Ухвала від 21.11.2012 по справі 2а-4656/11/0547

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

21 листопада 2012 року м. Київ К/9991/71714/12

Суддя Вищого адміністративного суду України Бим М.Є., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 26 жовтня 2012 року у справі №2а-4656/2011/0547 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Старобешівському районі Донецької області про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИЛА:

До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга позивача на зазначене вище судове рішення.

Як вбачається з доданих до касаційної скарги документів, постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 26 жовтня 2012 року скасовано постанову Старобешівського районного суду Донецької області від 5 грудня 2011 року та ухвалено нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Старобешівському районі Донецької області про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії -відмовлено.

Ухвалюючи рішення суд дійшов висновку, що в даному випадку застосуванню підлягає Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а саме нормативні положення статті 42 цього Закону, що діяли в редакції до скасування змін, внесених за Законом України від 28 грудня 2007 року № 107-VI "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", та були і залишаються чинними на момент проведення перерахунку пенсії та зі змісту яких випливає, що під час перерахунку пенсії величина середньої заробітної плати (доходу) враховується та, яка використовувалася під час призначення пенсії. У частині четвертій статті 42 Закону № 1058-IV зазначено, що при обчисленні заробітної плати для перерахунку пенсії можуть бути змінені показники заробітної плати за періоди страхового стажу після призначення пенсії, але не зазначено, за який календарний рік береться середня заробітна плата.

Виходячи з буквального тлумачення частини другої статті 40 Закону №1058-IV цей показник повинен бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії.

Доводи касаційної скарги зазначених висновків суду не спростовують.

Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду України від 20.03.2012, 21.03.2012, 09.04.2012, 10.04.2012, 17.04.2012, 24.04.2012, 08.05.2012.

Згідно п.5 ч.5 ст.214 КАС України (в редакції Закону України від 20.12.2011 N 4176-VI) суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

Враховуючи те, що касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, то слід відмовити у відкритті касаційного провадження, а копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з доданими до скарги матеріалами направити особі, яка подавала касаційну скаргу, залишивши її оригінал у суді касаційної інстанції, відповідно до вимог ч.6 ст. 214 КАС України.

Виходячи з наведеного та керуючись ст. 211, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИЛА:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 26 жовтня 2012 року у справі №2а-4656/2011/0547.

Касаційну скаргу та додані до неї документи повернути заявникові.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя М.Є. Бим