Постанова від 30.10.2012 по справі 2а-6161/10/0525

Головуючий у 1 інстанції - Анісімова Н.Д.

Суддя-доповідач - Чумак С.Ю.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 жовтня 2012 року справа №2а-6161/10/0525

приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Чумака С.Ю.,

суддів: Ляшенко Д.В. та Ястребової Л.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька на постанову Кіровського районного суду м. Донецька від 23 грудня 2010 року у справі № 2а-6161/10/0525 за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що отримує пенсію за віком та продовжує працювати, у зв'язку з чим має право на перерахунок пенсії у відповідності зі ст. 40, ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-ІV ( далі - Закон № 1058).

Постановою суду першої інстанції позовні вимоги позивача були задоволені - дії відповідача визнано незаконними та зобов'язано останнього здійснити позивачу перерахунок пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки за 2008 рік, з 1 вересня 2009 року.

Не погодившись з постановою суду відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 2 серпня 2011 року апеляційну скаргу задоволено частково, постанову скасовано, позовні вимоги ОСОБА_2 залишено без розгляду.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 18 вересня 2012 року частково задоволено касаційну скаргу ОСОБА_2, ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 02.08.2011 року скасовано та направлено матеріали справи до суду апеляційної інстанції для розгляду по суті.

Відповідно до частини 2 ст. 197 КАС України справу розглянуто в порядку письмового провадження.

Перевіривши за матеріалами справи наведені в апеляційній скарзі доводи, колегія суддів, вважає, що постанова суду підлягає скасуванню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено і це вбачається з матеріалів справи, що позивач знаходиться на обліку в Управління Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька та отримує пенсію за віком.

Позивач звертався до відповідача з заявою про перерахунок пенсії відповідно до статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Відповідач зробив перерахунок пенсії з урахуванням додаткового стажу та показника заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2007 рік.

Згідно ч. 4 ст. 42 Закону № 1058 у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону № 1058 для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

Згідно ч. 2 ст. 40 Закону № 1058 заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за певною формулою із застосуванням в тому числі показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.

Аналізуючи зазначені норми діючого законодавства, колегія суддів приходить до висновку, що позивач не має права на перерахунок пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України або із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії, у зв'язку з чим постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з винесенням постанови про відмову в задоволенні позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись статтями 195, 197, 198, 202, 205, 207, 211, 212, 254 КАС України,-

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька- задовольнити.

Постанову Кіровського районного суду м. Донецька від 23 грудня 2010 року у справі № 2а-6161/10/0525 - скасувати.

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька - відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання законної сили.

Головуючий суддя: С.Ю.Чумак

Судді: Д.В.Ляшенко

Л.В.Ястребова