Постанова від 02.11.2012 по справі 1570/6609/2012

Справа № 1570/6609/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2012 року

м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі колегії:

головуючого судді Іванова Е.А.

судді Катаєвої Е.В.

судді Левчук О.А.

секретар Чиженко А.О.

за участю:

представників позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_2 (за посвідченнями).

представника відповідача Погорілого П.В. (за довіреністю)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Одесі адміністративну справу за позовом кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 134 з чергових виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року ОСОБА_4 до Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 134 з чергових виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року про оскарження дій та бездіяльності окружної виборчої комісії та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Кандидат в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 134 з чергових виборів народних депутатів України 28.10.2012 року ОСОБА_4 звернулась до суду з позовом до Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 134 з чергових виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, в якому позивач просила визнати протиправною бездіяльність Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 134 (надалі ОВК) з чергових виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, яка полягала у неналежному проведенні повторного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях № 511165 та № 511188 в одномандатному окрузі № 134, визнати недійсними підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 134, встановлені Окружною виборчою комісією в одномандатному виборчому окрузі № 134 (протокол від 29.10.2012 року о 23:00), зобов'язати Окружну виборчу комісію одномандатного виборчого округу № 134 з чергових виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року повторно встановити підсумки голосування в одномандатному окрузі № 134 без врахування протоколу Окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях № 511165 та № 511188 та протоколів дільничних виборчих комісій з дільниць № 511165 та № 511188 про підрахунок голосів виборців в одномандатному виборчому окрузі.

Позовні вимоги мотивовані тим, що оскільки пакети з виборчими бюлетенями з дільниць № 511188 та № 511165 не були заклеєні, ОВК було прийнято рішення провести повторний підрахунок голосів на вказаних виборчих дільницях, водночас при здійсненні повторного підрахунку голосів Окружною виборчою комісією були допущені численні порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України», зокрема, окружна комісія відмовилась підрахувати загальну кількість виборчих бюлетенів окремо по загальнодержавному округу та одномандатному округу, не було заново розкладено виборчі бюлетені за партіями у багатомандатному окрузі та кандидатами у депутати в одномандатному окрузі, не була заново перерахована кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчого списку кожної партії у загальнодержавному окрузі та кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата у депутати в одномандатному окрузі. Окружна виборча комісія обмежилась лише тим, що підрахувала бюлетені з голосами лише за тих партій та кандидатів, які набрали відносно невелику кількість голосів. За таких обставин, позивач просить задовольнити його позовні вимоги.

Представники позивача в судовому засіданні позов підтримали, просили його задовольнити з підстав, викладених в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти позову, просив відмовити в його задоволенні.

Заслухавши пояснення представників позивача, представника відповідача, вивчивши матеріали справи, дослідивши докази по справі, суд прийшов до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про вибори народних депутатів України»виборчий процес - це здійснення суб'єктами, визначеними статтею 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом.

Згідно ст. 12 Закону України «Про вибори народних депутатів України»суб'єктами виборчого процесу є, зокрема, Центральна виборча комісія, а також інша виборча комісія, утворена відповідно до цього Закону; кандидат у депутати, зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом.

Позивач відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України»є кандидатом у народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 134 - суб'єктом виборчого процесу, якому ч.1 ст.172 КАС України надано право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, про що свідчить відповідне посвідчення наявне в матеріалах справи.

Відповідач є суб'єктом виборчого процесу, рішення якого оскаржується.

Позивач в адміністративному позові посилається на те, що при здійсненні повторного підрахунку голосів Окружною виборчою комісією були допущені численні порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України», зокрема, окружна комісія відмовилась підрахувати загальну кількість виборчих бюлетенів окремо по загальнодержавному округу та одномандатному округу, не було заново розкладено виборчі бюлетені за партіями у багатомандатному окрузі та кандидатами у депутати в одномандатному окрузі, не була заново перерахована кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчого списку кожної партії у загальнодержавному окрузі та кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата у депутати в одномандатному окрузі. Окружна виборча комісія обмежилась лише тим, що підрахувала бюлетені з голосами лише за ті партії та тих кандидатів, які набрали відносно невелику кількість голосів.

На підтвердження зазначених в позові порушень позивач посилається на акти про виявлення порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України»в окружній виборчій комісії одномандатного виборчого округу № 134 з чергових виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року від 29.10.2012 року (а.с.5-6), проте у вказаних актах зазначено, що 29 жовтня 2012 року під час повторного підрахунку голосів на виборчих дільницях 511188 та 511165 були виявлені порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України», а саме окружною виборчою комісією не здійснено підрахунків голосів виборців за кандидатів ОСОБА_5, ОСОБА_6, під час проведення повторного підрахунку голосів не підраховувалася кількість невикористаних бюлетенів в одномандатному виборчому окрузі, не встановлювалась кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування в одномандатному окрузі у приміщенні для голосування, не встановлювалася кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування в одномандатному виборчому окрузі на виборчій дільниці, не підраховувалась кількість голосів виборців поданих за кандидатів ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7

Відповідно до ч. 21 ст. 90 Закону України «Про вибори народних депутатів України», виборчі бюлетені з голосами виборців, поданими за кандидатів у депутати, включених до виборчого списку кожної партії у загальнодержавному окрузі, та за кандидатів у депутати в одномандатному окрузі, запаковуються окремо у порядку, встановленому частиною шостою статті 87 цього Закону. На пакетах зазначаються назва відповідної партії, прізвище кандидата в депутати.

Відповідно до ч. 6 ст. 87 Закону України «Про вибори народних депутатів України», дільнична виборча комісія запаковує опрацьовані виборчі документи у паперові пакети. Пакет з виборчими документами заклеюється, на пакеті зазначається напис, який вказує на вид запакованих документів, а також зазначаються позначення виборчого округу (загальнодержавний чи одномандатний) та номер одномандатного округу, номер виборчої дільниці, дата і час пакування, ставляться підписи усіх присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка дільничної виборчої комісії.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України»з моменту закінчення голосування окружна виборча комісія розпочинає засідання, яке продовжується безперервно до встановлення підсумків голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі. На цей час члени окружної виборчої комісії не можуть залучатися до виконання інших функцій, крім участі в засіданні виборчої комісії.

Частиною 4 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України»на засіданні окружної виборчої комісії, зазначеному в частині першій цієї статті, голова окружної виборчої комісії приймає запечатані пакети з протоколами дільничних виборчих комісій, розпечатує їх та оголошує зміст протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на відповідних виборчих дільницях у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі, а також приймає запечатані пакети з іншими виборчими документами, передбаченими частиною дванадцятою статті 91 цього Закону.

Згідно частини 5 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України»при прийнятті документів дільничної виборчої комісії окружна виборча комісія перевіряє комплектність документів та цілісність упаковки усіх пакетів з виборчими документами. При цьому кожний член комісії має право оглянути кожний пакет з документами. За результатами розгляду документів дільничної виборчої комісії та скарг про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та підрахунку голосів на виборчій дільниці, а також під час транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії, що надійшли до окружної виборчої комісії на момент прийняття документів дільничної виборчої комісії, окружна виборча комісія окремо по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі приймає одне з рішень: 1) прийняти виборчі документи від дільничної виборчої комісії та врахувати відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі при встановленні підсумків голосування в межах виборчого округу; 2) відмовити у прийнятті виборчих документів по загальнодержавному округу в межах одномандатного округу та (або) одномандатному округу від дільничної виборчої комісії та зобов'язати дільничну виборчу комісію виправити виявлені недоліки шляхом складання протоколу (протоколів) з поміткою "Уточнений"; 3) провести повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці в порядку, встановленому цим Законом по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) в одномандатному окрузі.

Відповідно до ч. 6 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України»рішення, передбачене частиною п'ятою цієї статті, приймається шляхом голосування усіх членів окружної виборчої комісії більшістю від загального складу комісії і фіксується у протоколі засідання окружної виборчої комісії.

Прийняття протокольних рішень передбачено також ч. 6 ст. 35 Закону України «Про вибори народних депутатів України», у якій зазначено, що з питань поточної діяльності комісія може приймати протокольні рішення, зміст яких заноситься до протоколу виборчої комісії та не оформлюється окремим документом.

Відповідно до ч. 10 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України», у разі неможливості усунення без перерахунку виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та (або) одномандатному окрузі неточностей у протоколі (протоколах) дільничної виборчої комісії у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, а також у разі наявних ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії по загальнодержавному округу та (або) одномандатному округу окружна виборча комісія зобов'язана прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на цій виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі.

Судом встановлено, що Окружною виборчою комісією одномандатного виборчого округу № 134 з чергових виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року було прийнято рішення про проведення повторного перерахунку голосів на виборчих дільницях № 511188 та № 511165, про що окружна виборча комісія № 134 зазначила у протоколі засідання окружної виборчої комісії від 28.10.2012 року.

Частиною 12 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України»передбачено, що повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці здійснюється окружною виборчою комісією з обов'язковою участю членів дільничної виборчої комісії, які передають виборчу документацію, після розгляду і прийняття протоколів та інших документів від усіх дільничних виборчих комісій. У повторному підрахунку окружною виборчою комісією голосів виборців на виборчій дільниці мають право бути присутніми усі члени цієї дільничної виборчої комісії; при цьому можуть бути присутніми кандидати у депутати, їх довірені особи, уповноважені особи партій, офіційні спостерігачі.

Згідно ч. 13 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України», окружна виборча комісія за результатами повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці складає протокол про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

Форма протоколу окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі в межах одномандатного виборчого округу встановлена Постановою Центральної виборчої комісії № 950 від 17.09.2012 року у додатку № 6 до постанови.

Відповідно до ч. 14 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України»протоколи про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці в одномандатному окрузі складаються окружною виборчою комісією у кількості примірників на чотири більшій, ніж кількість осіб, що входять до складу окружної виборчої комісії. Примірники протоколів нумеруються і мають однакову юридичну силу. Усі примірники протоколу підписуються присутніми членами окружної виборчої комісії та членами дільничної виборчої комісії, які брали участь у повторному підрахунку голосів виборців на відповідній виборчій дільниці, та засвідчуються печаткою окружної виборчої комісії. Окружна виборча комісія оголошує відомості, зазначені у відповідному протоколі. Перший та другий примірники кожного протоколу мають право підписати кандидати у депутати, їх довірені особи, уповноважені особи партій, офіційні спостерігачі, які були присутні при повторному підрахунку голосів виборців.

Судом встановлено, що Окружна виборча комісія за результатами проведення повторного підрахунку голосів склала протоколи про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 511165 та № 511188 в одномандатному виборчому окрузі № 134 за формою, затвердженою постановою ЦВК№ 950 від 17.09.2012 року, у яких зазначені всі відомості, передбачені ч. 3 ст. 91 Закону України «Про вибори народних депутатів України», крім відомостей, які згідно форми, затвердженою Постановою ЦВК не зазначаються.

З урахуванням протоколів про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 511165 та № 511188 в одномандатному виборчому окрузі № 134, Окружна виборча комісія встановила підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 134, про що склала протокол окружної виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 134, до якого внесла виправлення, склавши, відповідно до ч. 6 ст. 96 «уточнений»протокол окружної виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 134.

Відповідно до ч. 13 ст. 76 Закону України «Про вибори народних депутатів України»кандидат у депутати, його довірена особа мають права уповноваженої особи партії, передбачені пунктами 1, 4, 5 частини чотирнадцятої статті 75 цього Закону.

Згідно ч. 14 ст. 75 Закону України «Про вибори народних депутатів України»уповноважена особа партії: має права офіційного спостерігача від партії, передбачені частиною дев'ятою статті 78 цього Закону, а саме: офіційний спостерігач від партії, кандидата у депутати, громадської організації має право, серед іншого, складати акт про виявлення порушення цього Закону, що підписується ним та не менш як двома виборцями, які засвідчують факт цього порушення, із зазначенням їх прізвищ, імен, по батькові, місця проживання та адреси житла, та подавати його до відповідної виборчої комісії чи до суду.

Як вбачається з матеріалів справи, довіреною особою кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 134 ОСОБА_4 -ОСОБА_1 були складені акти про виявлення порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України»на окружній виборчій комісії одномандатного виборчого округу № 134 з чергових виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року на виборчих дільницях № 511188 та № 511165 (а.с.5,6).

Відтак як вбачається з акту про виявлення порушень на виборчій дільниці № 511188, вказаний акт оформлений неналежним чином з порушенням ч. 9 ст. 78 Закону України «Про вибори народних депутатів України», а саме відсутній підпис другого виборця та крім цього у акті не зазначений час його складання та час вчинення ОВК № 134 порушення виборчого законодавства України, а тому такий акт, відповідно до ст. 70 КАС України, не береться до уваги суду в якості доказу.

Що стосується акту про виявлення порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України»окружною виборчою комісією одномандатного виборчого округу № 134 з чергових виборів народних депутатів України 28.10.2012 року під час підрахунку голосів на виборчій дільниці № 511165, то суд приходить до висновку, щодо необґрунтованості зауважень, що містяться в акті складеному 29.10.2012р. стосовно не здійснення відповідачем дій передбачених п.п. 8,9,10,11 ч.3 ст.91 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Згідно ч. 3 ст.91 Закону України «Про вибори народних депутатів України»до протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці в одномандатному окрузі, поданих за кандидатів у депутати в одномандатному окрузі, прописом та цифрами серед іншого заносяться: 8) кількість виборчих бюлетенів для голосування в одномандатному окрузі, що не підлягають врахуванню; 9) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні у приміщенні для голосування; 10) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні за місцем перебування; 11) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні на виборчій дільниці.

Та як вбачається з п. 8 уточнених Протоколів ДВК про підрахунок голосів на звичайній виборчій дільниці в одномандатному виборчому окрузі по виборчим дільницям №511165 та №511188, де зазначається кількість виборчих бюлетенів для голосування в одномандатному виборчому окрузі, що не підлягають врахуванню зазначена кількість «0», так само, як в протоколі ОВК № 134 про повторний підрахунок голосів в такому ж рядку значиться кількість «0».

Щодо зауваження про не здійснення відповідачем дій передбачених п.п.9,10 ч.3 то вказані пункти містять інформацію -п. 9 про кількість виборців, які взяли участь у голосуванні у приміщенні для голосування; п. 10 про кількість виборців, які взяли участь у голосуванні за місцем перебування.

Разом з тим, у зразку протоколу ОВК про повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці в одномандатному виборчому окрузі у додатку №7 затвердженому Постановою ЦВК № 950 від 17.09.2012р. у рядку 9 та рядку 10 які стосуються кількості виборців, які взяли участь у голосуванні у приміщенні для голосування; та які взяли участь у голосуванні за місцем перебування, значиться що дані «відомості не заносяться», так само це зазначено в протоколах повторного підрахунку голосів, а тому суд вважає, що такі дані й не слід рахувати, якщо вони не відображаються в протоколах.

Суд також враховує дані що містяться на відеозапису, зробленому на цифрових носіях, та з яких вбачається, що хоча зйомка робилась з перервами, не постійно, але з тих фрагментів засідання ОВК щодо підрахунку голосів на виборчій дільниці 511165, яка на неї містяться вбачається, що відповідачем здійснювався рахунок виборців які отримали бюлетені для голосування в одномандатному округу у приміщенні для голосування та встановлювалась кількість виборців які отримали виборчі бюлетені для голосування в одномандатному виборчому округу на виборчій дільниці.

Щодо не розкладення заново виборчих бюлетенів по кандидатам у депутати в одномандатному окрузі, то суд зауважує, що усі бюлетені надійшли з дільниць вже розкладеними по пакетам за кожним з депутатів з відповідним написом про кандидата за якого вони враховані на пакеті, то й необхідності ОВК розкладати їх поруч спеціальних табличок з прізвищами кандидатів не було.

Стосовно перерахунку не всіх голосів, то судом встановлено, що під час прийняття пакетів з виборчих дільниць № 511165 та № 511188 членами ОВК було звернуто увагу на те, що деякі з пакетів в яких містились бюлетені враховані за певними кандидатами, складені таким чином, що не дозволяли бути впевненими щодо неможливості доступу до їх вмісту та за одностайним голосуванням всіх членів ОВК саме тільки ці пакети були вскриті та здійснений перерахунок бюлетенів, та їх результат співпав з даними зазначеними у протоколах ДВК № 511165 та № 511188.

При повторному підрахунку голосів виборців у відповідності з вимогами Закону України «Про вибори народних депутатів України»були присутні члени ДВК та як вбачається з матеріалів справи зауважень, окремих думок з їх боку не було та деякі виявлені розбіжності не стосувались кількості голосів виборців, врахованих за певними депутатами.

При цьому суд звертає увагу, що ОВК перераховувалися не ті пакети з бюлетенями з голосами виборців за кандидатів, які набрали відносно невелику кількість голосів, а усі ті пакети, в які дозволяли мати доступ до їх вмісту без спеціального їх пошкодження.

Враховуючи те, що вказаний повторний підрахунок проводився о 18.00 годині 29 жовтня 2012 року, наприкінці безперервного засідання ОВК, розпочатого о 20.00 годин 28 жовтня 2012 року, тобто члени ОВК фактично знаходились без відпочинку (сну) добу, та те, що не перераховані були тільки бюлетені, які містилися у належних та не пошкоджених пакетах, сформованих на дільницях, щодо вірності рахунку яких на виборчих дільницях, або під час перевезення зауважень, окремих думок чи актів про порушення не було, та доказів, що це спростовують суду не надано, суд доходить висновку щодо відсутності з боку ОВК бездіяльності під час повторного підрахунку голосів.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку щодо відсутності підстав для визнання недійсними підсумків голосування в одномандатному виборчому окрузі, а отже і відсутні підстави для зобов'язання Окружної виборчої комісії повторно встановити підсумки голосування в одномандатному окрузі № 134 без врахування протоколу ОВК про повторний підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях № 511165 та № 511188.

Відповідно до ст.71КАС України кожна з сторін повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 КАС України.

Враховуючи вищевикладені обставини, суд приходить до висновку щодо відмови у задоволенні позову в повному обсязі.

Відповідно до ч. 9 ст. 172 КАС України у разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат.

Враховуючи те, що позивач не відноситься до категорії осіб, які користуються пільгами щодо сплати судового збору, однак при зверненні до суду з позовом судовий збір ним не сплачений, на підставі ст. 94 КАС України, суд приходить до висновку, що з позивача -кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 134 ОСОБА_4 підлягає стягненню в дохід державного бюджету судовий збір.

Беручи до уваги викладене вище, керуючись ст.ст.11, 12, 86, 92, 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України», ст.ст. 104-106, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 134 з чергових виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року ОСОБА_4 до Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 134 з чергових виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року про оскарження дій та бездіяльності окружної виборчої комісії та зобов'язання вчинити певні дії відмовити повністю.

Стягнути з кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 134 ОСОБА_4 на користь державного бюджету судовий збір у розмірі 32,19 грн. (одержувач ГУДКСУ в Одеській області, р/р 31212206784005, код ЄДРПОУ 37607526, МФО 828011, банк ГУДКСУ в Одеській області, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу судовий збір код 35118626).

Постанова набирає законної сили відповідно до ст..177КАС України.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана у дводенний строк з дня проголошення. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Е.А.Іванов

Суддя Е.В. Катаєва

Суддя О.А. Левчук

02 листопада 2012 року

.