ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
07 листопада 2012 року № 2а-15058/12/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Заступника прокурора Голосіївського району м. Києва в інтересах ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4
до Голосіївської районної в м. Києві державної адміністрації
про визнання протиправними та скасування п.4 розпорядження №1439 від 15.11.2007 року та п.2 розпорядження №1801 від 25.12.2007 року,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся Заступник прокурора Голосіївського району м. Києва в інтересах ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 з позовними вимогами до Голосіївської районної в м. Києві державної адміністрації про визнання протиправними та скасування п.4 розпорядження Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації №1439 від 15.11.2007 року "Про надання житлових приміщень мешканцям Голосіївського району м. Києва " та п.2 розпорядження Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації №1801 від 25.12.2007 року "Про надання житлових приміщень мешканцям Голосіївського району м. Києва ".
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи має представник належні повноваження.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Згідно частини 2 статті 60 КАС України з метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з адміністративним позовом, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження в якій відкрито за адміністративним позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення Верховним Судом України, про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами для представництва інтересів громадянина або держави. При цьому прокурор повинен надати адміністративному суду докази, які підтверджують неможливість громадянина самостійно здійснювати представництво своїх інтересів.
В порушення зазначених вимог закону, прокурором не надано суду доказів, які підтверджують неможливість ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 самостійно здійснювати представництво своїх інтересів та звернутись до суду з позовом про оскарження розпоряджень відповідача.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї матеріалів.
Так, прокурор в позовній заяві зазначає, що звертається в інтересах ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 При цьому, як доказ направлення вказаним особам позовних матеріалів прокурором надано чеки відділення поштового зв'язку. Однак, як вбачається із зазначених доказів, в чеках вказані прізвища: ОСОБА_1, ОСОБА_3, Ізоліна.
Також, прокурором, в якості третіх осіб зазначено гр.гр. ОСОБА_6 та ОСОБА_7 Разом з тим, прокурором надано чеки відділення поштового зв'язку, як доказ направлення позовних матеріалів, в яких вказані прізвища: ОСОБА_7 та ОСОБА_6.
Вищевказане свідчить про те, що на прокурором не виконано вимоги ч.3 ст.106 КАС України щодо направлення позовних матеріалів гр. ОСОБА_4 та ОСОБА_6
Відповідно до ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обгрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Так, у своїй позовні заяві, визначаючи відповідачем Голосіївську районну в м.Києві державну адміністрацію та оскаржуючи розпорядження Голосіївської районної у м.Києві державної адміністрації, прокурор зазначає про те, що затвердження та перезатвердження квартирного обліку громадян на даний час здійснюється Голосіївською районною в м.Києві державною адміністрацією, а тому позов пред'явлено саме до неї. Однак, на виконання ч.2 ст.106 КАС України, на підтвердження вищевказаних обставин, якими обгрунтовуються прокурором позовні вимоги - доказів до суду не надано.
Крім того відповідно до п.5 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
В контексті з вищевикладеним, слід зазначити, що прокурором оскаржуються в частині розпорядження Голосіївської районної у м.Києві державної адміністрації від 2007 року.
Разом з тим, в позовній заяві прокурором не вказано часу, коли прокурор та особи, в інтересах яких він звертається дізналися/повинні були дізнатися про порушення прав, свобод чи інтересів. Відсутність вказаної інформації, створює перешкоди для з'ясування судом питання щодо дотримання прокурором та особами, в інтересах яких він звертається строків звернення адміністртивного суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищезазначене, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням прокурору п'ятиденного строку з дня отримання цієї ухвали для усунення її недоліків шляхом надання суду наступних документів:належних доказів, які підтверджують неможливість ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 самостійно здійснювати представництво своїх інтересів та звернутись до суду з позовом про оскарження розпоряджень відповідача; на виконання вимог ч.3 ст.106 КАС України - належні докази направлення позовних матеріалів гр. ОСОБА_4 та ОСОБА_6; на виконання вимоги ч.3 ст.106 КАС України докази щодо направлення позовних матеріалів гр. ОСОБА_4 та ОСОБА_6; належні докази щодо того, що на даний час, затвердження та перезатвердження квартирного обліку громадян здійснюється Голосіївською районною в м.Києві державною адміністрацією в зв'язку з чим позов пред'явлено саме до неї; письмовий виклад обставин щодо часу, коли прокурор та особи, в інтересах яких він звертається дізналися/повинні були дізнатися про порушення прав, свобод чи інтересів. При цьому, слід зазначити, що суб'єкт владних повноважень на виконання ч.3 ст.106 КАС України зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам документи, що надаються до суду.
Керуючись ст.ст. 60, 106, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Залишити позовну заяву заступника прокурора Голосіївського району м. Києва в інтересах ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 без руху.
2. Встановити прокурору п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви .
3. Попередити прокурора про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в строки і порядку передбачені статтями 185 -187 КАС України.
Суддя Т.О. Скочок