Справа № 1314/1427/2012
Провадження № 2/1314/401/2012
07.11.2012 року Мостиський районний суд Львівської області в особі:
головуючого -судді Борисенко В.В.
при секретарі - Мриц Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Мостиська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
19.10.2012 року позивачка звернулася до суду із зазначеним позовом, покликаючись на те, що з 30.09.1995 року перебуває з відповідачем у шлюбі, який зареєстрований у Мостиському райвідділі реєстрації актів громадянського стану Львівської області за актовим записом № 52. Під час сімейного життя у них народилася одна дитина -син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Вказувала, що сімейне життя з відповідачем у них не склалося через різні характери та погляди на життя. Відповідач змінив ставлення до неї, не поважає як дружину, припинив стежити за сімейними справами.
Зазначала, що нею вживалися заходи для збереження сім'ї, однак такі не дали бажаних результатів, відтак їхній шлюб існує лише формально, подружніх відносин протягом тривалого часу ними не підтримується.
З огляду на наведене, вважає, що перебувати й надалі в такому шлюбі є недоцільним та небажаним, а тому просила суд ухвалити рішення, яким розірвати шлюб між нею та відповідачем, який зареєстровано 30.09.1995 року у Мостиському райвідділі реєстрації актів громадянського стану Львівської області за актовим записом № 52.
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, однак подав заяву, в якій просить справу слухати у його відсутності, проти позову не заперечує, так як вважає примирення з дружиною неможливим.
Заслухавши пояснення позивачки та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 30.09.1995 року між сторонами укладено шлюб, який зареєстровано у Мостиському райвідділі реєстрації актів громадянського стану Львівської області за актовим записом № 52. У даному шлюбі в останніх народилася одна дитина -син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Сімейне життя у сторін не склалося через різні характери та погляди на життя. Відтак їх шлюб існує лише формально, подружніх відносин протягом тривалого часу ними не підтримується, проживають окремо. Примирення не бажають.
Подальше подружнє життя та збереження шлюбу суперечить інтересам сторін та сина, який є свідком конфліктів між батьками, що негативно впливає на його психологічний розвиток та ставлення до батьків, а тому згідно зі ст.112 Сімейного кодексу України є всі підстави для розірвання шлюбу.
Керуючись ст.ст.105, 110, 112 Сімейного кодексу України, ст.ст.10, 174, 179, 212, 214, 215 ЦПК України, суд -
Позов задоволити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, який зареєстровано 30.09.1995 року у Мостиському райвідділі реєстрації актів громадянського стану Львівської області за актовим записом № 52.
Копію даного рішення після набрання ним законної сили надіслати у Відділ реєстрації актів цивільного стану Мостиського РУЮ Львівської області для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, є документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Мостиський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СуддяВ.В. Борисенко