в порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності
боржника або визнання його банкрутом"
01.11.12 р. Справа № 34/5005/7915/2012
за заявою Відкритого акціонерного товариства "Спецбуд", с.Олександрівка, Дніпропетровський район, Дніпропетровська область, 52041
до боржника Відкритого акціонерного товариства "Спецбуд", с.Олександрівка, Дніпропетровський район, Дніпропетровська область, 52041
Суддя Примак С.А.
Представники :
від заявника: Венська О.О. , голова ліквідаційної комісії;
від боржника: Венська О.О., голова ліквідаційної комісії.
Провадження у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Спецбуд", с.Олександрівка, Дніпропетровський район, Дніпропетровська область, 52041 ( далі - боржник)порушено 17.09.12 року за заявою голови ліквідаційної комісії Венської О.О. боржника відповідно до процедури, передбаченої статтею 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"(далі -Закон).
Підставою для звернення до суду із заявою про порушення провадження у справі вказано те, що головою ліквідаційної комісії (ліквідатором) при здійсненні ліквідаційної процедури встановлено, недостатність вартості майнових активів боржника для задоволення вимог кредиторів.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення голови ліквідаційної комісії боржника Венської О.О., господарський суд встановив наступне.
Рішення про припинення діяльності боржника прийнято рішенням загальних зборів акціонерів ВАТ "Спецбуд", що підтверджується протоколом від 20.04.12р. загальних зборів акціонерів ВАТ "Спецбуд". Цим же протоколом призначено голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) боржника - Венську О.О.
Сума вимог кредиторів за грошовими зобов'язаннями, що не оспорюється боржником, становить 7 917 400,00грн., що підтверджується проміжним ліквідаційним балансом боржника від 08.08.12р.
Активи боржника становлять 470 900,00 грн. Вказане підтверджується проміжним ліквідаційним балансом боржника від 08.08.2012р.
Таким чином, згідно поданих документів судом встановлено, що вартості майна боржника-юридичної особи недостатньо для задоволення вимог кредиторів.
Згідно положень статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника-юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію. Недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
За результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора, здійснює офіційне оприлюднення постанови про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності в нього ліцензії.
Кредитори мають право заявити свої претензії до боржника, який ліквідується, в місячний строк з дня офіційного оприлюднення постанови про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.
Заявник в заяві про порушення справи про банкрутство просить призначити ліквідатором по справі Венську О.О.
Згоду на призначення ліквідатором по даній справі надано арбітражним керуючим Лукашуком М.В. (ліцензія серія АВ №547886, 50051, м. Кривий Ріг,а/с 2558).
Враховуючи викладене, господарський суд прийшов до висновку про необхідність визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури строком на 1 рік, призначення ліквідатором голову ліквідаційної комісії Венську О.О (49116, м. Дніпропетровськ, вул. М.Рильського, б.137), так як офіс арбітражного керуючого Лукашука М.В. знаходиться в м. Кривий Ріг, а підприємство-банкрут, знаходиться в Дніпропетровському районі с. Олександрівка, це призведе до додаткових витрат підприємства, а саме витрат арбітражного керуючого на проведення ліквідаційної процедури, які відповідно до ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", погашаються в першу чергу.
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор має у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом опублікувати за рахунок боржника відомості про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури в офіційному друкованому органі; докази публікації оголошення подати до справи про банкрутство.
Ліквідатора слід зобов'язати направити господарському суду реєстр вимог кредиторів після закінчення місячного строку для заявлення претензій кредиторами.
Заходи ліквідаційної процедури мають проводитись у відповідності до вимог ст.ст.22-32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Керуючись ст..ст..22-32,51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -
Визнати Відкрите акціонерне товариство "Спецбуд", с.Олександрівка, Дніпропетровський район, Дніпропетровська область, 52041, код ЄДРПОУ 21922494 - банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру у справі строком на 1 рік, до 01.11.13 р.
Ліквідатором Відкритого акціонерного товариства "Спецбуд", с.Олександрівка, Дніпропетровський район, Дніпропетровська область, 52041 призначити голову ліквідаційної комісії Венську О.О. (49116, м. Дніпропетровськ, вул. М.Рильського, б.137).
Передати текст даної постанови для офіційного оприлюднення на офіційному веб-сайті судової влади України.
Зобов'язати ліквідатора:
- у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом опублікувати за рахунок боржника відомості про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури в офіційному друкованому органі; докази публікації оголошення подати до справи про банкрутство;
- у строк до 10.01.13 р. подати для долучення до матеріалів справи реєстр вимог кредиторів банкрута;
- у строк до 01.11.13 р. подати на затвердження до господарського суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
Заходи ліквідаційної процедури проводити згідно зі ст.ст.22-32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Суддя С.А. Примак