Постанова від 22.11.2012 по справі 2а-8137/12/0170/13

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 листопада 2012 р. Справа №2а-8137/12/0170/13

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанської Т.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні за участю секретаря судового засіданні Ківа А.С., представника позивача- Попова А.М. довіреність №11/01 від 11.01.12, представника відповідача- не з'явився, адміністративну справу

за позовом Приватного акціонерного товариства "УКпостач"

до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим

про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень від 06.07.2012 №0000264000, №0000274000,

Обставини справи: Приватне акціонерне товариство "УКпостач" звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень від 06.07.2012 №0000264000, №0000274000.

Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 22.11.2012, наполягав на задоволенні адміністративного позову у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином.

Вислухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статті 41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є: органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби; митні органи - щодо мита, акцизного податку, податку на додану вартість, інших податків, які відповідно до податкового законодавства справляються у разі ввезення (пересилання) товарів і предметів на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезення (пересилання) товарів і предметів з митної території України або території вільної митної зони.

Розмежування повноважень і функціональних обов'язків між контролюючими органами визначається цим Кодексом та Митним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами.

Інші державні органи не мають права проводити перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків, у тому числі на запит правоохоронних органів.

Приватне акціонерне товариство "УКпостач" 25.10.2001 зареєстроване рішенням виконавчого комітету Красноперекопської міської ради АРК як юридичну особу, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №530735 та довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України серії АБ №435447.

З 11.06.2012 по 20.06.2012 на підставі наказу від 07.06.2012 №129, виданого СДПІ по роботі з АПП в м. Сімферополі на підставі підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України головним державним податковим ревізором-інспектором відділу податкового супроводження підприємств промислової сфери матеріального виробництва СДПІ ВПП в м. Сімферополі Міленіним О.В., проведено документальну позапланову невиїзну перевірку Приватного акціонерне товариство "УКпостач" з питань дотримання податкового законодавства при формуванні податкового кредиту з податку на додатку вартість при взаємовідносинах з ПП "Пан Буд" та БВП "Строітель Плюс" за період з 01.01.2009 по 31.03.2012.

За результатами якої був вкладений акт від 20.06.2012 №38/40-00/30169718, в якому встановлено порушення:

-підпункту 7.7.1, 7.7.2 пункту 7.7. статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість", пункту 198.6 статті 198, пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, в результаті чого встановлено завищення суми бюджетного відшкодування всього у сумі 611194,98 грн., в тому числі

-травень 2011 року у сумі 3333,33 грн.,

-грудень 2009 року у сумі 8333,33 грн.,

-грудень 2009 року у сумі 8333,33 грн.,

-червень 2011 року у сумі 8333,33 грн.,

-вересень 2009 року у сумі 5000,00 грн.,

-жовтень 2010 року у сумі 45000,00 грн.,

-березень 2010 року у сумі 13221,02 грн.,

-грудень 2009 року у сумі 8333,33 грн.,

-січень 2011 року у сумі 73696,40 грн.,

-червень 2010 у сумі 108750,00 грн.,

-вересень 2011 року у сумі 16666,67 грн.,

-серпень 2010 року у сумі 28333,33 грн.,

грудень 2010 року у сумі 13333,33 грн.,

-листопад 2010 року у сумі 8333,33 грн.,

-липень 2010 року у сумі 105000,00 грн.,

-вересень 2010 року у сумі 50000,00 грн.,

-травень 2010 року у сумі 5833,33 грн.,

-листопад 2009 року у сумі 5000,00 грн.,

-серпень 2009 року у сумі 7731,07 грн.,

-квітень 2010 року у сумі 13333,33 грн.,

-жовтень 2009 року у сумі 5000,00 грн.,

-лютий 2010 року у сумі 5000,00 грн.,

-липень 2011 року у сумі 75284,18 грн.,

-квітень 2010 року у сумі 6679,00 грн..

-встановлено завищення податкового кредиту за результатами дійсної перевірки у сумі 85780,47 грн., в тому числі за жовтень 2011 року у сумі 16566,67 грн., листопад 2011 року у сумі 18541,47 грн., грудень 2011 року у сумі 21005,03 грн., січень 2012 року у сумі 29567,30 грн..

На підставі акту перевірки 06 липня 2012 року відповідачем прийняті податкові повідомлення-рішення:

1) №0000264000 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 85780,47 грн. та нараховані штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 42840,24 грн.;

2) №0000274000 про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 611194,00 грн. та нараховані штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 305597,00 грн..

Не погодившись з даними податковими повідомленнями-рішеннями, позивачем було оскаржено у судовому порядку до Окружного адміністративного суду АР Крим.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти на підстава, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органу власних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного суб'єкта, встановлюючи чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Матеріалами справи підтверджено наступне.

Платником податків здійснюються наступні види господарської діяльності:

29.23.0 виробництво вентиляційних і охолоджувальних промислових установок;

26.21.0 виробництво керамічних виробів для домашнього господарства та керамічних декоративних виробів;

29.24.2 виробництво інших машин і устаткування загального призначення;

51.65.0 оптова торгівля іншим промисловим устаткуванням;

55.11.0 готель з ресторанами;

71.34.0 видача в оренду інших машин та оснащення

Згідно із статтею 4 Закону України "Про систему оподаткування", чинному на момент виникнення спірних правовідносин, платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов'язок сплачувати податки і збори.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", чинному на момент виникнення спірних правовідносин (далі по тексту -Закон № 2181) було передбачено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку вказує у податковій декларації.

Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Статтею 9 Закону України "Про систему оподаткування" було встановлено, що платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету на час виникнення спірних правовідносин Було врегульовано Законом України "Про податок на додану вартість", який втратив чинність 01.01.2011 року з дня набрання чинності Податковим кодексом України.

Відповідальність платників податків за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету було встановлено пунктом 10.2 статті 10 Закону України "Про податок на додану вартість".

Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності до набрання чинності Податковим кодексом України було встановлено Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994 року N 333/94 (далі по тексту -Закон), підпункту 11.1 якого передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.

Згідно з підпунктом 16.1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті.

Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону (п.п. 16.4 зазначеного Закону).

Згідно з підпунктом 20.1. статті 20 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.

Відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181 платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до пункту 1.32 статті 32, підпункту 8.3.1 пункту 8.3 статті 8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств (в редакції Закону України N 283/97-ВР від 22.05.97)"), господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої постійні представництва, філіали, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також через довірену особу, агента або будь-яку іншу особу, яка діє від імені та на користь першої особи.

Сума амортизаційних відрахувань звітного періоду визначається як сума амортизаційних відрахувань, нарахованих для кожного із календарних кварталів, що входять до такого звітного періоду (далі - розрахункові квартали). Сума амортизаційних відрахувань кварталу, щодо якого проводяться розрахунки (розрахунковий квартал), визначаються шляхом застосування норм амортизації, визначених пунктом 8.6 цієї статті, до балансової вартості груп основних фондів на початок такого розрахункового кварталу. Суми амортизаційних відрахувань вилученню до бюджету не підлягають, а також не можуть бути базою для нарахування будь-яких податків, зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до пункту 144.1 статті 144 Податкового кодексу України, амортизації підлягають: витрати на придбання основних засобів, нематеріальних активів та довгострокових біологічних активів для використання в господарській діяльності; витрати на самостійне виготовлення (створення) основних засобів, нематеріальних активів, вирощування довгострокових біологічних активів для використання в господарській діяльності, в тому числі витрати на оплату заробітної плати працівникам, які були зайняті на виготовленні (створенні) основних засобів та нематеріальних активів; витрати на проведення ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення основних засобів, що перевищують 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного року; витрати на капітальне поліпшення землі, не пов'язане з будівництвом, а саме іригацію, осушення та інше подібне капітальне поліпшення землі; капітальні інвестиції, отримані платником податку з бюджету, у вигляді цільового фінансування на придбання (створення) об'єкта інвестування (основного засобу, нематеріального активу) за умови визнання доходів пропорційно сумі нарахованої амортизації по такому об'єкту відповідно до положень підпункту 137.2.1 пункту 137.2 статті 137 цього Кодексу; сума переоцінки вартості основних засобів, проведеної відповідно до статті 146 цього Кодексу; вартість безоплатно отриманих об'єктів енергопостачання, газо- і теплозабезпечення, водопостачання, каналізаційних мереж, побудованих споживачами на вимогу спеціалізованих експлуатуючих підприємств згідно з технічними умовами на приєднання до вказаних мереж або об'єктів, вартість основних засобів, безоплатно отриманих або виготовлених чи споруджених за рахунок коштів бюджету або кредитів, залучених Кабінетом Міністрів України чи під гарантії Кабінету Міністрів України, у разі виконання зобов'язань за гарантією Кабінетом Міністрів України, вартість безоплатно отриманих для експлуатації підприємствами залізничного транспорту загального користування основних засобів транспортної інфраструктури, що перебували на балансі інших підприємств; вартість основних засобів, визначена на рівні звичайної ціни, отриманих в концесію відповідно до Закону України "Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності".

