Рішення від 28.11.2012 по справі 5024/1455/2012

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18

тел. /0552/ 49-31-78, 42-06-22, 32-11-36

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2012 р. Справа №5024/1455/2012

Господарський суд Херсонської області у складі судді Александрової Л.І. при секретарі Валігурському Г.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом прокурора міста Херсона в інтересах держави в особі Херсонського національного технічного університету, м. Херсон

до публічного акціонерного товариства "Херсонська теплоелектроцентраль", м. Херсон

про стягнення 659757 грн. 58 коп.

за участю старшого прокурора відділу представництва Черната Т.О., посвідчення №006225 від 26.09.2012р.

та представників:

позивача - Оніщенко В.І., представник, дов. № 13-21/397 від 09.11.2012р., Юдін І.О., проректор з адміністративно-господарської роботи, дов. № 13-21/396 від 09.11.2012р.;

відповідача - Шпінь С.О. ю/к, дов. № 01-4/16 від 16.02.2012р.; Демченко О.Т. начальник служби збуту теплової енергії, дов. №01-4/58 від 23.11.2012 р.; Болотіна О.В., заступник начальника служби збуту теплової енергії, дов. №01-4/47 від 23.11.2012 р.

Розгляд справи розпочато 15 листопада 2011 року з перервами до 23.11.2012 та до 28.11.2012 р. відповідно до ч. 3 ст. 77 ГПК України.

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення після закінчення розгляду справи.

Прокурор звернувся з позовом в інтересах держави в особі Херсонського національного технічного університету (далі - ХНТУ), яким просить суд стягнути з публічного акціонерного товариства "Херсонська теплоелектроцентраль" (далі - ХТЕЦ) 659757 грн. 58 коп. зайво сплаченої суми оплати послуг за теплопостачання.

В обґрунтування зазначених вимог позивач посилається на наступні обставини. Згідно акту ревізії Державної фінансової інспекції в Херсонській області від 06.06.2012 тариф за послуги з теплопостачання, спожиті мешканцями гуртожитків ХНТУ за період з 01.10.2009 по 01.05.2011 застосований як для категорії споживачів "бюджетна установа", а не як для категорії споживачів "населення", що є порушенням діючого законодавства. Так, відповідно до положень статті 19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник". Згідно зі статтею 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" балансоутримувачем будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд є власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідні для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом. Споживачем є фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу. Таким чином, ХНТУ є балансоутримувачем гуртожитків, в той час фактичним споживачем послуг за договором є населення, яке проживає у гуртожитках. Оплата послуг теплопостачання гуртожитків ХНТУ проводиться за рахунок коштів спеціального фонду кошторису, які надходять від мешканців гуртожитку в якості оплати проживання. У відповідності до приписів ч. 3 ст. 4, ст. 6, 127 Житлового кодексу України гуртожитки входять до складу приміщень, що віднесені до житлового фонду, який призначений для проживання громадян, до яких відносяться також і студенти, які проживають в них (гуртожитках) на період навчання. Згідно зі статтею 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчими органами міських рад встановлюються тарифи за спожиті комунальні послуги, в тому числі і за теплопостачання. Так, рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради №39 від 20.01.2009 встановлено тариф на теплову енергію виробництва "Херсонська ТЕЦ" для різних категорій споживачів за 1 Гкал: для населення: 288,62 грн., для установ бюджетної сфери - 477,79 грн. Рішенням також передбачено, що до населення належать громадяни, які проживають у житлових будинках державного і відомчого фонду, в будинках житлово-будівельних кооперативів та інших житлових об'єднань, гуртожитках, та будинках, які належать громадянам на правах власності, а також громадянам, які проживають у гуртожитках підприємств, установ і організацій у випадках, коли розрахунки проводяться з житловими організаціями, котрі діють на основі госпрозрахунку і перебувають у договірних відносинах безпосередньо з теплопостачальним підприємством.

У відповідності до зазначених нормативно-правових актів та рішень виконкому Херсонської міської ради гуртожитки віднесено до об'єктів житлового фонду, призначені для проживання людей (населення), і відповідно розрахунки за спожиту їх мешканцями теплову енергію мають здійснюватися за тарифами, встановленими для населення.

Згідно зазначеного акту ревізії фінансово-господарської діяльності від 06.06.2012 ХНТУ зайво сплачено бюджетних коштів за спожиті комунальні послуги з теплопостачання мешканців гуртожитків за завищеним тарифом за період з 01.10.2009 по 01.05.2011 на загальну суму 659757,58 грн.

В додаткових поясненнях до позовної заяви (а.с. 79-83 том 1) прокурором зазначено, що позовні вимоги заявлені на підставі ст. 1212 ЦК України.

Позивач підтримав позовні вимоги заявлені прокурором та в додаткових поясненнях (а.с. 74-75 том 2) вказує, що договір №71 від 01.11.2008 р. про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води припинив діяти у серпні 2010 року у зв'язку із зверненням відповідача до позивача з пропозицією укласти новий договір №97 від 14.09.2010 р. Вказаний договір був предметом судового спору між сторонами. Спір щодо укладення сторонами договору №97 від 14.09.2010 р. вирішений постановою Одеського апеляційного господарського суду від 22.02.2011 року у справі №7/173-ПД-10, залишеною без змін постановою Вищого господарського суду України від 12 липня 2011 р. Позивач зазначає, що під час розгляду вказаного спору суди всіх інстанцій дійшли висновку про те, що ХТЕЦ неправомірно застосовувала тарифи на теплову енергію, що постачалась до гуртожитків ХНТУ, у розмірі встановленому як для бюджетних організацій, а не у розмірі встановленому як для населення. Однак, за період судового спору, відповідач продовжував нарахування за надані послуги з теплопостачання для гуртожитків за тарифами як для бюджетних установ, у зв'язку з чим позивачем було надлишково сплачено у період опалювального сезону 2010-2011 рр 289367,17 грн.

Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що оплата його послуг в період з 01.10.2009 по 22.02.2011 р. здійснювалась позивачем на підставі укладеного між сторонами договору від 01 листопада 2008 року №71 за тарифами визначеними пунктом 5 вказаного договору та рішеннями виконкому Херсонської міської ради від 20.01.2009 року №39, від 17.03.2009 р. №174, від 17.11.2009 року №699 та постанови НКРЕ від 14.12.2010 року №1746.

Крім того, зазначає, що вартість послуг з теплопостачання наданих у період листопад 2009 р. - квітень 2010 р. стягнута за рішенням господарського суду Херсонської області від 22.06.2010 року у справі №14/68-10.

Вказує, що договір від 01 листопада 2008 року №71 діяв до дати укладення нового договору 22.02.2011 року, посилаючись на додаткову угоду від 03.01.2011 року.

В подальшому з 23.02.2011 р., як зазначає відповідач, розрахунки між сторонами здійснювались за тарифами встановленими договором про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води №97 від 14.09.2012 р.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з п. 8 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМ України №630 від 21.07.2005 р., послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - Договір).

1 листопада 2008 року між ВАТ "Херсонська теплоелектроцентраль" (в подальшому змінено назву на ПАТ "Херсонська теплоелектроцентраль") та Херсонським національним технічним університетом, був укладений договір №71 про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води (далі - Договір №71). Внаслідок укладення зазначеного договору між сторонами виникли зобов'язання з приводу постачання теплової енергії та її оплати.

Відповідно до п. 2 Договору №71 та додатку до договору у вигляді переліку суб'єктів користування послугами, суб'єктами користування послугами є:

1. Учбовий корпус № 1, за адресою: м. Херсон, Бериславське шосе, 24;

2. Учбовий корпус № 2, за адресою: м. Херсон, вул. І. Кулика, 130;

3. Учбовий корпус № 3, за адресою: м. Херсон, Бериславське шосе, 22;

4. Учбовий корпус № 5, за адресою: м. Херсон, вул. 3. Егерсег, 39;

5. Учбові майстерні, за адресою: м. Херсон, вул. І. Кулика, 141-6;

6. Гуртожиток № 1, за адресою: м. Херсон, вул. Миру, 38;

7. Гуртожиток № 2, за адресою: м. Херсон, вул. Миру, 42;

8. Гуртожиток № 3, за адресою: м. Херсон, вул. Миру, 44.

Пунктом 5 зазначеного договору було передбачено тариф з централізованого опалення та постачання гарячої води у розмірі 355,85 гривень за 1 г/калорію, а з 01.12.2008 року - 357,32 грн. за 1 г/кал.

Рішенням Херсонської міської ради від 17.03.2009 р. №174 з 14.02.2009 р. застосовано тарифи на теплову енергію, зокрема, для бюджетних установ у розмірі 589,45 грн., за 1 Гкал.

Рішенням Херсонської міської ради від 17.11.2009 р. №689 з початку опалювального сезону 2009/2010 рр. застосовано тарифи на теплову енергію, зокрема, для бюджетних установ у розмірі 599,59 грн., за 1 Гкал.

Постановою НКРЕ України від 14.02.2010 року №1746 з 01.01.2011 року затверджено ХТЕЦ тарифи на теплову енергію для бюджетних установ в розмірі 604,10 грн.

Відповідно до умов п. 1, 2.1., 3, 8 Договору №71 відповідач зобов'язався надавати послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води до учбових приміщень, майстерні та гуртожитків із загальним максимальним тепловим навантаженням 6,2176 Гкал/на годину, які обладнані засобами обліку теплової енергії. В свою чергу позивач зобов'язався щомісячно здійснювати оплату спожитої теплової енергії за діючими на момент оплати тарифами, не пізніше 20 числа місяця що настає за розрахунковим.

Згідно з умовами договору, позивачем постачалась теплова енергія в обумовленій кількості, щомісячно виставлялись рахунки на оплату спожитої теплової енергії. Так, для оплати вартості теплової енергії поставленої відповідачем у березні 2009 року був виписаний рахунок №131 на суму 391212 грн. 86 коп., який був отриманий позивачем 01.04.2009 р., для оплати вартості теплової енергії поставленої відповідачем у листопаді 2009 року був виписаний рахунок №131 на суму 3339,73 грн., який був отриманий позивачем 19.11.2009 р., для оплати вартості теплової енергії поставленої відповідачем у грудні 2009 року був виписаний рахунок №131 на суму 349999,84 грн., який був отриманий позивачем 09.12.2009 р., для оплати вартості теплової енергії поставленої відповідачем у січні 2010 року був виписаний рахунок №131 на суму 313316,80 грн., який був отриманий позивачем 26.01.2010 р., для оплати вартості теплової енергії поставленої відповідачем у лютому 2010 року був виписаний рахунок №131 на суму 401636,70 грн., який був отриманий позивачем 26.02.2010 р., для оплати вартості теплової енергії поставленої відповідачем у березні 2010 року був виписаний рахунок №131 на суму 326495,83 грн., для оплати вартості теплової енергії поставленої відповідачем у листопаді 2010 року був виписаний рахунок №131 на суму 150515,58 грн., який був отриманий позивачем 09.12.2010 р., для оплати вартості теплової енергії поставленої відповідачем у грудні 2010 року був виписаний рахунок №131 на суму 279343,92 грн., який був отриманий позивачем 23.12.2010 р., для оплати вартості теплової енергії поставленої відповідачем у січні 2011 року був виписаний рахунок №131 на суму 400719,30 грн., який був отриманий позивачем 07.02.2011 р., для оплати вартості теплової енергії поставленої відповідачем у лютому 2011 року був виписаний рахунок №131 на суму 476685,65 грн., який був отриманий позивачем 15.03.2011 р., для оплати вартості теплової енергії поставленої відповідачем у березні 2011 року були виписані рахунки №131 на суму 309207,37 грн. вартості теплової енергії спожитої учбовими корпусами та на суму 86012,76 грн. вартості теплової енергії спожитої гуртожитками.

Вказані рахунки були оплачені позивачем платіжними дорученнями №1153 від 10.11.2009 р., №1775 від 21.12.2009 р., №1777 від 21.12.2009 р., №2714 від 19.08.2010 р. №3762 від 09.11.2010 р., №4379 від 24.12.2010 р., №5423 від 28.12.2010 р., №4525 від 28.12.2010 р., №1155 від 22.04.2011 р., №1156 від 22.04.2011 р.

Як вбачається з рахунків виписаних відповідачем позивачу для оплати теплової енергії, що була спожита з березня 2009 року по лютий 2011 року включно, при розрахунку вартості спожитої ХНТУ теплової енергії був застосований тариф як для бюджетних установ.

Відповідно до ст. 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Нарахування вартості послуг з постачання теплової енергії з березня 2009 року по лютий 2011 року здійснювалось відповідачем та оплачувалось позивачем на підставі Договору №71 від 01.11.2008 р., пунктом 5 якого передбачалось проводити розрахунки за теплову енергію за тарифами встановленими для бюджетних установ. Зміни умов зазначеного Договорів щодо тарифу на послуги сторонами не вносились.

Крім того, 1044789 грн. 06 коп. заборгованості з оплати спожитої протягом листопада 2009 року - квітня 2010 року теплової енергії стягнута за рішенням суду від 22.06.2010 року, вказане рішення набрало законної сили 14 жовтня 2010 року.

Враховуючи наведене суд дійшов висновку, що відповідачем було обґрунтовано застосовано тариф для бюджетних установ при розрахунку вартості спожитої позивачем теплової енергії у період з березня 2009 року по 31 грудня 2010 року.

Щодо розрахунків сторін з 01 січня 2011 року, то суд вважає, що відповідач безпідставно розраховував вартість теплової енергії, що постачалась до гуртожитків №№1, 2, 3, за тарифом для бюджетних установ, виходячи з наступного.

У вересні 2010 року відповідач звернувся до відповідача з пропозицією укласти новий договір про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води №97 від 14.09.2010 року. У зв'язку з тим, що між сторонами виникли розбіжності щодо застосування тарифів при розрахунках за теплову енергію, яка постачається до гуртожитків ХНТУ, ХТЕЦ звернулась до суду з позовом про їх врегулювання.

Рішенням господарського суду Херсонської області від 21.12.2010 року у справі 7/173-ПД-10 в задоволенні позову було відмовлено.

Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 22.02.2011 року, залишеною без змін постановою Вищого господарського суду України від 12.07.2011 р., вищезазначене рішення скасоване. Позов ХТЕЦ задоволено частково - Договір №97 про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води між сторонами визнано укладеним на умовах поданого ХТЕЦ варіанту цього договору, за виключенням підпункту 1 пункту 5, який вважається укладеним в редакції запропонованій ХНТУ в протоколі розбіжностей, а саме: підпункт 1 пункт 5 Тарифи на послуги становлять: на момент укладення договору з централізованого постачання гарячої води та опалення:

- для учбових корпусів №№1, 2, 3 та майстерні 599,59 грн./Гкал (з ПДВ);

- для гуртожитків №№ 1, 2, 3 288,62 грн./Гкал (з ПДВ).

Таким чином, виходячи з тарифів, що були затверджені рішенням Херсонської міської ради від 17.11.2009 р. №689, суди апеляційної та касаційної інстанції дійшли висновку, що при розрахунку вартості спожитої теплової енергії сторонами має застосовуватись тариф як для установ бюджетної сфери щодо учбових корпусів №№1, 2, 3 та майстерні, а щодо гуртожитків №№ 1, 2, 3 - тариф для населення.

15 квітня 2011 року сторонами укладено додаткову угоду №94/1 до договору №97 від 14.09.2010 р., якою сторони визначили, що очікувана сума за цим договором становитиме 1961600 грн. 00 коп. з ПДВ.

При цьому, пунктом 3 додаткової угоди №94/1 до договору №97 від 14.09.2010 р. сторонами встановлено, що вона набуває чинності з 01.01.2011 року.

Враховуючи наведений пункт 3 додаткової угоди №94/1 до договору №97 від 14.09.2010 р., який діє з 01.01.2011 р. і яким визначено, що при розрахунку вартості спожитої теплової енергії сторонами має застосовуватись тариф як для установ бюджетної сфери щодо учбових корпусів №№1, 2, 3 та майстерні, а щодо гуртожитків №№ 1, 2, 3 - тариф для населення, суд дійшов висновку, що сторони дійшли згоди щодо припинення з 01.01.2011 року розрахунків за договором №71 від 01.11.2008 р.

З огляду на встановлені обставини справи суд зазначає наступне.

Приписами ст. 19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" встановлено, що учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що відповідач має на балансі декілька гуртожитків.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Житлово-комунальні послуги":

- балансоутримувачем будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд є власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом;

- споживачем є фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.

Таким чином, ХНТУ є балансоутримувачем гуртожитків, в той час як фактичним споживачем послуг за договором є населення, яке проживає у гуртожитках.

Оплата послуг теплопостачання відповідачем проводиться за рахунок коштів спеціального фонду кошторису ХНТУ, які отримуються від мешканців гуртожитку в якості оплати проживання.

Таким чином, фактичними платниками за споживання послуг за спірним договором є населення, яке проживає у гуртожитках.

Згідно норм Житлового кодексу України, а саме статей 4, 6, 127 гуртожитки входять до складу приміщень, що віднесені до житлового фонду, який призначений для проживання громадян, до яких відносяться також і студенти, які проживають в них (гуртожитках) на період навчання.

Зазначене також встановлено нормами пунктів 2, 3 Примірного положення про гуртожитки, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 03.06.1986р. №208. Під гуртожитки надаються спеціально споруджені або переобладнанні для цієї мети жилі будинки. Відповідно до пункту 38 розділу VI Примірного положення про гуртожитки, затвердженого постановою ради Міністрів УРСР від 03.06.1986р. №208, громадяни, які проживають у приміщеннях, що перебувають у їх відособленому користуванні, вносять плату за користування жилою площею і за комунальні послуги по ставках квартирної плати (тарифах), установлених для будинків державного та громадського житлового фонду. Тобто, студенти гуртожитків також входять до категорії населення, на яку повинно поширюватися застосування тарифів, установлених для будинків державного та громадського житлового фонду. Положення про гуртожитки не змінено і не скасовано, а отже, є чинним.

Постановою НКРЕ України від 14.02.2010 року №1746 з 01.01.2011 року затверджено ХТЕЦ тарифи на теплову енергію: для населення - 264 грн. 57 коп. за 1 Гкал (без ПДВ), для бюджетних установ - 604 грн. 10 коп. за 1 Гкал (без ПДВ).

З огляду на викладене суд дійшов висновку про те, що, оскільки, обов'язковою умовою застосування того чи іншого тарифу є відповідність використання житлового фонду за призначенням, а саме проживання населення, а, оскільки, гуртожитки № 1,2,3 позивача є об'єктами житлового фонду, тому розрахунки за спожиту їх мешканцями теплову енергію мали здійснюватись з 01.01.2011 року за тарифами встановленими вищезазначеною Постановою НКРЕ України від 14.02.2010 року №1746 для населення, а саме 264 грн. 57 коп. за 1 Гкал (без ПДВ) - 317,484 грн. з ПДВ.

Як вбачається з Відомостей-звітів про споживання теплової енергії і параметрах теплоносія по показанням теплолічильників (а.с. 126-128, 139-141 том 2), а також з розрахунків наданих сторонами (а.с. 116 том 1, а.с. 57 том 2) відповідачем було поставлено до гуртожитків позивача у період з 01.01.2011 р. по 22.02.2011 р. 411,49 Гкал теплової енергії. Вартість спожитої гуртожитками позивача теплової енергії, розрахована відповідачем за тарифом для бюджетних установ 724,92 грн. за 1 Гкал, становила 298297 грн. 33 коп. Як було зазначено вище вказана сума була сплачена відповідачу позивачем в повному обсязі.

Проте як встановлено судом відповідач безпідставно застосовував з 01.01.2011 року для розрахунку вартості теплової енергії спожитої гуртожитками позивача тариф для бюджетних установ, тоді як мав застосовувати тариф для населення - 317,484 грн. за 1 Гкал. Так, за здійсненим судом розрахунком позивач зобов'язаний був оплатити відповідачу вартість теплової енергії поставленої з 0101. по 22.02.2011 року в розмірі 130641 грн. 49 коп. (411,49 Гкал х 317,484 грн. = 130641,49 грн.).

Згідно статті 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.

Положення цієї глави застосовуються також до вимог про повернення виконаного однією із сторін у зобов'язанні.

За таких обставин позовні вимоги підлягають частковому задоволенню. З відповідача на користь позивача підлягає стягненню 167655 грн. 84 коп. (298297,33 грн. - 130641,49 грн.) безпідставно сплачених коштів на оплату послуг за теплопостачання у період з 01.01.2011 р. по 22.02.2011 р.

Заперечення відповідача на те, що Договір №71 діяв до дати укладення нового договору 22.02.2011 року, посилаючись на додаткову угоду від 03.01.2011 року, не можуть бути прийняті судом до уваги з огляду на те, що в подальшому 15.04.2011 р. сторонами було укладено додаткову угоду №94/1 до договору №97 від 14.09.2010 р., якою сторони визначили, що очікувана сума за цим договором становитиме 1961600 грн. 00 коп. з ПДВ і пунктом 3 якої сторонами встановлено, що вона набуває чинності з 01.01.2011 року. Таким чином, сторони фактично погодились про припинення дії Договору №71.

Судові витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Прокурора міста Херсона задовольнити частково.

2. Стягнути з публічного акціонерного товариства "Херсонська теплоелектроцентраль" (73036, Бериславське шосе, 1, м. Херсон, ід. код 00131771,р/р 26003301012029 в ХОУ ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 352457) на користь Херсонського національного технічного університету (73008, Бериславське шосе, 24, м. Херсон, ід. код 05480298, р/р 35226006003568 в ГУДКС по Херсонській області, МФО 852010) 167655 грн. 84 коп. безпідставно сплачених коштів.

3. В задоволенні решти позову відмовити.

4. Стягнути з публічного акціонерного товариства "Херсонська теплоелектроцентраль" (73036, Бериславське шосе, 1, м. Херсон, ід. код 00131771,р/р 26003301012029 в ХОУ ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 352457) на користь держави в дохід державного бюджету (р/р 31215206783002, МФО 852010, код за ЄДРПОУ 37959779, одержувач УДКСУ у місті Херсоні, банк ГУДКСУ у Херсонській області) 3353 грн. 12 коп. судового збору.

5. Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 30.11.2012 р.

Суддя Л.І. Александрова