вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
13 червня 2012 р.Справа №2а-6298/12/0170/29
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим
Пакет Т.В., розглянувши адміністративний позов
ОСОБА_2
до Центрального відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим
про зобов'язання повернути виконавчий збір, -
Позивач ОСОБА_2 звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Центрального відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим, в якому просить зобов'язати відповідача повернути утриманий з нього виконавчий збір в розмірі 1202 грн. 56 коп. відповідно до рішення Балаклавського районного суду м. Севастополя від 14 вересня 2010 року.
Згідно зі ст.181 КАСУ учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Таким чином, згідно вказаної статті, яка регулює порядок розгляду позовних заяв з приводу рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби, до компетенції адміністративних судів відносяться справи про оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби щодо виконання рішень в адміністративних справах, рішень інших органів та посадових осіб, що можуть виконуватися примусово, рішень, для яких не встановлено іншого порядку судового оскарження, особами, які не наділені правом оскарження рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби у цивільному та господарському судочинстві.
Відповідно до вимог ст. 383 Цивільного процесуального кодексу України, який набрав чинності 1 вересня 2005 року, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Отже, до цивільної юрисдикції відносяться лише спори щодо рішень, дій чи бездіяльності органів виконавчої служби, вчинених під час виконання рішень, які ухвалені цивільними судами за правилами нового Цивільного процесуального кодексу України, тобто, які ухвалені після 1 вересня 2005 року.
З матеріалів справи вбачається, що предметом оскарження у даній справі є дії посадових осіб Центрального відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим щодо відмови повернути позивачу виконавчий збір, який було стягнуто у зв'язку з виконанням відповідачем саме рішення місцевого загального суду у цивільній справі.
Розмежування компетенції між судами адміністративної, господарської, цивільної юрисдикції зумовлено необхідністю здійснення контролю судом за виконанням ухваленого ним рішення. Дієвий контроль може здійснювати тільки той суд, який ухвалив рішення, яке підлягає виконанню.
Таким чином, Окружним адміністративним судом АР Крим не може бути здійснено перевірку законності дій Центрального відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим поза межами контролю за виконанням рішення у вищезазначеній цивільній справі.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 6 ст. 109 КАС України у разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.
На підставі викладеного, суд вважає за необхідне відмовити у відкриті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 та роз'яснити йому, що розгляд заявлених ним позовних вимог віднесено до суду цивільної юрисдикції.
Керуючись п.1 ч.1, ч.6 ст. 109 КАС України, суд
1. Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Центрального відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим про зобов'язання повернути виконавчий збір.
2. Копію ухвали разом з адміністративним позовом та доданими до нього документами надіслати ОСОБА_2.
3. Роз'яснити, що розгляд такої справи віднесено до місцевого суду загальної юрисдикції в порядку цивільного судочинства.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Пакет Т.В.