Постанова від 31.10.2012 по справі 1231/1552/2012

Справа № 1231/1552/2012

Провадження №2-а/1231/241/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2012 року Стахановський міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді: Юрченко І.М.

при секретарі: Федотовій К.О.

за участю позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Стахановського міського суду Луганської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Стахановської міської ради про визнання рішення відповідача неправомірним та його скасування,

ВСТАНОВИВ:

Звертаючись до суду з адміністративним позовом позивач зазначив, що домоволодіння № 10 по вул.Заслонова в м. Стаханова належить їй на праві власності відповідно до рішення Стахановського міського суду від 25.12.2008г. Копія рішення суду додається до матеріалів цього позову, підтверджує даний факт.

Земельна ділянка під дане домоволодіння належить їй на праві власності відповідно до державного акта на право на земельну ділянку серія ЯЛ № 970532 від 17.01.2012р.

Дана земельна ділянка межує з земельною ділянкою, що належить до комунальної власності міста Стаханова.

В даний час для позивачки виникла необхідність придбання у власність вищевказаної земельної ділянки, площею 0,1200 га по вул.Заслонова в районі будинку № 10, для ведення індивідуального садівництва.

Однак в наданні їй земельної ділянки у власність і відповідно проведенні заходів передбачених ст.118 3К України відповідачем позивачці було відмовлено Рішенням Стахановського міськради № 484/25 від 30.03.2012р. з посиланням на ч.7 ст.118 3К України у зв'язку з тим, що розміщення даного об'єкта не відповідає положенням генерального плану м. Стаханова, з посиланням на п. 34 ч. 1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування України».

Виходячи з плану міста Стаханова на території зазначеної земельної ділянки передбачалося будівництво багатоповерхових, багатоквартирних будинків. Даний план міста датований 1978р., 1999р. З вказаного моменту даний план переглянутий і змінений не був.

Вищевказану земельну ділянку тривалий період часу не виділено ніякій особі або органу, будівництво на ньому не розпочато.

У період з 1991р. будівництво в м. Стаханові не ведеться.

Фактично вищевказаним оскаржуваним рішенням земельну ділянку залишено без експлуатації.

На підставі зазначеного позивач просив визнати неправомірним п.6.2 рішення Стахановської міської ради №484/25 від 30.03.2012р. та скасувати його.

Позивач у судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги у повному обсязі і надав суду пояснення, які повність співпадають з доводами позовної заяви.

Представник відповідача позов не визнав, посилаючись на доводи, викладені в письмових запереченнях на позов (ар.с. 17-18). У судовому засіданні зазначив, що зміст рішення Відповідача від 30.03.2012 № 484/25, а також процедура його прийняття, в повному обсязі відповідає приписам Конституції та законам України.

Пунктом 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»до виключної компетенції відповідача віднесені повноваження щодо вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин, аналогічні повноваження відповідача закріплені в Земельному кодексу України.

Тобто, відповідач при прийнятті рішення від 30.03.2012 № 436/20 діяв в межах компетенції, наданої йому законом.

Оскаржуваним рішенням позивачу було правомірно відмовлено в дозволі на виконання проекту землеустрою щодо відводу земельної ділянки, орієнтовною прощею 0,12 га, по вул. Заслонова, район житлового будинку № 10, в м. Стаханові, для ведення індивідуального садівництва.

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами передбачено ст. 118 Земельного кодексу України.

Відповідно до цього порядку земельна ділянка надається на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України закріплює вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, серед яких зокрема: невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Позивачу було відмовлено на підставі невідповідності місця розташування об'єкта положенням генерального плану м. Стаханова, що відповідає вимогам чинного законодавства. Просив у задоволенні позовних вимог позивача відмовити у повному обсязі.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши обставини справи на основі наявних доказів суд вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено таке:

Позивачці на праві власності належить домоволодіння за адресою м.Стаханов вул. Заслонова, 10 та земельна ділянка для обслуговування даного домоволодіння. Також позивачка забажала придбати у власність ще й земельну ділянку орієнтованою площею 0, 1200га по вул.Заслонова, в районі житлового будинку №10 для ведення індивідуального садівництва. Але рішенням Стахановської міської ради від 30 березня 2012року №484/25 їй було відмовлено в дозволі на виконання проекту землеустрою щодо відводу земельної ділянки на підставі невідповідності місця розташування об'єкта положенням генерального плану м.Стаханова.

Зазначені факти сторонами визнаються і не оспорюються, а тому, на підставі ч.3 ст.72 КАС України ці обставини судом вважаються такими, що не підлягають доказуванню.

Відповідно до ч.1 ст.140 Конституції України, місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Відповідно до ч.3 ст.140 Конституції України, місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Пунктом 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»до виключної компетенції відповідача віднесені повноваження щодо вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин, аналогічні повноваження відповідача закріплені в Земельному кодексу України.

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами передбачено ст. 118 Земельного кодексу України.

Відповідно до цього порядку земельна ділянка надається на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України закріплює вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, серед яких зокрема: невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Позивачу було відмовлено на підставі невідповідності місця розташування об'єкта положенням генерального плану м. Стаханова, що відповідає вимогам чинного законодавства.

Відповідно до листа начальника Управління містобудування та архітектури Стахановської міської ради (ар.с.41) зазначено, що згідно діючій містобудівній документації (генплан 1979р.), запитуєма земельна ділянка для ведення індивідуального садівництва, орієнтовною площею 0, 12га, розташована в районі житлового будинку №10 по вул.Заслонова - розташована в зоні житлової забудови, таким чином відвод земельної ділянки для ведення індивідуального садівництва не відповідає положенням чинній містобудівній документації.

Позивач не оспорює факт того, що розміщення спірного об'єкта дійсно не відповідає положенням генерального плана м.Стаханова 1979р., лише посилається на те, що генеральний план вже старий та будівництво в м.Стаханові не ведеться з 1991року, але застарілість (на думку позивача) генерального плану м.Стаханова не може бути підставою для скасування рішення Стахановського міськради №484/25 від 30.03.2012р.

Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що дії відповідача були цілком законними та не можуть бути визнати судом неправомірними, а отже позов ОСОБА_1 задоволенню не підлягає у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 2, 17-18, 99,100, 158-163, 185-186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Стахановської міської ради про визнання неправомірним п.6.2 рішення Стахановської міської ради №484/25 від 30.03.2012р. та його скасування, відмовити у повному обсязі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Стахановський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, складеної у повному обсязі.

Суддя