Ухвала від 25.10.2012 по справі 2а-13385/09/0570

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 жовтня 2012 року м. Київ К-7492/10

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

головуючого судді-доповідача Федорова М.О.

суддів: Островича С.Е.

Степашка О.І.

розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_3 на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 15.10.2009 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.01.2010

у справі № 2а-13385/09/0570

за позовом Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_3

до Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції у Донецькій

області

про скасування рішення

ВСТАНОВИВ:

Суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_3 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції у Донецькій області про скасування рішення №0001472343 від 06.07.2009.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 15.10.2009 позовні вимоги задоволено частково, скасовано рішення № НОМЕР_1 від 06.07.2009 в частині застосування штрафних санкцій у розмірі 13938,78 грн., у задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.01.2010 постанову Донецького окружного адміністративного суду від 21.07.2009 залишено без змін.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції та ухвалою суду апеляційної інстанції позивач оскаржив їх в касаційному порядку.

В скарзі просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалу суду апеляційної інстанції, прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Касаційна скарга вмотивовані тим, що судом першої та апеляційної інстанції при вирішення спору по даній справі порушено норми матеріального права.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши правильність застосування судами норм матеріального права, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційну скаргу слід відхилити з таких підстав.

Судами попередніх інстанцій встановлено, відповідачем проведена перевірка позивача з питань дотримання вимог порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обліку, наявності торгових патентів і ліцензій за місцем здійснення останнім підприємницької діяльності (у відділі магазину за адресою: м. Горлівка, пр. Перемоги, 65) та складено акт № 1799/05/03/23/2927905037/214 від 23.06.2009.

За результатами перевірки відповідачем прийняте рішення №0001472343 від 06.07.2009, яким до позивача були застосовані штрафні (фінансові) санкції на підставі п. 5 ст. 17, ст. 20, ст. 22 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг" у розмірі 22516, 13 грн.: відповідно до п. 5 ст. 17 даного Закону були застосовані штрафні санкції у розмірі 170 грн., відповідно до ст. 20 у розмірі 2297, 88 грн., відповідно до ст. 22 у розмірі 48, 25 грн.

Перевіркою встановлено порушення позивачем п. 10 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг", не друкування на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольних стрічок і не забезпечення їх зберігання протягом трьох років; п. 12 ст. 3 Закону України, не ведення у встановленому порядку облік товарів за місцем їх реалізації та зберігання на суму 11148, 94 грн., п. 13 ст. 3 Закону України, не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій на суму 9, 65 грн.

Відповідно до п. 2 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби здійснюють контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Стосовно не забезпечення позивачем зберігання контрольної стрічки до РРО контрольні стрічки за період з 08.03.2009 по 14.03.2009.

Згідно з п. 5 ст. 17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг" за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, якщо невиконаний друк контрольної стрічки або її незбереження протягом встановленого терміну.

Колегія суддів касаційної інстанції погоджується з висновком суду першої та апеляційної інстанції стосовно того, що відповідачем правомірно застосовано штрафні санкції у розмірі 170 грн.

Стосовно сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків яка не відповідає сумі коштів зазначеної в денному звіті РРО, невідповідність складає 9,65 грн.

Відповідно до ст. 22 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Колегія суддів касаційної інстанції погоджується з висновком суду першої та апеляційної інстанції стосовно того, що визначені відповідачем штрафні санкції у розмірі 48, 25 грн. є правомірними.

Стосовно не ведення у встановленому законодавством порядку обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що в Книзі обліку доходів і витрат №17/441, зареєстрованої в Центрально-міському відділенню Горлівської ОДПІ 18.04.2008. відсутній облік товарних запасів на загальну суму 11148, 94 грн., що підтверджується наданими позивачем накладними.

Під час перевірки, у відділі магазину позивача знаходились товарні запаси на суму 4179,33 грн.

Відповідно до ст. 20 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг" фінансові санкції застосовуються за здійснення реалізації товарів, які не обліковані у встановленому порядку у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суди попередніх інстанцій дійшли висновку, що підтверджується факт знаходження на реалізації товарів на суму 4179,33 грн.

Колегія суддів касаційної інстанції погоджується з висновком суду першої та апеляційної інстанції стосовно того, що санкції у сумі 8359,10 грн. відповідачем застосовані правомірно.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що вартість не облікованих товарів у сумі 11148, 94 грн. визначена позивачем виходячи з накладних.

У цих накладних зазначені як товари, що перелічені у відомостях до акту перевірки, так і інші товари.

Колегія суддів касаційної інстанції погоджується з висновком суду першої та апеляційної інстанцій, стосовно того, що факт знаходження у реалізації товарів, які зазначені у накладних, але не зазначені у відомостях до акту перевірки відповідачем не доведений.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 220 КАС України, суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу. Суд касаційної інстанції переглядає судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у межах касаційної скарги, але при цьому може встановлювати порушення норм матеріального чи процесуального права, на які не було посилання в касаційній скарзі.

Касаційну скаргу Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_3 на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 15.10.2009 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.01.2010 у справі № 2а-13385/09/0570 слід відхилити, а судові рішення залишити без змін.

Керуючись ст.ст. 2201, 221 ,223 ,230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_3 відхилити.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 15.10.2009 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.01.2010 у справі № 2а-13385/09/0570 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та порядку, передбачених статтями 236-2392 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий М.О. Федоров

Судді С.Е. Острович

О.І. Степашко