га за межами с. Новопавлівка на території Почтовської селищної ради з урахуванням зазначеного судового рішення.
5.Стягнути на користь Приватного підприємства "Каранфиль" судовий збір у розмірі 16,10 грн. з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - Бахчисарайської районної державної адміністрації АР Крим.
6.В іншій частині позовних вимог -відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ольшанська Т.С.