Категорія №11.5
02 листопада 2012 року Справа № 2а/1270/8540/2012
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Сміщлива Т.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області до Відділу державної виконавчої служби Антрацитівського міськрайонного управління юстиції про визнання дій протиправними, скасування постанови про зупинення виконавчого провадження №31061513 від 14.02.2012,-
01 листопада 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області до Відділу державної виконавчої служби Антрацитівського міськрайонного управління юстиції про визнання дій протиправними, скасування постанови про зупинення виконавчого провадження №31061513 від 14.02.2012.
Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно частини 1 статті 99 КАС України Адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною другою статті 181 КАС України встановлено, що позовну заяву, щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів
Враховуючи вимоги частини першої статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визначення причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
У позовній заяві Управлінняv Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області не наведено жодних причин поважності пропуску строку звернення до суду за захистом своїх порушених прав та законних інтересів.
Як вбачається з матеріалів позову, Управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області, було обізнано про існування оскаржуваної постанови Відділу державної виконавчої служби Антрацитівського міськрайонного управління юстиції та дізналося про порушення своїх прав та законних інтересів ще у лютому 2012 року, оскільки позивачем була оскаржена постанова про зупинення виконавчого провадження №31061513 від 14.02.2012 до Відділу державної виконавчої служби Антрацитівського міськрайонного управління юстиції. Постановою ВДВС Антрацитівського МРУЮ від 29.02.2012 відмовлено у задоволенні скарги Управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області на рішення державного виконавця про зупинення виконавчого провадження № 31061513 з виконання рішення №451 від 13.12.2011. Вказана постанова отримана позивачем 16.03.2012.
Звертаючи увагу на те, що позивачем позовну заяву з додатками направлено до суду поштою лише 26 жовтня 2012 року, про що свідчить відбиток поштового штемпелю на копії конверту, суд вважає, що Управлінням Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області пропущено десятиденний строк звернення до суду з даним позовом, встановлений частиною 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що позивачем не наведено жодних поважних причин пропуску строку звернення до адміністративного суду з даним позовом, суд дійшов висновку про необхідність залишення адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області до Відділу державної виконавчої служби Антрацитівського міськрайонного управління юстиції про визнання дій протиправними, скасування постанови про зупинення виконавчого провадження №31061513 від 14.02.2012 без розгляду у зв'язку із поданням позову після закінчення строків звернення до адміністративного суду.
Керуючись ст.ст.99, 100, 106, 107, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області до Відділу державної виконавчої служби Антрацитівського міськрайонного управління юстиції про визнання дій протиправними, скасування постанови про зупинення виконавчого провадження №31061513 від 14.02.2012- залишити без розгляду.
Залишення без розгляду позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали про залишення адміністративного позову без розгляду невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя Т.В. Смішлива