копія
про повернення позовної заяви
27 листопада 2012 р. Справа № 2a-1870/9283/12
Cуддя Сумського окружного адміністративного суду Гелета С.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Сумського міського центру зайнятості про визнання незаконним та скасування наказу, зобов'язання вчинити дії,-
До Сумського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Сумського міського центру зайнятості в якій просила:
- визнати незаконним та скасувати наказ Сумського міського центру зайнятості від 08.10.2012 року про нарахування допомоги по безробіттю ОСОБА_1, спрямований на обмеження прав позивача і суперечить Постанові Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 року №1266 "Про обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням";
- зобов'язати Сумський міський центр зайнятості нарахувати та сплачувати безробітній ОСОБА_1 допомогу по безробіттю у відповідності до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та ст. 17 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 року №1266 "Про обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням".
Вивчивши подані матеріали, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає поверненню позивачеві.
Згідно пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Пунктом 4 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Як вбачається із позовної заяви, у якості предмету адміністративного позову позивач обрав вимогу про зобов'язання відповідача нарахувати та сплачувати ОСОБА_1 допомогу по безробіттю у відповідності до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", а також визнання незаконним та скасування наказу, пов'язаного із встановленням розміру допомоги по безробіттю ОСОБА_1.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно з частиною 1 статті 7 вказаного Закону допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності, віднесена до видів забезпечення.
Таким чином, адміністративний позов стосується спору позивача з суб'єктом владних повноважень з приводу призначення та надання такого виду соціальної виплати (забезпечення), як допомога по безробіттю, у зв'язку з чим, цей спір, в силу приписів пункту 4 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, належить розглядати місцевому загальному суду як адміністративному суду.
При цьому, за правилами територіальної підсудності адміністративних справ, встановленими частиною 2 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
За таких обставин, суд приходить до висновку про необхідність відповідно до вимог пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України повернути позовну заяву позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 108, 165, 185 КАС України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Сумського міського центру зайнятості про визнання незаконним та скасування наказу, зобов'язання вчинити дії - повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення із даним позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Гелета
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Гелета