Ухвала від 17.08.2012 по справі 2а-8331/12/0170/31

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

17 серпня 2012 р. Справа № 2а-8331/12/0170/31

Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Дудін С.О., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим Державної податкової служби

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення 1272,22 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Джанкойська об'єднана державна податкова інспекція АРК ДПС звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовною заявою та просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати земельного податку в сумі 1272,22 грн. за 2012 р.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 30.07.2012 р. позовна заява була залишена без руху та позивачеві запропоновано в строк до 15.08.12 усунути вказані судом недоліки, а саме: надати належні докази направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками із урахуванням викладених судом зауважень суду.

16.08.2012 р. до суду від Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим Державної податкової служби надійшов лист з наданням фіскального чеку відділення поштового зв'язку про направлення позову з додатком на адресу відповідача, який, на думку позивача, є належним доказом виконання вимог ч. 3 ст. 106 КАС України.

Проте, з цього приводу зазначає наступне.

Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Відповідно до частини першої статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Абзацом двадцять сьомим пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року N 270, визначено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв'язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

З аналізу зазначеної норми вбачається, що розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв'язку, проте він не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача.

Вміст поштового відправлення містить бланк опису вкладення, який згідно з пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв'язку заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.

З огляду на викладене та з урахуванням вимог частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України належним доказом надіслання суб'єктом владних повноважень відповідачу і третім особам у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів може бути опис вкладення разом з розрахунковим документом.

Саме така позиція викладена, зокрема, в Інформаційному листі Вищого адміністративного суду України від 16.11.2011 р. N 2091/11/13-11.

Отже, наданий позивачем розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, не є належним доказом виконання вимог ч. 3 ст. 106 КАС України, а наполягання Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим Державної податкової служби на протилежному свідчить про неусунення недоліків позовної заяви в строк, встановлений судом.

Згідно з пунктом 1 частини 3 статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Таким чином, позовна заява підлягає поверненню.

На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 3 ст. 108, ст. ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Повернути позовну заяву позивачеві.

Копію ухвали надіслати Джанкойській об'єднаній державній податковій інспекції в АР Крим Державної податкової служби

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.

У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Дудін С.О.