Справа № 1527/12835/12
19 листопада 2012 року Суворовський районний суд міста Одеси в
складі:
головуючого судді Гудіної Н.І.
при секретарі Мельніченко А.О.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Одесі
адміністративну справу за позовом
Суворовської районної адміністрації Одеської міської Ради до ОСОБА_1 про зобов'язання приведення об'єкту самочинної реконструкції у відповідність з технічною документацією,-
Суворовська районна адміністрація виконавчого комітету Одеської міської Ради звернулась з позовом до ОСОБА_1 про зобов'язання приведення об'єкту самочинної реконструкції у відповідність з технічною документацією. Позовні вимоги мотивовані тим, що Згідно доповідної записки наданої відділом житлово-комунального господарства та будівництва Суворовської райадміністрації, встановлено, що ОСОБА_1, яка мешкає в квартирі АДРЕСА_1 самочинно виконано демонтаж опалювальних приладів. 28 лютого 2012 р. спеціалістами дільниці № 9 Комунального підприємства «Житлово - комунальний сервіс «Північний» ОСОБА_1 особисто було вручено припис про необхідність надання дозвільних документів на зміну цілісності інженерного устаткування, а саме демонтаж опалювальних приладів та складено протокол за № 21 від 01.03.2012 р. про допущення адміністративного порушення, передбаченого ст. 150КУпАП. Станом на 05.03.2012 р. вимоги припису наданого спеціалістами КП «ЖКС»«Північний» ОСОБА_1 не виконала, дозвільні документи на зміну цілісності інженерного устаткування не надала, самостійне відновлювання не призвела. Таким чином, 12 березня 2012 р. Суворовська районна адміністрація Одеської міської ради винесла розпорядженням № 132р, про приведення об'єкту самочинної реконструкції за адресою: АДРЕСА_1 у відповідність до технічної документації будинку, яким зобов'язала ОСОБА_1 у десятиденний термін привести цілісність інженерного устаткування згідно технічної документації житлового будинку. В результаті перевірки 26 березня 2012р. встановлено, що ОСОБА_1 розпорядження Суворовської районної адміністрації Одеської міської ради від 12 березня 2012 р. за № 132р, про приведення об'єкту самочинної реконструкції за адресою: АДРЕСА_1 у відповідність до технічної документації житлового будинку не виконано. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється. На підставі викладеного, позивач просив зобов'язати гр. ОСОБА_1 за власний рахунок привести у первісний стан у відповідність до технічної документації багатоквартирного житлового будинку опалювальні прилади, за адресою: АДРЕСА_1
Сторони у судове засідання не з'явилися. Про час і місце слухання справи повідомлялися належним чином. В матеріалах справи є заява позивача про підтримання позовних вимог і розгляд справи у його відсутності.
Вивчив матеріали справи, встановив факти та відповідні до них правовідносини, суд доходить висновку про те, що позов підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено наступне:
Так встановлено, що ОСОБА_1 є основним квартиронаймачем квартири АДРЕСА_1
А.с.10,11
Згідно доповідної записки наданої відділом житлово-комунального господарства та будівництва Суворовської райадміністрації, встановлено, що ОСОБА_1, яка мешкає в квартирі АДРЕСА_1 самочинно виконано демонтаж опалювальних приладів.
А.с.12,13,14
28 лютого 2012 р. спеціалістами дільниці № 9 Комунального підприємства «Житлово - комунальний сервіс «Північний» ОСОБА_1 особисто було вручено припис про необхідність надання дозвільних документів на зміну цілісності інженерного устаткування, а саме демонтаж опалювальних приладів та складено протокол за № 21 від 01.03.2012 р. про допущення адміністративного порушення, передбаченого ст. 150КУпАП.
А.с.5,6
Станом на 05.03.2012 р. вимоги припису наданого спеціалістами КП «ЖКС»«Північний» ОСОБА_1 не виконала, дозвільні документи на зміну цілісності інженерного устаткування не надала, самостійне відновлювання не призвела.
А.с.7
Таким чином, 12 березня 2012 р. Суворовська районна адміністрація Одеської міської ради винесла розпорядженням № 132р, про приведення об'єкту самочинної реконструкції за адресою: АДРЕСА_1 у відповідність до технічної документації будинку, яким зобов'язала ОСОБА_1 у десятиденний термін привести цілісність інженерного устаткування згідно технічної документації житлового будинку.
А.с.13
Зазначений спір є публічно-правовим, оскільки виник за участю субєкта владних повноважень, який реалізовує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції стосовно забезпечення законності, правопорядку, охорони прав і свобод і законних інтересів громадян у сфері містобудування.
Відповідно до ч. 1 статті 13 Закону України «Про теплопостачання», органи місцевого самоврядування у сфері теплопостачання здійснюють регулювання діяльності суб'єктів відносин у сфері теплопостачання в межах, віднесених до відання відповідних рад.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»п. 25 передбачається, відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.
Пунктом 26 зазначених правил, передбачається, відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання»схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо отримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
Згідно п.п. 4 пункту ЗО Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, споживач зобов'язаний забезпечувати цілісність квартирних засобів обліку та не втручатися в їх роботу, виконувати інші обов'язки відповідно до законодавства.
Відповідно до наказу № 4 від 22.11.2005 р. Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 9 грудня 2005 р. за № 1478/11758, про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2006 року за № 45, про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. № 572, власник та наймач (орендар) квартири зобов'язаний:
використовувати приміщення житлового будинку за призначенням, забезпечувати збереження житлових і підсобних приміщень та технічного обладнання;
не допускати виконання робіт та інших дій, що викликають псування приміщень, приладів та обладнання будинку, порушують умови проживання громадян.
Відповідно до статті 10 Житлового кодексу України, громадяни зобов'язані дбайливо ставитися до будинку, в якому вони проживають, використовувати жиле приміщення відповідно до його призначення, додержувати правил користування жилими приміщеннями, економно витрачати воду, газ, електричну і теплову енергію.
Жилі будинки і жилі приміщення не можуть використовуватися громадянами на шкоду інтересам суспільства.
Відповідно до п. 2.9. Рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради за № 1308 від 25.12.2009 р. районні адміністрації Одеської міської ради та управління архітектури та містобудування Одеської міської ради звертаються з відповідними позовами до суду при: проведені внутрішньої реконструкції квартир та нежилих приміщень у багатоквартирних будинках без відповідних дозвільних документів.
Суворовська районна адміністрація є виконавчим органом Одеської міської ради і створена нею для виконання визначених функцій місцевого самоврядування. В своїй діяльності райадміністрація зобов'язана керуватись «Положенням про Суворовську районну адміністрацію Одеської міської ради»затвердженого рішенням Одеської міської ради від 28.02.2011р. № 384-УІ, в якому визначені повноваження райадміністрації.
У відповідності з Положенням, райадміністрація здійснює контроль за недопущенням самочинного будівництва у районі і звертається з відповідним позовом до суду.
Таким чином, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги Суворовської райадміністрації підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 2, 6-12, 71, 50, 160-163 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Суворовської районної адміністрації Одеської міської Ради до ОСОБА_1 про зобов'язання приведення об'єкту самочинної реконструкції у відповідність з технічною документацією задовольнити.
Зобов'язати ОСОБА_1 за власний рахунок привести у первісний стан у відповідність до технічної документації багатоквартирного житлового будинку опалювальні прилади, за адресою: АДРЕСА_1
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови.
Суддя