Справа № 1601/13045/2012
31.10.2012 року, Суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 до Уповноваженого Президента України з прав дитини ОСОБА_3 та голови Полтавської обласної Ради ОСОБА_4 про визнання дій неправомірними,-
29 жовтня 2012 року до суду надійшла вказана позовна заява ОСОБА_2, яка суддею отримана з канцелярії суду 30 жовтня 2012 року, у порядку цивільного судочинства.
ОСОБА_2 зазначає, що 27.09. 2012 року Головою обласної ради ОСОБА_4 видано Розпорядження №147, яким його відсторонено від займаної посади начальника Кременчуцького ліцею з посиленою військовою - фізичною підготовкою. Вищевказане Розпорядження ініціював Уповноважений Президента України з прав дитини ОСОБА_3, а виконав голова Полтавської обласної Ради ОСОБА_4.
Просив визнати дії Уповноваженого Президента України з прав дитини ОСОБА_3 та Голови Полтавської обласної ради ОСОБА_4 незаконними, та визнати Розпорядження №147 від 27.09.2012 року незаконним та скасувати його.
Частиною 1 ст. 15 ЦПК України, передбачено, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно з частиною 2 статті 4 КАС юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім тих, для яких законом установлено інший порядок судового вирішення.
Стаття 17 КАС України встановлює, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій .
Відповідно до ч. 2 ст. 17 КАС юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;
6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
З матеріалів справи та доданих до неї документів вбачається, що вимоги позивача стосуються захисту його прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин.
Згідно п.1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Суддя вважає за необхідне відмовити ОСОБА_2 у відкритті провадження у справі, оскільки позовна заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства, а підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Роз'яснити позивачу, що він має право звернутися з відповідним адміністративним позовом у порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 15, 122, 208-210 ЦПК України,
Відмовити ОСОБА_2 у відкритті провадження по справі за його позовом до Уповноваженого Президента України з прав дитини ОСОБА_3 та Голови Полтавської обласної ради ОСОБА_4 про визнання дій неправомірними, оскільки позовна заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області через Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п"яти днів з дня отримання ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи Апеляційним судом Полтавської області.
Суддя: