Ухвала від 02.10.2012 по справі 0670/1758/12

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Головуючий у 1-й інстанції: Липа В.А.

Суддя-доповідач:Бондарчук І.Ф.

УХВАЛА

іменем України

"02" жовтня 2012 р. Справа № 0670/1758/12

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Бондарчука І.Ф.

суддів: Моніча Б.С.

Охрімчук І.Г.,

при секретарі Кошиль О.Ю. ,

за участю представників сторін:

розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРІАДА-ПЛЮС" на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "17" травня 2012 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРІАДА-ПЛЮС" до Державного підприємства "Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" про визнання протиправним та скасування припису №016 від 28.02.2012р. ,

ВСТАНОВИВ:

У березні 2012 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Тріада-Плюс" звернулося до Житомирського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просило визнати протиправним та скасувати припис Державного підприємства "Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" № 016 від 28.02.2012 року, яким заборонено експлуатацію резервуарів для зберігання нафтопродуктів в кількості 108 одиниць. У обґрунтування позовних вимог зазначив, що приймання та відпуск нафти і нафтопродуктів на АЗС не здійснюється за результатами вимірювань резервуарами, не застосовується в якості вимірювання маси та об"єму нафти та нафтопродуктів при прийнятті-передачі нафтопродуктів між споживачем та продавцем, а самі резервуари відповідно до паспортів експлуатації призначені лише для зберігання нафтопродуктів, а не для вимірювання, як помилково вважає відповідач, а тому резервуари, які використовуються підприємством для зберігання нафтопродуктів не підлягають обов"язковій повірці.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 17 травня 2012 року відмовлено у задоволенні позовних вимог Товариству з обмеженою відповідальністю "Тріада-Плюс".

Не погоджуючись з прийнятим судом першої інстанції рішенням, позивач подав апеляційну скаргу. В своїй апеляційній скарзі позивач посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 17.05.2012 року та прийняти нове рішення про задоволення позовних вимог.

Обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм процесуального та матеріального права при прийнятті оскаржуваної постанови, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про те, що апеляційна скарга позивача не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Встановлено, що 28 лютого 2012 року державними інспекторами з державного метрологічного нагляду Державного підприємства "Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" ОСОБА_4 та ОСОБА_5 було проведено державний метрологічний нагляд Товариства з обмеженою відповідальністю "Тріада-Плюс" в сфері взаєморозрахунків між покупцем і продавцем нафтопродуктів.

Під час проведеної перевірки встановлено, що метрологічна діяльність ТОВ "Тріада Плюс" у сфері поширення державного метрологічного нагляду не відповідає вимогам Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпустку та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України", а саме: товариство експлуатувало не повірені резервуари, про що складено Акт № 015 від 28.02.2012 року.

На підставі Акту перевірки державними інспекторами винесено припис № 016 від 28.02.2012 року, яким було заборонено експлуатацію засобів вимірювальної техніки - резервуари для зберігання нафтопродуктів в кількості 108 одиниць.

Статтею 20 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" передбачено, що державний метрологічний контроль і нагляд стосовно засобів вимірювальної техніки та методик виконання вимірювань поширюється на вимірювання, результати яких використовуються під час робіт із забезпечення охорони здоров'я; контролю безпеки умов праці.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", засоби вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд, дозволяється застосовувати, випускати з виробництва, ремонту та у продаж і видавати напрокат лише за умови, якщо вони пройшли повірку або державну метрологічну атестацію.

Як встановлено в судовому засіданні, ТОВ "Тріада-Плюс" використовує резервуари в кількості 108 одиниць у господарській діяльності для зберігання нафтопродуктів та їх обліку без проходження їх повірки.

Відповідно до п. 4.1 Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах організаціях України, затвердженої Наказом Міністерства палива та енергетики, Міністерства економіки, Міністерства транспорту та зв'язку № 281/171/578/155 від 20.05.2008 р. (далі за текстом - Інструкція), підприємства для забезпечення нафтопродуктами (ППЗН), автозаправні станції (АЗС) для обліку нафти і нафтопродуктів повинні мати необхідне устаткування та засоби вимірювальної техніки, які допущені до застосування Держспоживстандартом України. Підприємства зобов'язані користуватися ЗВТ, що мають чинні відбитки повірочних тавр та/або свідоцтва про їх повірку чи державну метрологічну атестацію.

Згідно із Законом України "Про метрологію та метрологічну діяльність" повірці підлягають вертикальні і горизонтальні резервуари, вимірювачі температури, рівня та густини, металеві рулетки з вантажем, метроштоки, рівнеміри, ПРК і ОРК, об'ємні лічильники, ваги, залізничні та автомобільні цистерни та інші ЗВТ, що використовуються під час визначення об'єму та маси нафти та нафтопродуктів.

Використання для вимірювань об'єму та маси нафтопродуктів ЗВТ, що не пройшли повірку або державну метрологічну атестацію, забороняється.

Пунктом 13.13. Інструкції передбачено - ЗВТ, що використовуються під час інвентаризації (у тому числі резервуари) мають бути повірені або пройти державну метрологічну атестацію.

Враховуючи викладе, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що резервуари нафтопродуктів на автозаправних станціях повинні підлягати обов"язковій повірці.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без зміни, якщо визнає, що суд першої інстанції не допустив порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

З урахуванням наведеного, постанова суду першої інстанції у даній справі є обґрунтованою та законною, а тому її слід залишити без змін, доводи ж відповідача є не переконливими, спростовуються наведеним вище та відповідно, не можуть бути підставою для скасування постанови суду, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення.

Керуючись ст.ст. 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРІАДА-ПЛЮС" залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "17" травня 2012 р. - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя І.Ф.Бондарчук

судді: Б.С. Моніч І.Г. Охрімчук

Повний текст Ухвали виготовлений "05" жовтня 2012 р.

Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРІАДА-ПЛЮС" вул.Бялика,10,м.Житомир,10020

3- відповідачу Державне підприємство "Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" вул.Ново- Сінна, 24,м. Житомир,10003