Рішення від 29.11.2012 по справі 6/5025/1230/12

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

"29" листопада 2012 р.Справа № 6/5025/1230/12

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Танасюк О.Є., розглянувши матеріали справи

За позовом Прокурора Хмельницького району в інтересах держави в особі:

1) Державної інспекції сільського господарства в Хмельницькій області м. Хмельницький

2) Хмельницької районної державної адміністрації, м. Хмельницький

до 1) Печеськівської сільської ради с. Печеськи Хмельницького району Хмельницької області

2) Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, с. Давидківці Хмельницького району Хмельницької області

про - визнання незаконним та скасування рішення Печеськівської сільської ради Хмельницького району № 7 від 17.04.2012 року;

- визнання недійсним договору оренди землі від 04.05.2012р.;

- зобов'язання ПП ОСОБА_1 звільнити земельну ділянку площею 64,33га., яка надана Печеськівською сільською радою в оренду ОСОБА_1 на підставі договору оренди землі від 04.05.12р. на території Печеськівської сільської ради

Представники сторін:

позивача-1: Сторчай Н.П. -представник за довіреністю від 20.07.12р.

позивача-2: не з'явився

відповідача-1: Галагун А.В. -сільський голова, згідно посвідчення від 25.12.10р.

відповідача-2: ОСОБА_1 -приватний підприємець

прокуратури: Романюк Р.Л. -старший прокурор прокуратури Хмельницького району

Суть спору: Прокурор в інтересах позивачів звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати незаконним та скасувати рішення Печеськівської сільської ради Хмельницького району №7 від 17.04.2012 року, визнати недійсним договір оренди землі від 04.05.2012р. та зобов'язати ПП ОСОБА_1 звільнити земельну ділянку площею 64,33га., яка надана Печеськівською сільською радою в оренду ОСОБА_1 на підставі договору оренди землі від 04.05.12р. на території Печеськівської сільської ради.

В обгрунтування позовних вимог зазначають, що оспорюваним рішенням Печеськівської сільської ради Хмельницького району №7 від 17.04.12р. із земель резервного фонду сільської ради ПП ОСОБА_1 надано в оренду земельну ділянку, площею 64,33га. строком на 11 місяців та на підставі цього рішення укладено договір оренди землі від 04.05.12р., за умовами якого ПП ОСОБА_1 передано в оренду земельну ділянку площею 64,33га., що знаходиться в с. Ходаківці. У даному договорі зазначено, що він зареєстрований у Печеськівській сільській раді, про що в державному реєстрі земель вчинено запис від 04.05.12р. №5. Проте із довідки Управління Держкомзему у Хмельницькому районі від 04.05.12р. вбачається, що вказаний договір в Управлінні не зареєстрований.

Вважають оспорюване рішення сільської ради та договір незаконними, оскільки згідно довідки Печеськівської сільської ради вказана земельна ділянка площею 64,33га. знаходиться за межами населеного пункту, тому відповідно до п.1. ст.116 ЗК України (в редакції, що діяла на момент укладення договору), дана земельна ділянка повинна передаватися у власність чи у користування рішенням відповідної районної державної адміністрації, на території якої знаходиться ця земельна ділянка.

З огляду на зазначене, на думку позивачів та прокурора, Печеськівська сільська рада не вправі була передавати цю земельну ділянку в оренду, ще й без розроблення землевпорядної документації, без проведення аукціону.

Крім того, прокурор в позовній заяві зазначає, що спірний договір не містить істотних умов договору, а саме в ньому не зазначено цільове призначення земельної ділянки, умови використання і збереження якості землі, умови повернення земельної ділянки орендодавцеві.

Позивач-1 -Держсільгоспінспекція у Хмельницькій області в обґрунтуванні позову від 22.11.12р. та його повноважний представник позовні вимоги підтримують, в судовому засіданні зазначають, що відповідно до постанови КМУ „Про утворення територіальних органів Державної інспекції сільського господарства", від 12.12.11р. №1300 Державна сільськогосподарська інспекція є правонаступником територіальних органів Державного комітету із земельних ресурсів у частині виконання такими територіальними органами повноважень із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель та діє на підставі Положення про Держсільгоспінспекцію в Хмельницькій області.

Вважає, що прийняття Печеськівською сільською радою рішення від 17.04.12р. №7 „Про надання в оренду ПП ОСОБА_1 земельної ділянки" суперечить нормам ч.2 ст.19 Конституції України, ч.3 ст.122, п.12 Розділу Х Перехідних положень ЗК України, оскільки зазначена земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту с. Ходаківці, про що свідчать довідки сільського голови №150 від 31.10.12р., №152 від 31.10.12р. та лист Управління держкомзему у Хмельницькому районі №4-1-4/2023 від 01.11.12р. Звертає увагу на те, що в цьому листі визначено категорію спірної земельної ділянки як землі сільськогосподарського призначення (пасовища).

Позивач-2 -Хмельницька районна державна адміністрація, зокрема представник згідно довіреності, позовні вимоги підтримує, вказує, що відповідно до ст.122 ЗК України, надання в оренду земельних ділянок, що знаходяться поза межами населеного пункту, віднесено до компетенції відповідних державних адміністрацій.

Крім того, прокурор у позові зазначає, що спірний договір не містить істотних умов договору, а саме, в ньому не зазначено цільове призначення земельної ділянки, умови використання і збереження якості землі, умови повернення земельної ділянки орендодавцеві.

Відповідач-1 - Печеськівська сільська рада у письмовому відзиві на позовну заяву вказує, що рішенням Печеськівської сільської ради №7 від 17.04.12р. ПП ОСОБА_1 було передано в оренду земельну ділянку, площею 64,33га. Після ліквідації господарства та розпаювання землі, земельна ділянка розміром 1013га., частиною якої є орендована ПП ОСОБА_1 земельна ділянка не була розпайована і на даний час відноситься до категорії сіножатей та пасовищ.

Відповідач-2 -ПП ОСОБА_1 у письмових поясненнях від 28.11.12р. пояснив, що земельна ділянка була надана йому згідно рішення Печеськівської сільської ради №7 від 17.04.12р., умови договору ним виконувалися належним чином, земельна ділянка використовувалася для вирощування сільськогосподарських кормів, тому просить залишити оспорюваний договір в силі та дозволити йому й надалі нею користуватися.

Прокурор в судовому засіданні від 26.11.12р. повідомив, що прокуратурою Хмельницького району було зроблено запити до управління Держкомзему у Хмельницькому районі №65-2191вих.-12 від 31.10.12р. та №65-2800вих.-12 від 16.11.12р. щодо розташування переданої в оренду ОСОБА_1 земельної ділянки, площею 64,33га. (в межах чи за межами населених пунктів Печеськівської сільської ради), призначення цієї земельної ділянки, її вартості, а також щодо розроблення землевпорядної документації на оренду зазначеної земельної ділянки та реєстрації договору оренди від 04.05.12р.

Подав суду відповіді на вказані запити, зокрема, лист №4-1-4/3281 від 20.11.12р. Управління Держкомзему у Хмельницькому районі, яким повідомляється, що документація із землеустрою щодо передачі в оренду земельної ділянки ПП ОСОБА_1 на території Печеськівської сільської ради на погодження до управління Держкомзему у Хмельницькому районі не подавалася, державна реєстрація договору оренди земельної ділянки не здійснювалася.

В цьому листі також вказано, що земельна ділянка зазначена у викопіюванні планово-картографічних матеріалів Печеськівської сільської ради, розташована за межами населеного пункту с. Ходаківці Печеськівської сільської ради, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення (пасовища). Вартість 1га. сільськогосподарських угідь (пасовищ) по Печеськівській сільській раді становить 2942 грн.

Крім того, надано лист управління Держкомзему у Хмельницькому районі №4-1-4/3301 від 21.11.12р., в якому зазначено, що технічна документація по виділенню земельних часток (паїв) в натурі с. Ходаківці Печеськівської сільської ради в управлінні відсутня.

Розглядом матеріалів справи встановлено.

Державна сільськогосподарська інспекція в Хмельницькій області - зареєстрована як юридична особа та внесена до ЄДРПОУ, що підтверджується випискою з ЄДРПОУ, зробленою Державною реєстраційною службою України серія АА №347944.

Хмельницька районна державна адміністрація -зареєстрована як юридична особа, що підтверджується спеціальним витягом з ЄДРПОУ від 27.11.12р.

Печеськівська сільська рада є юридичною особою, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серія А01 №097040 від 24.09.08р.

ОСОБА_1 -зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа та внесений до ЄДРПОУ, що підтверджується витягом із ЄДРПОУ від 31.10.12р.

Рішенням ХІ сесії Печеськівської сільської ради №7 від 17.04.12р. „Про надання в оренду ПП ОСОБА_1 земельної ділянки" було вирішено надати в оренду із земель резервного фонду сільської ради гр. ПП ОСОБА_1 земельну ділянку, площею 64,33га. терміном на 11 місяців.

На підставі цього рішення, 04.05.12р. між Печеськівською сільською радою в особі голови Галагуна А.В. (Орендодавець) та Приватним підприємцем ОСОБА_1 (орендар) укладено договір оренди землі, за умовами п.1.1. якого орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку з резервного фонду, яка знаходиться в с. Ходаківці.

В оренду передається земельна ділянка, загальною площею 64,33га. (п.2.1. Договору).

У п.3.1. Договору передбачено, що договір укладено на 11 місяців, але дія цього договору припиняється щодо конкретної земельної ділянки з моменту отримання її власником державного акту на право власності на цю земельну ділянку.

Відповідно до п.4 Договору, орендна плата встановлюється орендарем у формі та розмірі 300 грн./1га. -19 299,00 грн. Орендна плата вноситься щоквартально.

Згідно Прикінцевих положень оспорюваного Договору, цей договір набирає чинності з моменту його підписання та його державної реєстрації. Цей договір укладено у трьох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у орендодавця, другий -в орендаря, третій -в органі, який провів його державну реєстрацію в Печеськівській сільській раді.

Договір підписаний сторонами та засвідчений їх печатками. Вказаний договір зареєстрований у Печеськівській сільській раді про що у державному реєстрі земель вчинено запис від 04.05.12. за №5.

Актом приймання-передачі від 04.05.12р., земельна ділянка передана орендарю ОСОБА_1

29.08.12р. та 03.10.12р. Державна інспекція сільського господарства у Хмельницькій області звернулася до прокуратури Хмельницького району із листами №1392 від 29.08.12р. та №1748 від 03.10.12р., в яких повідомляється про те, що під час проведення спеціалістами Держсільгоспінспекції перевірки законності передачі в користування земельної ділянки площею 64,33га., яка розміщена за межами населеного пункту на території Печеськівської сільської ради ПП ОСОБА_1 було встановлено порушення сільською радою п.12 Розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України та передача в оренду земельної ділянки, розташованої за межами населеного пункту.

Крім того, встановлено відсутність державної реєстрації договору оренди земельної ділянки, а також те, що земельна ділянка передавалася без проведення земельних торгів.

03.10.12р. Держсільгоспінспекцією в Хмельницькій області направлено до прокуратури Хмельницького району клопотання про вжиття заходів прокурорського реагування щодо скасування рішення Печеськівської сільської ради №7 від 17.04.12р.

В поясненнях, наданих головою Печеськівської сільської ради в ході проведення перевірки прокуратурою Хмельницького району від 19.09.12р. ним повідомлено, що земельна ділянка, надана в оренду ПП ОСОБА_1 відноситься до Печеськівської сільської ради (за межами села).

Згідно довідки виконкому Печеськівської сільської ради №150 від 31.10.12р. та виписок з рахунку Печеськівської сільської ради, ПП ОСОБА_1 сплачувалася орендна плата за користування земельною ділянкою, а згідно виписки з журналу про реєстрацію договорів від 31.10.12р., договір оренди земельної ділянки зареєстрований в журналі про реєстрацію договорів під №4 від 04.05.12р.

Із листа управління Держкомзему у Хмельницькому районі №4-1-4/3023 від 01.11.12р. вбачається, що документація із землеустрою щодо передачі в оренду земельної ділянки ПП ОСОБА_1 на території Печеськівської сільської ради на погодження до управління Держкомзему у Хмельницькому районі не подавалася, державна реєстрація договору оренди земельної ділянки не здійснювалася.

Разом з тим, зазначено, що ця земельна ділянка розташована поза межами населеного пункту с. Печеськи та відноситься до категорії землі сільськогосподарського призначення (пасовища).

Прокуратурою Хмельницького району було зроблено запити до управління Держкомзему у Хмельницькому районі №65-2191вих.-12 від 31.10.12р. та №65-2800вих.-12 від 16.11.12р. щодо розташування переданої в оренду ОСОБА_1 земельної ділянки, площею 64,33га. (в межах чи за межами населених пунктів Печеськівської сільської ради), призначення цієї земельної ділянки, її вартості, а також щодо розроблення землевпорядної документації на оренду зазначеної земельної ділянки та реєстрації договору оренди від 04.05.12р.