Згідно пункту 198.3 статті 198 Податкового кодексу України, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Пунктом 198.6 статті 168 Податкового кодексу встановлено наступне, не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Платники податку, що застосовували касовий метод до набрання чинності цим Кодексом або застосовують касовий метод, мають право на включення до податкового кредиту сум податку на підставі податкових накладних, отриманих протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку.

Для банківських установ при одержанні ними права власності на заставне майно з метою подальшого продажу таке право зберігається до моменту продажу такого заставленого майна.

Згідно статті 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів:

а) у паперовому вигляді;

б) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов'язковим.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити:

а) порядковий номер податкової накладної;

б) дата виписування податкової накладної;

в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг;

г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);

ґ) місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку;

д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг;

е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

є) ціна постачання без урахування податку;

ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;

з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;

и) вид цивільно-правового договору;

і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України);

ї) номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України.

З акту перевірки від 20.06.12 №38/40-00/30169718 випливає, що за період з 01.01.09 по 31.03.11 позивач формував податковий кредит з ПДВ, отриманого від ПП «Пан Буд» на суму 35208,14 грн..

Згідно з статтею 1, 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», господарська операція- дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства; первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення; фінансова звітність - бухгалтерська звітність, що містить інформацію про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства за звітний період;

Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо-безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

15.11.10 Міністерство регіонального розвитку та будівництва України Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим була видана ПП «Пан Буд» Ліцензія № 46-Л на господарську діяльність, пов'язану із створенням об'єктів архітектури, термін дії до 15.11.13.

03.10.11г. між Приватного акціонерного товариства "УКпостач" (замовник), з одного боку, та ПП «Пан Буд» (підрядник), уклали договір підряду № 214, згідно з яким замовник доручає, а підрядник своїми силами, на свій ризик, приймає на себе виконання робіт: «Виконання електромонтажних робіт, згідно кошторису» (п. 1.1. Договору). Загальна розрахункова вартість робіт складає 211248,80 грн. (п.3.1. Договору). Замовник підписує підряднику на протязі 2-х днів з моменту закінчення робіт акти виконаних робіт форми КБ-2в та довідки вартості виконаних підрядних ремонтних робіт КБ-3 (п.3.5. Договору).

20.10.11 між сторонами було підписано додаткову угоду № 1 до договору підряду № 214.

В матеріалах справи представлений кошторис на виконання електромонтажних робіт, затверджена від імені виконавчого директора Приватного акціонерного товариства "УКпостач". Також між сторонами була підписана договірна ціна на виконання електромонтажних робіт, виконуваних в 2011.

Згідно з представленими на дослідження документів, 28.11.11 між ПП «Пан Буд» та позивачем був підписаний акт приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2011 року, згідно з яким були виконані роботи по перенесенню ВЛ напругою 20кВ, вартість виконаних електромонтажних робіт складає 211248,80 грн., в т.ч. ПДВ в сумі 35208,13 грн. Також між сторонами була підписана довідка про вартість виконаних будівельних робіт за листопад 2011.

Зазначена господарська операція знайшла своє відображення в бухгалтерському обліку підприємства такими проводками:

Дт 15/2 «Придбання (виготовлення) основних засобів» Кт 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» -176040,67 грн.

Дт 64 «Розрахунки за податками» Кт 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» - 35208,13 грн..

Виконані ПП «Пан Буд» електромонтажні роботи знайшли своє відображення в бухгалтерському обліку підприємства по рах.15.2 «Придбання (виготовлення) основних засобів» наступними проводками:

Дт 15/2 «Придбання (виготовлення) основних засобів» Кт 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками»;

Дт 10.3 "Основні засоби" Кт 15/2 "Придбання (виготовлення) основних засобів"

ПАТ "УКпостач" перерахувало на адресу ПП «Пан Буд» 211248,80 грн., в т.ч.:

10.10.11 п/п № 8427 на суму 100000,00 грн., у призначенні платежу зазначено: «За електромонтажні роботи за договором № 214 від 03.10.11, згідно рах. № 1060 від 28.09.11, ПДВ 16666,67 грн. »

22.11.11 п/п № 9766 на суму 111248,80 грн., у призначенні платежу зазначено: «За електромонтажні роботи за договором № 214 від 03.10.11, згідно рах. № 1320 від 28.09.11, ПДВ 185471,47 грн. ».

ПП «Пан Буд» виписало на адресу ПАТ "УКпостач" податкові накладні на загальну суму 211248,80 грн., в тому числі ПДВ в сумі 35208,13 грн.:

№ 39 від 10.10.11 на суму 100000,00 грн., в тому числі ПДВ в сумі 16666,67 грн., яка була включена підприємством до складу податкового кредиту за листопад 2011 року.

№ 60 від 22.11.11 на суму 111248,80 грн., в тому числі ПДВ в сумі 18541,47 грн., яка була включена підприємством до складу податкового кредиту за листопад 2011 року.

За даними бухгалтерського обліку ПАТ "УКпостач" по рах.631 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками» станом на 01.04.12 заборгованість підприємства перед ПП «Пан Буд» відсутня.

З акту перевірки від 20.06.12 №38/40-00/30169718 вбачається, що за період з 01.01.09 по 31.03.11 ПАТ "УКпостач" формувало податковий кредит з ПДВ, отриманого від БВП "Строітель Плюс" на суму 661767,31 грн..

Згідно з Положенням (стандарту) бухгалтерського обліку № 7 «Основні засоби», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 92 від 27.04.00, зі змінами та доповненнями: Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби" (далі-Положення (стандарт) 7) визначає методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про основні засоби, інші необоротні матеріальні активи та незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи (далі - основні засоби) та розкриття інформації про них у фінансовій звітності.

Основні засоби- матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання їх у процесі виробництва або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік). Незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи - капітальні інвестиції у будівництво, виготовлення, реконструкцію, модернізацію, придбання об'єктів необоротних матеріальних активів, уведення яких в експлуатацію на дату балансу не відбулося, а також авансові платежі для фінансування будівництва. Видатки, що здійснюються для підтримки об'єкта в робочому стані (проведення технічного огляду, нагляду, обслуговування, ремонту тощо) та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання, включаються до складу витрат.

22.12.2006 Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України була видана БВП "Строітель Плюс" ліцензія № 51-Л на будівельну діяльність, згідно з переліком, термін дії до 22.12.2011.

20.08.2010 Територіальне управління Держгірпромнагляду по АР Крим і м. Сімферополя видалоБВП "Строітель Плюс" дозвіл № 250.10.43.45.21.1 на виконання робіт підвищеної небезпеки при монтажі налагодження засобів електрохімічного захисту та електрообладнання. Термін дії дозволу до 20.08.2013.

За період з 01.01.09 по 31.03.12 ПАТ «УКпостач» укладало договори з БВП "Строітель Плюс":

- 04.01.2010 договір підряду № 23, предметом договору- виконання БВП "Строітель Плюс"(підрядник) для ПАТ «УКпостач» (замовник) ремонтно-будівельні роботи на об'єктах замовника (п. 1.2 договору). Ціна договору складає 500000,00 грн.. Виконані підрядником роботи приймаються замовником на підставі підписаних актів виконаних робіт (п.6.2. договору).18.01.2010 між сторонами було підписано додаткову угоду №1 до договору підряду №23, яким внесено зміни в розділ 1 договору, а саме внесений п. 1.3. "Роботи за договором виконуються з матеріалів підрядника, вартість яких попередньо узгоджується із замовником. На всі матеріали, використовувані підрядником в роботі, останній надає замовнику Сертифікати якості ...".01.06.2010 між сторонами було підписано додаткову угоду № 2 до договору підряду № 23, яким внесено зміну до п.2.1. договору, а саме "Ціна договору становить 800000,00 грн.".30.12.2010 між сторонами було підписано додаткову угоду № 3 до договору підряду № 23, якою змінено строк дії договору, а саме з 04.01.10 по 31.12.11.

- 01.06.2010 договір підряду № 331-003/20/3-302, предметом договору-виконання БВП "Строітель Плюс"(підрядник) для ПАТ «УКпостач» (замовник) ремонтно-будівельні роботи на об'єктах замовника (п. 1.2 договору). Ціна договору становить 600 000,00 грн. (п.2.1. договору). Виконані підрядником роботи приймаються замовником на підставі підписаних актів виконаних робіт (п.6.2. договору).15.06.2010 між сторонами було підписано додаткову угоду № 1 до договору підряду № 331-003/20/3-302, яким внесено зміну до розділу 1 договору, а саме внесено п. 1.3. "Роботи за договором виконуються з матеріалів підрядника, вартість яких попередньо узгоджується із замовником. На всі матеріали, використовувані підрядником в роботі, останній надає замовнику Сертифікати якості...". 29.10.2010 між сторонами було підписано додаткову угоду № 2 до договору підряду № 331-003/20/3-302, якою змінено строк дії договору, а саме з 01.06.2010 по 31.12.2011.

- 09.06.2010 договір підряду № 469-003/20/3-211, предметом договору-виконання БВП "Строітель Плюс"(підрядник) для ПАТ «УКпостач»(замовник) ремонтно-будівельні роботи на об'єкті замовника, а саме "розширення цеху по виробництву холодильного обладнання» (п. 1.2 договору). Ціна договору становить 1700 000,00 грн. (п.2.1. договору). Виконані підрядником роботи приймаються замовником на підставі підписаних актів виконаних робіт (п.6.2. договору). 15.06.2010 між сторонами було підписано додаткову угоду № 1 до договору підряду № 469-003/20/3-211, яким внесено зміну до розділу 1 договору, а саме внесено п. 1.3. "Роботи за договором виконуються з матеріалів підрядника, вартість яких попередньо узгоджується із замовником. На всі матеріали, використовувані підрядником в роботі, останній надає замовнику Сертифікати якості ... ». Так само між сторонами було підписано додаткову угоду № 2 до договору підряду № 469-003/20/3-211, якою змінено строк дії договору, а саме з 09.06.2010 по 31.12.2011. 30.12.2011 між сторонами було підписано Додаткову угоду № 4 до договору підряду № 469-003/20/3-211, якою змінено строк дії договору, а саме з 09.06.2010 по 31.12.2012.

- 15.09.2010 договір підряду № 330-003/20/3-3, предметом договору-виконання БВП "Строітель Плюс"(підрядник) для ПАТ «УКпостач»(замовник) ремонтно-будівельні роботи на об'єкті замовника, а саме "Розширення цеху по виробництву холодильного обладнання. Пристрій фундаменту, виготовлення» (п. 1.2 договору). Ціна договору становить змінити ціну договору 500000,00 грн. (п.2.1. договору). Виконані підрядником роботи приймаються замовником на підставі підписаних Актів виконаних робіт (п.6.2. договору). 20.09.2010 між сторонами було підписано Додаткову угоду №1 до договору підряду № 330-003/20/3-3, яким внесено зміну до розділу 1 договору, а саме внесено п. 1.3. «Роботи за договором виконуються з матеріалів підрядника, вартість яких попередньо узгоджується із замовником. На всі матеріали, використовувані підрядником в роботі, останній надає замовнику Сертифікати якості...». 14.10.2010 між сторонами було підписано Додаткову угоду № 2 до договору підряду № 330-003/20/3-3, якою змінено строк дії договору, а саме з 15.09.2010 по 31.12.2011.

-01.11.2011 договір підряду №1312, предметом договору- виконання БВП "Строітель Плюс"(підрядник) для ПАТ «УКпостач»(замовник) ремонтно-будівельні роботи на об'єкті замовника, а саме «Пристрій і асфальтування покриття на території ПАТ« УКпостач» в м. Красноперекопськ, вул. Північна, 1 А » (п. 1.2 договору). Ціна договору становить змінити ціну договору 254000,00 грн. (п.2.1. договору). Виконані підрядником роботи приймаються замовником на підставі підписаних Актів виконаних робіт (п.6.2. договору). 03.01.2012 між сторонами було підписано Додаткову угоду № 1 до договору підряду № 1312, яким змінено строк дії договору, а саме з моменту підписання договору до 31.03.2012.

Матеріалами справи підтверджується факт здійснення ПАТ «УКпостач» будівництва (господарської діяльності) на об'єктах.

На дослідження були представлені акти приймання виконаних підрядних робіт БВП "Строітель Плюс" (підрядник) для ПАТ «УКпостач» (замовник) на загальну суму 3684 817,07 грн..

Вказана операція знайшла своє відображення в бухгалтерському обліку підприємства такими проводками:

Дт 15.2 «Придбання (виготовлення) основних засобів» Кут 631 «Розрахунки з постачальниками»

Дт 644/1 «Розрахунки за податками» Кт 631/3 «Розрахунки з постачальниками»

Дт 10.3 «Будинки і споруди» Кт 15.2 «Придбання (виготовлення) основних засобів».

ПАТ «УКпостач» погасило свою заборгованість за надані БВП "Строітель Плюс" роботи, послуги в загальній сумі 3684 817,47 грн...

БВП "Строітель Плюс" виписало на адресу ПАТ «УКпостач» податкові накладні на загальну суму 3684817,47 грн., в тому числі ПДВ в сумі 614136,23 грн., які були включені підприємством до податкового кредиту за досліджуваний період.

За даними бухгалтерського обліку ПАТ «УКпостач» по рах.631 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками» станом на 01.04.2012 заборгованість перед БВП "Строітель Плюс" відсутня .

Таким чином, висновки, викладені в акті перевірки щодо завищення ПАТ «УКпостач» за період з 01.01.2009 по 31.03.2012 суми бюджетного відшкодування в сумі 611194,98 грн. і завищення податкового кредиту в сумі 85780,47 грн. представленими на дослідження документів бухгалтерського і податкового обліку ПАТ «УКпостач» по взаємовідношенням БВП "Строітель Плюс", ПП «Пан Буд», не підтверджуються.

Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно частин 2, 3 статті 215 Цивільного кодексу України, якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин). Визнання правочину недійсним судом не вимагається лише у тому випадку, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин).

Відповідно до частин 1, 5 статті 203 Цивільного кодексу України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства, та має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним. Судом з'ясовано, що правочин до теперішнього часу не визнаний недійсним у судовому порядку.

Крім того податковий орган самостійно зазначає, що відповідно до частини 1 статті 207 Господарського кодексу України господарське зобов'язання, що не відповідає вимогам закону, або вчинено з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, може бути на вимогу однієї із сторін, або відповідного органу державної влади визнано судом недійсним повністю або в частині.

Згідно статті 216 Цивільного кодексу України до моменту визнання правочину недійсним або нікчемним правові наслідки, а саме те, що недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю - не настають.

Посилання відповідача на частину1 статті 203, статтю 215, частину 1 статті 216 є безпідставним, так як зазначені норми можуть використовуватися лише при визнанні правочинів недійсними в судовому порядку.

Інших підстав визнання правочину нікчемним діюче законодавство не передбачає.

Відповідно до статті 228 Цивільного кодексу України правочин, спрямований на незаконне заволодіння майном держави, вважається таким, що порушує публічний порядок (частина 1), а отже, є нікчемним (частина 2). Як установлено в частині 2 статті 215 цього Кодексу, визнання судом нікчемних правочинів недійсними не вимагається. Відповідно до частини 1 статті 216 зазначеного Кодексу недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю.

Таким чином, суперечність правочину моральним засадам суспільства або спрямованість його на незаконне заволодіння майном держави, за даних обставин, може мати місце у разі наявності наміру сторін, який спрямований на неправомірне отримання податкової вигоди, шляхом штучного формування податкового кредиту і валових витрат.

Суд зазначає, що відповідачем не надано жодних доказів наявності такого наміру у позивача та його контрагентів.

Відтак, податкові повідомлення-рішення від 06.07.2012 №0000264000, №0000274000 є такими, що прийнято Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим протиправно, у зв'язку з чим підлягають скасуванню.

Крім того, розглянувши висновок експертизи від 19.10.2012 №46, співставивши викладені в ньому дані з наявними в матеріалах справи документами, нормами законодавства, суд вважає їх обґрунтованими та приймає до уваги при прийнятті рішення у справі.

Під час прийняття постанови суд, зокрема, вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати (стаття 161 Кодексу адміністративного судочинства України).

Якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа) (частина перша статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до підпункту 3 пункту 9 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України у разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) Державна казначейська служба України відображає в обліку відповідні бюджетні зобов'язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов'язання. Погашення таких бюджетних зобов'язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний привести у відповідність з бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов'язання.

Водночас пунктом 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ встановлено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету та/або заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.

З огляду на викладене та з урахуванням принципу пріоритетності законів над підзаконними актами суд вважає необхідним стягнути судові витрати та витрати з проведення судової експертизи із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - відповідача.

Крім того, суд вважає необхідним стягнути судові витрати з проведення судової експертизи із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - відповідача у сумі 13120,00 грн., так як експертне дослідження було розпочато 10.10.2012.

Під час судового засідання, яке відбулось 22.11.2012 були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до статті 163 Кодексу адміністративного судочинства України постанову складено 29.11.2012.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2.Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим від 06.07.2012 №0000264000, №0000274000.

3.Стягнути на користь Приватного акціонерного товариства "УКпостач" судовий збір у розмірі 2204,00 грн. та витрати з проведення судової експертизи у розмірі 13120,00 грн. з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - відповідача.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ольшанська Т.С.