20 листопада 2012 року м. Київ Справа № 05/109/35-2А
К-43114/09
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Суддя-доповідач:Вербицька О.В.
Судді: Маринчак Н.Є.
Муравйов О.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні
касаційну скаргу суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_5
на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.03.2009 р.
у справі № 05/109/35-2А
за позовом суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_5
до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції
про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення,
Cуб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_5 (далі -позивач, СПД-ФО ОСОБА_5) звернулась до суду з позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції (далі -відповідач, Луцька ОДПІ) про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення.
Постановою господарського суду Волинської області від 25.03.2008 р. позов задоволено. Визнано нечинним податкове повідомлення-рішення Луцької ОДПІ від 07.09.2007 р. № 0003281701/0.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.03.2009 р. постанову господарського суду Волинської області від 25.03.2008 р. скасовано. Прийнято нову постанову, якою в задоволенні позову відмовлено.
У касаційній скарзі СПД-ФО ОСОБА_5, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального права, просить скасувати постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.03.2009 р. та залишити в силі постанову господарського суду Волинської області від 25.03.2008 р.
Відповідач письмових заперечень на касаційну скаргу позивача не надав.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи касаційної скарги щодо дотримання правильності застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів, враховуючи межі касаційної скарги, дійшла висновку про наступне.
Луцька ОДПІ провела планову виїзну документальну перевірку дотримання вимог податкового законодавства СПД-ФО ОСОБА_5 за період з 20.03.2006 р. по 30.06.2007 р., за результатами якої складено акт № 197/17-235/НОМЕР_1 від 27.08.2007 р.
В акті перевірки зазначено порушення позивачем п. п. 4.2.8 п. 4.2 ст. 4, п. п. 8.1.3 п. 8.1 ст. 8, п. 19.1 ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», розділу IV ст. 13 Декрету КМУ «Про прибутковий податок з громадян», а саме: підприємцем не включено до складу валового доходу за 2006 рік суми виручки, одержаної під час здійснення підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, протягом звітного року, що перевищила визначений ст. 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»граничний рівень - 500 000 грн. та не включено витрати від основного виду діяльності в 2006 р.
07.09.2007 р. Луцька ОДПІ прийняла податкове повідомлення-рішення № 0003281701/0, яким позивачу визначила податкове зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб у сумі 46 019,03 грн.
Суд апеляційної інстанції визнав обґрунтованим такий висновок податкового органу, з чим погоджується суд касаційної інстанції, з огляду на наступне.
Як встановлено судом апеляційної інстанції, СПД-ФО ОСОБА_5 в ІІ кварталі 2006 р. отримала доходи більше ніж 500 тис. грн., тобто перевищила встановлені Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»обмеження щодо розміру обсягу виручки за якого вона вправі перебувати на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності, тому платник податку самостійно починаючи з наступного звітного періоду (кварталу, в якому виникло перевищення) згідно статті 5 цього ж Указу перейшла на загальну систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою податків з доходів фізичних осіб за правилами, встановленими четвертим розділом Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян».
Водночас, п.п. 9.12.2 п. 9.12 ст. 9 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»передбачено, що, якщо фізична особа суб'єкт підприємницької діяльності отримує інші доходи, ніж визначні п. 9.12.1 цього пункту (одержаними не за правилами, встановленими спеціальним законодавством з цих питань), тобто не згідно з нормами Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»та Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян», то такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими цим Законом.
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що саме за вищевказаних обставин справи, суд апеляційної інстанції вірно застосував норми матеріального права, отже, прийняте податковим органом спірне податкове повідомлення-рішення є правомірним.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що в межах касаційної скарги порушень судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права при вирішенні цієї справи не допущено, правова оцінка обставин у справі дана вірно.
За таких обставин, касаційна скарга позивача підлягає відхиленню, а постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.03.2009 р. залишенню без змін.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 210, 214 - 215, 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Касаційну скаргу суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_5 відхилити.
2. Постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.03.2009 р. залишити без змін.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеному статтями 237, 238, 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя-доповідач О.В. Вербицька
Судді Н.Є. Маринчак
О.В. Муравйов