Справа № 0809/4477/2012
Провадження № 2/0809/1386/2012
27.08.2012 року м. Запоріжжя
Заводський районний суд міста Запоріжжя у складі:
головуючого - судді: Федоренка О.І.,
при секретарі: Савочка А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Комунальної установи Запорізької обласної ради Запорізький обласний спеціалізований будинок дитини «Сонечко», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Сектор громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Заводського РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області, Комунальне підприємство «Виробничо-ремонтне експлуатаційне об'єднання № 4», Орган опіки і піклування Заводської районної адміністрації Запорізької міської ради про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,
Позивач звернувся до суду з позовом в якому зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року вона народила сина ОСОБА_2, якого зареєструвала за своїм місцем проживання в АДРЕСА_1. Через чотири місяці вона відмовилася від дитини віддавши його до КУ Запорізький обласний спеціалізований будинок дитини «Сонечко», а у 2008 році написала заяву про відмову від дитини. Дитина пробула в КУ Запорізький обласний спеціалізований будинок дитини «Сонечко» з 12.7.2005 року по 7.6.2008 року, коли на підставі рішення Комунарського районного суду міста Запоріжжя була усиновлена та вибула з дитячого будинку.
До цього часу ОСОБА_2 залишився зареєстрований у вищезазначеній квартирі, тому позивач несе зайві витрати по сплаті комунальних послуг, що суттєво відображається на її бюджеті.
Просить суд визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування жилим приміщенням -вищезазначеною квартирою.
Сторони до суду не з'явилися. Позивач та представник органу опіки та піклування надали заяви про розгляд справи за їх відсутністю, позовні вимоги підтримують у повному обсязі проти їх задоволення не заперечують.
Відповідач та треті особи: СГІРФО Заводського РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області та КП «ВРЕЖО № 4», заяв про розгляд справи за відсутністю їх представників не надали у зв'язку з чим суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних та доказів (постановляє заочне рішення).
Перевіривши докази, суд встановив певні юридичні факти та відповідні до них правовідносини.
Позивач зареєстрована та проживає в АДРЕСА_1, що підтверджується відміткою в її паспорті та довідкою № 1965 від 7.8.2012 року (а.с.6,8). Згідно тієї ж довідки (а.с.8) за вищевказаною адресою зареєстрований ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 Згідно довідки КУ Запорізький обласний спеціалізований будинок дитини «Сонечко»№ 600 від 30.3.2011 року малолітня дитина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 перебував в установі з 12.7.2005 року по 7.6.2008 року й вибув з установи згідно рішення Комунарського районного суду міста Запоріжжя на усиновлення.
Відповідно до ч.4 ст.29 ЦК України місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного із них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я, в якому вона проживає.
Частиною 1 ст.232 СК України встановлено, що з моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов'язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням.
У зв'язку з чим суд приходить до висновку, що з моменту усиновлення 7.6.2008 року малолітнього ОСОБА_2 між ним та позивачкою припинилися особисті та майнові права -він перестав бути членом сім'ї позивача й у відповідності до змісту ст.71 ЖК України втратив право користування жилим приміщенням -квартирою АДРЕСА_1
На підставі вищенаведеного суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.29 ЦК України, ст.232 СК України, ст.71 ЖК України, ст. ст.ст.10,14,57-60,88,110,169,208-209,212-215,218, 224-225,228,294 ЦПК України,
Позовні вимоги задовольнити. Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 таким, що втратив право користування жилим приміщенням -квартирою АДРЕСА_1
Заочне рішення може бути переглянуто судом за письмовою заявою відповідача, протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя О.І. Федоренко