Листом №4-1-4/3281 від 20.11.12р. Управління Держкомзему у Хмельницькому районі повідомляється, що документація із землеустрою щодо передачі в оренду земельної ділянки ПП ОСОБА_1 на території Печеськівської сільської ради на погодження до управління Держкомзему у Хмельницькому районі не подавалася, державна реєстрація договору оренди земельної ділянки не здійснювалася.

В цьому листі також вказано, що земельна ділянка зазначена у викопіюванні планово-картографічних матеріалів Печеськівської сільської ради, розташована за межами населеного пункту с. Ходаківці Печеськівської сільської ради, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення (пасовища). Вартість 1га. сільськогосподарських угідь (пасовищ) по Печеськівській сільській раді становить 2942 грн.

Крім того, надано лист управління Держкомзему у Хмельницькому районі №4-1-4/3301 від 21.11.12р., в якому зазначено, що технічна документація по виділенню земельних часток (паїв) в натурі с. Ходаківці Печеськівської сільської ради в управлінні відсутня.

Дослідивши зібрані у справі докази та давши їм правову оцінку в сукупності, судом прийнято до уваги.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Згідно із п.1 ст.116 та ч.1 ст.123 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Відповідно до ч.1 ст.122 ЗК України, сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Ч.3 цієї статті передбачає, що районні державні адміністрації на їх території передають земельні ділянки із земель державної власності (крім випадків, визначених частиною сьомою цієї статті) у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для: а) сільськогосподарського використання; б) ведення водного господарства; в) будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень, підприємств торгівлі тощо) з урахуванням вимог частини шостої цієї статті.

При цьому, п.12 Перехідних положень ЗК України встановлено, що до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзацах другому та четвертому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради з урахуванням вимог абзацу третього цього пункту, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Відповідно до ч.1 ст.124 ЗК України (в редакції чинній з 08.04.12р. по 06.05.12р.), передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Так, судом враховується, що рішенням ХІ сесії Печеськівської сільської ради №7 від 17.04.12р. „Про надання в оренду ПП ОСОБА_1 земельної ділянки" надано в оренду із земель резервного фонду сільської ради гр. ПП ОСОБА_1 земельну ділянку, площею 64,33га. терміном на 11 місяців.

Відповідно до ст.123 ЗК України, надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: зміни цільового призначення земельних ділянок відповідно до закону; надання у користування земельних ділянок, межі яких не встановлені в натурі (на місцевості).

Ч.2 ст.124 ЗК України, передбачає, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.

Проте, із наявних у матеріалах справи листів управління Держкомзему у Хмельницькому районі №4-1-4/3023 від 01.11.12р. та №4-1-4-/3281 від 20.11.12р. та №4-1-4/3301 від 21.11.12р., наданих на запит прокурора Хмельницького району №65-2191вих.-12 від 31.10.12р. вбачається, що земельна ділянка, зазначена у викопіюванні місця розташування земельної ділянки, згідно наявних в Управлінні планово-картографічних матеріалів Печеськівської сільської ради, розташована за межами населеного пункту с. Ходаківці Печеськівської сільської ради та відноситься до категорії: землі сільськогосподарського призначення.

Крім того, у вказаних листах зазначається, що технічна документація по виділенню земельних часток (паїв) в натурі громаді с. Ходаківці Печеськівської сільської ради в Управлінні відсутня, а документація із землеустрою щодо передачі в оренду земельної ділянки ПП ОСОБА_1 на території Печеськівської сільської ради на погодження до управління Держкомзему у Хмельницькому районі на подавалася.

Таким чином, судом приймається до уваги твердження прокурора та позивачів про те, що оспорюване рішення Печеськівської сільської ради №7 від 17.04.12р. „Про надання в оренду земельної ділянки ПП ОСОБА_1", прийняте поза межами її повноважень, суперечить приписам п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України, оскільки в цьому рішенні Печеськівською сільською радою передано земельну ділянку, розпорядження якою віднесеною до компетенції відповідної районної державної адміністрації. При цьому, судом враховується, що зазначену земельну ділянку передано в оренду без виготовлення документації із землеустрою.

З огляду на зазначене, позовні вимоги про визнання рішення Печеськівської сільської ради №7 від 17.04.12р. незаконним та його скасування є належним чином обгрунтовані, підтверджені наявними у справі доказами, тому підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог про визнання недійсним договору оренди землі від 04.05.12р., судом враховується наступне.

Відповідно до ст.640 ЦК України, договір, який підлягає нотаріальному посвідченню або державній реєстрації, є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення або державної реєстрації, а в разі необхідності і нотаріального посвідчення, і державної реєстрації - з моменту державної реєстрації.

Аналогічна норма зазначена і в ст.18 Закону України „Про оренду землі", відповідно до якої договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.

Право оренди земельної ділянки виникає з дня державної реєстрації цього права відповідно до закону, що регулює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Із змісту оспорюваного договору від 04.05.12р. та виписки з журналу про реєстрацію договорів Печеськівської сільської ради за №152 від 31.10.12р. слідує, що вказаний договір зареєстрований Печеськівською сільською радою в журналі про реєстрацію договорів під №4 від 04.05.12р.

При цьому, судом враховується, що Прикінцевими положеннями Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень" та інших законодавчих актів України", встановлено, що до 1 січня 2013 року державна реєстрація договорів оренди земельних ділянок проводиться територіальними органами земельних ресурсів.

Із листа управління Держкомзему у Хмельницькому районі №4-1-4/3023 від 01.11.12р. вбачається, що державна реєстрація оспорюваного договору оренди земельної ділянки від 04.05.12р. в управлінні Держкомзему у Хмельницькому районі не проводилася.

Враховуючи, що набрання чинності договором оренди землі від 04.05.12р. пов'язується з його державною реєстрацією територіальними органами земельних ресурсів, з огляду на відсутність такої реєстрації, суд прийшов до висновку, що даний договір не створює прав та обов'язків для сторін та є не укладеним, тому не може бути визнаний судом недійсним.

Відповідно до ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

З огляду на скасування рішення Печеськівської сільської ради №7 від 17.04.12р., а також неукладеність договору між сторонами, суд прийшов до висновку про відсутність у відповідача-2 правових підстав для користування земельною ділянкою, площею 64,33га., розміщеною в с. Ходаківці на території Печеськівської сільської ради.

Прокурором та позивачами позовні вимоги щодо зобов'язання ПП ОСОБА_1 звільнити земельну ділянку, належним чином не обгрунтовано та не підтверджено наявними у справі доказами, не визначено спосіб такого звільнення, тому позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

Відповідно до ст.49 ГПК України, якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, господарський суд має право покласти на неї судовий збір незалежно від результатів вирішення спору.

Судовий збір, від сплати якого позивач у встановленому порядку звільнений, стягується з відповідача в доход бюджету пропорційно розміру задоволених вимог, якщо відповідач не звільнений від сплати судового збору.

Враховуючи, що підставою виникнення даного спору стало прийняття Печеськівською сільською радою оспорюваного рішення №7 від 17.04.12р. з порушенням її компетенції, судовий збір покладається судом на Печеськівську сільську раду та підлягає стягненню в дохід Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст.1, 12, 33, 44, 49, 82-84, ст.115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов Прокурора Хмельницького району в інтересах держави в особі: Державної інспекції сільського господарства в Хмельницькій області м. Хмельницький та Хмельницької районної державної адміністрації, м. Хмельницький до Печеськівської сільської ради с. Печеськи Хмельницького району Хмельницької області та Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, с. Давидківці Хмельницького району Хмельницької області про визнання незаконним та скасування рішення Печеськівської сільської ради Хмельницького району № 7 від 17.04.2012 року, визнання недійсним договору оренди землі від 04.05.2012р., зобов'язання ПП ОСОБА_1 звільнити земельну ділянку площею 64,33га., яка надана Печеськівською сільською радою в оренду ОСОБА_1 на підставі договору оренди землі від 04.05.12р. на території Печеськівської сільської ради задоволити частково.

Визнати незаконним та скасувати рішення Печеськівської сільської ради Хмельницького району №7 від 17.04.12р. „Про надання в оренду ПП ОСОБА_1 земельної ділянки."

Стягнути з Печеськівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області (Хмельницька область, Хмельницький район с. Печеськи, вул. Миру, 10) в дохід державного бюджету України по коду бюджетної класифікації доходів 22030001 „Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)", символ звітності 206, р/р 31218206783002 УДКСУ у м. Хмельницькому, код отримувача 38045529, ГУ ДКСУ у Хмельницькій області, МФО 815013, судовий збір в сумі 1073,00 грн. (одна тисяча сімдесят три гривні 00 коп.)

В решті позовних вимог відмовити.

Суддя Танасюк О.Є.

Повний текст рішення складено та підписано 29.11.12р.

Віддруковано 6 прим.

1-до матеріалів справи

2-позивачу-1

3-позивачу-2

4- відповідачу-1

5-відповідачу-2

6- в прокуратуру Хмельницького району