Справа № 2218/17397/2012
17 серпня 2012 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Сарбей О. Ф., ознайомившись із позовною заявою Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради до ОСОБА_1, третя особа -ОСОБА_2, про стягнення незаконно виплачених коштів, -
встановив:
16 серпня 2012 року позивач звернувся з адміністративним позовом до до ОСОБА_1, третя особа - ОСОБА_2, про стягнення незаконно виплачених коштів.
Згідно з ч. 1 ст. 17 КАС України спори юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішення (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності відносяться до компетенції адміністративних судів і розглядаються за правилами КАС України.
Відповідно до ч. 2 ст. 17 цього ж Кодексу, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;
6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, спірні відносини між позивачем та відповідачем винили з приводу незаконної виплати допомоги замість аліментів.
Оскільки, предметом даного спору є стягнення виплачених коштів з фізичної особи, а тому справа не підлягає вирішенню у порядку адміністративного судочинства. Такі відносини відповідно до ст. 1 ЦК України є предметом регулювання норм цивільного законодавства.
Крім того, ст. 15 ЦПК України визначено, що в порядку цивільного судочинства розглядаються справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі.
З огляду на вищевикладене, у відкритті провадження в даній адміністративній справі має бути відмовлено.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 3, 17, 109 КАС України, суд -
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження по справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради до ОСОБА_1, третя особа - ОСОБА_2, про стягнення незаконно виплачених коштів.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький міськрайонний суд.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: