вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
про залишення позовної заяви без руху
18 вересня 2012 р.Справа №2а-10240/12/0170/31
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Дудін С.О., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Чорнопольської сільської ради
до Державна фінансова інспекція в АР Крим
про визнання протиправним та скасування п. 2 письмових вимог,
Чорнопільська сільська рада звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовною заявою та просить визнати протиправним та скасувати п. 2 письмових вимог Східного об'єднаного контрольно-ревізійного відділу від 07.10.2011р. №30-14/766.
Відповідно до ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, після одержання позовної заяви, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України з наступних підстав.
Статтею 87 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, частиною 2, передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до п.п. 1 п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлена ставка судового збору на рівня 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої Законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношення до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 ст. 4 Закону).
Згідно зі статтею 13 Закону України "Про державний бюджет України на 2012 рік" з 1 січня 2012 року мінімальна заробітна плата встановлена на рівні 1073,00 грн.
Таким чином, розмір судового збору при зверненні до суду з немайновими вимогами становить 32,19 грн.
Підстави для звільнення від сплати судового збору при зверненні до суду органів місцевого самоврядування встановлені статтею 5 зазначеного Закону. Так, відповідно до п. 15 ч. 1 статті 5 Закону від сплати судового збору звільняються органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування - за подання позовів щодо спорів, пов'язаних з відчуженням земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності.
Предметом даного спору є вимоги щодо визнання протиправним та скасування пункту 2 письмової вимоги, винесеної на підставі акта ревізії, яка була проведена Контрольно - ревізійним сектором в Білогірському районі Східного об'єднаного КРВ.
Таким чином, на даний адміністративний позов не поширюються пільги при сплаті судового збору, встановлені п. 15 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Крім того, відповідно до вимог ч.ч. 2,3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї.
Відповідно до положень ч.ч. 1,2 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.
Згідно положень ч. 1 ст. 70 Кодексу належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
До позовної заяви додані ксерокопії документів: письмова вимога щодо усунення порушень від 07.10.2011р., Лист Чорнопільської сільської ради від 02.12.2011р., лист рекомендованого відправлення, протокол виїмки від 05.10.2011р., Ухвала Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 28.08.2012р. по справі №2а-81/12/0104 (104/1179/12), ксерокопія конверту, в якому ухвала була направлена позивачеві).
Разом з тим, копії зазначених документів не завірені належним чином, що є порушенням п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, затвердженої наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003р. №55, відповідно до якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів, прізвища, дати засвідчення копії.
Частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків до 01.10.2012р.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 01.10.12 усунути вказані недоліки , а саме: надати докази зі сплати судового збору в розмірі 32,19 грн., надати належним чином завірені копії документів по справі, які надані позивачем у якості доказів на викладені в адміністративному позові обставини.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 2а-10240/12/0170/31 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Дудін С.О.