2218/17254/2012
02 жовтня 2012 року
Хмельницький міськрайонний суд у складі
головуючої -Сарбей В.Л.,
при секретарі - Лоб І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Хмельницький справу за позовом
ПАТ КБ “Приват Банк”
до
ОСОБА_1
про звернення стягнення, -
Позивач звернувся до суду, вказавши, що між ним та відповідачем 03.11.2005 року було укладено договір кредиту № HMH0AК00026769 на суму 11 071,00 доларів США зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 12,48% з кінцевим терміном повернення -02.11.2012 року. Відповідач виконав зобов'язання частково, заборгувавши станом на 02.07..2012 року -15 033,96 доларів США, що за курсом НБУ складає 120 121,34 гривень (з яких: заборгованість за кредитом -7 746,49 доларів США, заборгованість по процентах за користування кредитом -5 956,31 доларів США, заборгованість по комісії за користування кредитом -1 331,16 доларів США), та 42 208,85 гривень - заборгованість з пені за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором.
В забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором між позивачем та відповідачем було укладено договір застави рухомого майна, за яким ОСОБА_1 надав в заставу автомобіль DEAWOO, модель Lanos TF69Y, рік випуску 2005 року, тип легковий седан-В, № кузова/шасі SUPTF69YD5W250849, реєстраційний номер НОМЕР_1, що належав на праві власності ОСОБА_1. Тому позивач просить передати в заклад ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»шляхом вилучення у ОСОБА_1 вищевказаний автомобіль; в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором звернути стягнення на предмет застави шляхом продажу вказаного автомобіля позивачем з укладанням від імені ОСОБА_1 договору купівлі-продажу будь-яким способом з іншою особою-покупцем, зі зняттям вказаного автомобіля з обліку в органах ДАІ України, а також наданням позивачеві всіх повноважень, необхідних для здійснення продажу; стягнути з відповідача судові витрати по даній справі.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав і просить їх задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, хоча про час та місце судового розгляду справи був повідомлений в установленому законом порядку. Суд вважає за можливе справу по суті розглянути за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів, постановивши заочне рішення.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги знайшли своє підтвердження.
Судом встановлено, що між позивачем та відповідачем 03.11.2005 року було укладено договір кредиту № HMH0AК00026769 на суму 11 071,00 доларів США зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 12,48% з кінцевим терміном повернення -02.11.2012 року.
В забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором ПАТ КБ «Приватбанк»та ОСОБА_1 03.11.2005 року уклали договір застави рухомого майна, за яким ОСОБА_1 надав в заставу автомобіль DEAWOO, модель Lanos TF69Y, рік випуску 2005 року, тип легковий седан-В, № кузова/шасі SUPTF69YD5W250849, реєстраційний номер НОМЕР_1, що належав на праві власності ОСОБА_1.
Позивач виконав свої зобов'язання за договором, тоді як відповідач ОСОБА_1 виконав зобов'язання, взяті ним на себе перед позивачем згідно кредитного договору, частково, внаслідок чого станом на 02.07..2012 року утворена заборгованість в сумі 15 033,96 доларів США, що за курсом НБУ складає 120 121,34 гривень (з яких: заборгованість за кредитом -7 746,49 доларів США, заборгованість по процентах за користування кредитом -5 956,31 доларів США, заборгованість по комісії за користування кредитом -1 331,16 доларів США), та 42 208,85 гривень - заборгованість з пені за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором.
Вказані обставини стверджуються: копією кредитного договору від 03.11.2005 року; копією договору застави від 03.11.2005 року; копією розрахунку заборгованості за кредитним договором від 03.11.2005 року станом на 02.07.2012 року; копією договору купівлі-продажу, наявними в матеріалах справи.
Згідно ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 589 ЦК України, у разі невиконання зобов'язання, забезпеченого заставою, заставодержатель набуває право звернення стягнення на предмет застави. За рахунок предмета застави заставодержатель має право задовольнити в повному обсязі свою вимогу, що визначена на момент фактичного задоволення, включаючи сплату процентів, неустойки, відшкодування збитків, завданих порушенням зобов'язань, необхідних витрат на утримання заставленого майна, а також витрат, понесених у зв'язку із пред'явленням вимоги, якщо інше не встановлено договором.
Згідно ч. 1 ст. 590 ЦК України, звернення стягнення на предмет застави здійснюється за рішенням суду, якщо інше не встановлено договором або законом.
Тому суд вважає, що необхідно задовольнити позовні вимоги, стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість у вказаній позивачем сумі та в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором звернути стягнення на предмет застави.
Судовий збір в сумі 1623,81 грн. сплачено позивачем і підлягає стягненню на його користь з відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст. 10, 60, 212, 215, 224-226 ЦПК України, ст. ст. 525, 526, 530, 586, 589, 590, 1050, 1054 ЦК України, Законом України «Про заставу», суд
Позов задовольнити.
Передати в заклад ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»шляхом вилучення у ОСОБА_1 належного йому на праві власності заставного майна, а саме автомобіля DEAWOO, модель Lanos TF69Y, рік випуску 2005 року, тип легковий седан-В, № кузова/шасі SUPTF69YD5W250849, реєстраційний номер НОМЕР_1.
В рахунок погашення заборгованості за кредитним договором № HMH0AК00026769 від 03.11.2005 року -в розмірі 15 033,96 доларів США, що за курсом НБУ складає 120 121,34 гривень (з яких: заборгованість за кредитом -7 746,49 доларів США, заборгованість по процентах за користування кредитом -5 956,31 доларів США, заборгованість по комісії за користування кредитом -1 331,16 доларів США), та 42 208,85 гривень (заборгованість з пені за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором) - звернути стягнення на предмет застави: автомобіль DEAWOO, модель Lanos TF69Y, рік випуску 2005 року, тип легковий седан-В, № кузова/шасі SUPTF69YD5W250849, реєстраційний номер НОМЕР_1, що належить на праві власності ОСОБА_1, шляхом продажу вказаного автомобіля Публічним акціонерним товариством комерційним банком «ПРИВАТБАНК»з укладанням від імені ОСОБА_1 договору купівлі-продажу будь-яким способом з іншою особою-покупцем, зі зняттям вказаного автомобіля з обліку в органах ДАІ України, а також наданням ПАТ «ПРИВАТБАНК»всіх повноважень, необхідних для здійснення продажу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»судові витрати у справі в сумі 1623,81 гривень.
Рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана позивачем до Апеляційного суду Хмельницької області через Хмельницький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя: