Ухвала від 13.11.2012 по справі 1570/4682/2012

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2012 р.Справа № 1570/4682/2012

Категорія: 8.3.2 Головуючий в 1 інстанції: Токмілова Л. М.

Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого -Бітова А.І.

суддів -Милосердного М.М.

-Ступакової І.Г.

в зв'язку з неприбуттям учасників процесу в судове засідання справа розглянута згідно п.2 ч.1 ст. 197 КАС України,

розглянувши в порядку письмового провадження судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у м. Іллічівську Одеської області Державної податкової служби на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 31 серпня 2012 року у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Іллічівську Одеської області Державної податкової служби до Іллічівської міської організації Соціал-Демократичної партії України (об'єднаної) про припинення юридичної особи,

ВСТАНОВИЛА:

У липні 2012 року Державна податкова інспекція у м. Іллічівську Одеської області Державної податкової служби (далі ДПІ у м. Іллічівську) звернулася до суду з адміністративним позовом до Іллічівської міської організації Соціал-Демократичної партії України (об'єднаної) про припинення юридичної особи.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач вказував, що згідно з актом перевірки, відповідач з 1 кварталу 2010 року не надає до ДПІ у м. Іллічівську податкових декларацій, розрахунків, інших документів податкової звітності, які зобов'язаний надавати згідно з чинним законодавством, і які б свідчили про його діяльність як суб'єкта підприємницької діяльності, що свідчить про наявність підстав для припинення відповідача.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 31 серпня 2012 року у задоволенні адміністративного позову ДПІ у м. Іллічівську до Іллічівської міської організації Соціал-Демократичної партії України (об'єднаної) про припинення юридичної особи - відмовлено в повному обсязі.

В апеляційній скарзі ДПІ у м. Іллічівську ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права, а також що у зв'язку з тим, що висновки суду не відповідають обставинам справи.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги ДПІ у м. Іллічівську, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлені наступні обставини справи.

23 грудня 1999 року виконавчим комітетом Іллічівської міської ради було проведено державну реєстрацію юридичної особи - Іллічівської міської організації Соціал-Демократичної партії України (об'єднаної), та 28 грудня 1999 року відомості про юридичну особу Іллічівську міську організацію Соціал-Демократичної партії України (об'єднаної) включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

13 квітня 2012 року посадовими особами ДПІ у м. Іллічівську проведено перевірку з питання неподання декларацій, та інших документів і відомостей, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів більше року, за результатами якої встановлено, що Іллічівська міська організація СДПУ (о) не надає до ДПІ у м. Іллічівську податкову звітність, що передбачена законодавством, з 1 кварталу 2010 року, про що складено акт №647/15-01 від 13 квітня 2012 року.

Вирішуючи справу, суд першої інстанції виходив з того, що право на звернення до суду з позовом про припинення діяльності політичної партії чинним законодавством України податковим органам не надано, у зв'язку з чим, в задоволенні позовних вимог належить відмовити.

Судова колегія вважає ці висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам ст.ст. 2, 7, 10, 11, 70, 71, 72 КАС України, ст.ст. 19, 21, 24 Закону України "Про політичні партії в Україні".

В апеляційній скарзі ДПІ у м. Іллічівську вказується, що згідно з ст. 16 ПК України, усі суб'єкти господарювання повинні подавати податкову звітність, а оскільки відповідач таку звітність не подає, то це, відповідно до ч.2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", є підставою до постановляння судового рішення про припинення юридичної особи, що помилково не було враховано судом першої інстанції.

Судова колегія не приймає до уваги ці доводи апелянта, виходячи з наступного.

Частиною 2 ст. 3 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" передбачено, що можуть бути встановлені особливості державної реєстрації об'єднань громадян (у тому числі професійних спілок), благодійних організацій, політичних партій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, асоціацій органів місцевого самоврядування, банків, торгово-промислових палат, фінансових установ (у тому числі кредитних спілок), бірж, а також інших установ та організацій.

Відповідно до Закону України "Про політичні партії в Україні", політична партія - це зареєстроване згідно з Законом добровільне об'єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.

Політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному законом порядку. Втручання з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування або їх посадових осіб у створення і внутрішню діяльність політичних партій та їх місцевих осередків забороняється, за винятком випадків, передбачених Законом.

У разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших Законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: попередження про недопущення незаконної діяльності; заборона політичної партії (ст. 19).

Політична партія за поданням Міністерства юстиції України чи Генерального прокурора України може бути заборонена в судовому порядку у випадку порушення вимог щодо створення і діяльності політичних партій, встановлених Конституцією України, цим та іншими Законами України. Заборона діяльності політичної партії тягне за собою припинення діяльності політичної партії, розпуск керівних органів, обласних, міських, районних організацій політичних партій, її первинних осередків та інших структурних утворень, передбачених статутом партії, припинення членства в політичній партії (ст. 21).

Політичні партії припиняють свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) або в разі заборони її діяльності чи анулювання реєстраційного свідоцтва в порядку, встановленому цим та іншими Законами України (ст. 23).

У разі невиконання політичною партією вимоги частини шостої статті 11 цього Закону, виявлення протягом трьох років з дня реєстрації політичної партії недостовірних відомостей у поданих на реєстрацію документах, не висування політичною партією своїх кандидатів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України протягом десяти років орган, який зареєстрував політичну партію, має звернутися до Верховного Суду України з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва. Інші підстави для анулювання реєстраційного свідоцтва не допускаються. Рішення Верховного Суду України про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії тягне за собою припинення діяльності політичної партії, розпуск її керівних органів, обласних, міських, районних організацій і первинних осередків та інших статутних утворень політичної партії, припинення членства в політичній партії (ст. 24).

Таким чином, законодавством не передбачено такої підстави для припинення політичної партії, як неподання податкової звітності протягом року і, тому, позовні вимог є необґрунтованими, що було вірно встановлено судом першої інстанції.

Враховуючи все вищевикладене, судова колегія вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, відповідно, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 195, 197; п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України, судова колегія, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Іллічівську Одеської області Державної податкової служби залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 31 серпня 2012 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які брали участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий:

Суддя:

Суддя: