Ухвала від 22.11.2012 по справі 2а-15891/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

22 листопада 2012 року № 2а-15891/12/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1

до Відділу реєстрації актів цивільного стану Дарницького районного управління юстиції у м. Києві

прозобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Відділу реєстрації актів цивільного стану Дарницького районного управління юстиції у м. Києві в якому просив зобов'язати відповідача в актовому записі №3119 від 18.04.2004 року про народження дитини ОСОБА_2 від 18.08.2004 року, виключити в графі «батько»ОСОБА_3.

Відповідно до п. 3, п. 6 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу та чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає адміністративний позов вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.

Пунктом 4 ч.1 ст.106 КАС України, передбачається, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. При цьому, відповідно до ч.2 ст.106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

В п.1 ч.2 ст.17 КАС України зафіксовано, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Позивач в обґрунтування заявленого позову вказує на те, що він в серпні 2012 року в усному порядку звернувся до відповідача із вимогою про включення позивача до актового запису в графу батько, проте , йому було відмовлено у задоволенні даної вимоги на підставі того, що в рішенні суду про встановлення батьківства 2004 року не було вирішено питання про виключення ОСОБА_3 з графи батько у актовому записі №3119 від 18.12.2004 року та у позовних вимогах просить зобов'язати відповідача в актовому записі №3119 від 18.04.2004 року про народження дитини ОСОБА_2 від 18.08.2004 року, виключити в графі «батько»ОСОБА_3.

Разом з тим, існує законодавчовизначена процедура звернення осіб з метою внесення змін до актових записів цивільного стану (Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджені Наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 р. 96/5).

Однак, позивач не надав жодних доказів на підтвердження того, що він звертався до відповідача з відповідною заявою/повідомленням щодо виключення ОСОБА_3 з графи батько у актовому записі №3119 від 18.12.2004 року, а відповідач, відповідно, в порушення його прав, відмовив у вчиненні вказаної дії, що в подальшому стало причиною звернення позивача до суду за захистом своїх прав від порушень з боку суб'єкта владних повноважень.

Як наслідок, позивач не надав належних доказів з приводу порушення його прав, свобод та інтересів з боку відповідача рішенням, дією або бездіяльністю останнього.

Враховуючи усе вищевикладене, суддя приходить до висновку, що позовну заява не відповідає вимогам ст.106 КАС України.

Відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.

Вказані вище недоліки повинні бути усунені у п'ятиденний строк з дня отримання ухвали шляхом подання до суду документів в обґрунтування позовної заяви, а саме: звернення позивача до Відділу реєстрації актів цивільного стану Дарницького районного управління юстиції у м. Києві з питання про виключення ОСОБА_3 з графи батько у актовому записі №3119 від 18.12.2004 року; копії відповіді (відмови) відповідача, якою як вважає позивач порушено його права.

Керуючись ст. ст. 106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .

2.Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

4. Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

5. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя Т.О. Скочок