Справа №2-а-674/12
"27" листопада 2012 р. м.Коростень
Суддя Коростенського міськрайонного суду
Житомирської області Загуменнова Н. М.,
розглянувши адміністративний позов ОСОБА_2 до фірми КФТОР "Агрікон" про зобов"язання відповідача створити комісію та провести розслідування нещасного випадку на виробництві та скласти акт форми Н-1 про нещасний випадкок на виробництві.
Позивач звернулася до суду з даним адміністративним позовом, посилаючись на те, що з 07.09.2006 року вона працювала на фірмі ТОВ "Агрікон" начальником цеху металовиробів. 18.10.20010 року під час виконання трудових обов"язків з нею стався нещасний випадок на виробництві, а саме: в ліве око потрапив сторонній металевий предмет. В зв"язку з травмою вона знаходилась на лікарняному, 05.07.2012 року стала інвалідом 2 групи по зору.
На підприємстві був складений акт № 1 форми НТ про те, що отримана нею травма носить невиробничий характер. Такий акт був складений на прохання відповідача, так як вона не передбачала можливих наслідків травми.
На даний час її стан здоров"я погіршується, а тому вона звернулась до відповідача з проханням створити комісію, розслідувати нещасний випадок на виробництві та скласти акт форми Н-1 про нещасний випадок на виробництві, однак їй в цьому було відмовлено. Тому просила зобов"язати відповідача створити комісію, провести розслідування нещасного випадку на виробництві, взяти на облік нещасний випадок та скласти акт форми Н-1 про нещасний випадок на виробництві.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції -це переданий на вирішення адміністративного суду публічно -правовий спір, в якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб"єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв"язку з здійсненням суб"єктом владних повноважень владних управлінських функцій та, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб"єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень ( нормативно -правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності, а також на спори за зверненням суб"єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом ( пп 1, 4 ч. 2 ст. 17 КАС України).
З огляду на вищевказане, справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно -правовий спір, який виник між конкретними суб"єктами стосовно їх прав та обов"язків у правовідносинах, які передбачають владний вплив уповноваженого законом одного ( суб"єкта владних повноважень) на поведінку іншого ( підпорядкованого) суб"єкта, які відповідно до законодавства зобов"язані виконувати його вимоги та приписи.
Якщо ж спірні правовідносини не містять ознак, наведених вище, в цьому разі відсутній і публічно -правовий спір. Від справ цивільної юрисдикції адміністративні справи відрізняються особливим змістом правовідносин між сторонами та предметом позовних вимог.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що фактично між сторонами виник спір з трудових правовідносин, а не публічно -правових. В зв"язку з цим даний спір повинен вирішуватись в порядку цивільного, а не адміністративного судочинства.
Відповідно до ст. 109 ч. 1 п. 1 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 109 ч. 1 п. 1 КАС України, суддя
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до фірми КФТОР "Агрікон" про зобов"язання відповідача створити комісію та провести розслідування нещасного випадку на виробництві та скласти акт форми Н-1 про нещасний випадок на виробництві, так як дану заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: