Постанова від 25.06.2012 по справі 3/0515/298/12

1

1

С права № 33/0590/535/12 Головуючий 1 інстанції: Сєлін Є.В.

Категорія: ч.1 ст. 172-6 КУпАП Доповідач: Мішин М.І.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2012 року суддя судової палати в кримінальних справах Апеляційного суду Донецької області Мішин М.І.

при секретарі Каіпри секретарі Каіра В.В.

з участю:

прокурора Циря О.С.

правопорушника ОСОБА_1

розглянувши скаргу особи, притягнутої до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 на постанову судді Докучаєвського міського суду Донецької області від 23 травня 2012 року, якою

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Оленівка Волноваського району Донецької області, громадянина України, з вищою освітою, пенсіонера, депутата Докучаєвської міської ради Донецької області, мешкає за адресою: АДРЕСА_1

визнано винним у скоєнні правопорушення, передбачено визнано винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 170 гривень на користь держави,-

ВСТАНОВИВ:

Місцевим судом встановлено, що ОСОБА_1, будучи з 2010 року депутатом Докучаєвської міської ради та відповідно до підпункту «б» пункту Місцевим судом встановлено, що ОСОБА_1, будучи з 2010 року депутатом Докучаєвської міської ради та відповідно до підпункту «б» пункту 1 статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» субМісцевим судом встановлено, що ОСОБА_1, будучи з 2010 року депутатом Докучаєвської міської ради та відповідно до підпункту «б» пункту 1 статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, порушив вимоги фінансового контролю передбачені статтею 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», чим вчинивМісцевим судом встановлено, що ОСОБА_1, будучи з 2010 року депутатом Докучаєвської міської ради та відповідно до підпункту «б» пункту 1 статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, порушив вимоги фінансового контролю передбачені статтею 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», чим вчинив

адміністративне корупційне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП. 15 березня 2012 року ОСОБА_1 приймав участь у засіданні постійної комісії у виконавчому комітеті Докучаєвської міської ради, на якому секретар Докучаєвської міської ради ознайомила присутніх з положеннями Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» щодо надання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру депутатами Докучаєвської міської ради шостого скликання за 2011 рік до 01 квітня 2012 року, після чого депутати отримали бланки для заповнення декларацій.

25 квітня 2012 року на сесії Докучаєвської міської ради ОСОБА_125 квітня 2012 року на сесії Докучаєвської міської ради ОСОБА_1

пояснив, що він надасть свою декларацію до виконавчого комітету Докучаєвської міської ради тільки після опублікування у засобах масової інформації декларації міського голови.

27 квітня 2012 року ОСОБА_1 як самозайнята особа, пенсіонер, з порушенням строку для подання декларації, передбаченого статтею 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»,27 квітня 2012 року ОСОБА_1 як самозайнята особа, пенсіонер, з порушенням строку для подання декларації, передбаченого статтею 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», подав декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2011 рік до виконавчого комітету Докучаєвської міської ради.

Відповідно до частини 1 статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цьоВідповідно до частини 1 статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік.

Згідно пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2012 року № 16 «Про затвердження порядку зберігання документів і використання відомоЗгідно пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2012 року № 16 «Про затвердження порядку зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, та відомостей щодо відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента», декларації зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування, юридичних осіб пЗгідно пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2012 року № 16 «Про затвердження порядку зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, та відомостей щодо відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента», декларації зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права в особових справах осіб, зазначених у п.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». За розЗгідно пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2012 року № 16 «Про затвердження порядку зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, та відомостей щодо відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента», декларації зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права в особових справах осіб, зазначених у п.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». За роз'ясненнями Міністерства юстиції України стосовно деяких положень Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», зокрема в частині подання декларацій депутатами місцевих рад, якщо депутатами є самозайняті особи, то вони також повинні подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік до апаратів відповідних рад або їх виконавчих комітетів.

Таким чином, депутат Докучаєвської міської ради ОСОБА_1, порушуючи вимоги фінансового контролТаким чином, депутат Докучаєвської міської ради ОСОБА_1, порушуючи вимоги фінансового контролю, передбачені статтею 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», достовірно знаючи про необхідність подання декларації до 01 квітня 2012 року, при наявній можливості подати декларацію до вказаної дати, умисно подав її несвоєчасно, а саме 27 квітня 2012 року (декларація від 27 квітня 2012 року), чим вчинив адміністрТаким чином, депутат Докучаєвської міської ради ОСОБА_1, порушуючи вимоги фінансового контролю, передбачені статтею 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», достовірно знаючи про необхідність подання декларації до 01 квітня 2012 року, при наявній можливості подати декларацію до вказаної дати, умисно подав її несвоєчасно, а саме 27 квітня 2012 року (декларація від 27 квітня 2012 року), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

На вищевказану постанову правопорушником ОСОБА_1 подана апеляція, в якій він просить постанову суду скасувати, оскільки судом першої інстанції порушено вимоги Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Зокрема, згідно пункту 7 ст. 30 Закону України «Про стНа вищевказану постанову правопорушником ОСОБА_1 подана апеляція, в якій він просить постанову суду скасувати, оскільки судом першої інстанції порушено вимоги Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Зокрема, згідно пункту 7 ст. 30 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради не може бути притягнений до кримінальної відповідальності, заарештований або підданий адміністративному стягненню, які накладаються в судовому порядку, без попереднього розгляду місцевою радою. Пункт 3 ст. 31 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», перНа вищевказану постанову правопорушником ОСОБА_1 подана апеляція, в якій він просить постанову суду скасувати, оскільки судом першої інстанції порушено вимоги Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Зокрема, згідно пункту 7 ст. 30 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради не може бути притягнений до кримінальної відповідальності, заарештований або підданий адміністративному стягненню, які накладаються в судовому порядку, без попереднього розгляду місцевою радою. Пункт 3 ст. 31 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», передбачає, що для отримання згоди місцевої ради на притягнення депутата до кримінальної відповідальності, його арешт або застосування заходів адміністративного стягнення, які накладаються в судовому порядку, відповідний прокурор вносить у раду своє подання.

Заслухавши правопорушника ОСОБА_1, який підтримав доводи Заслухавши правопорушника ОСОБА_1, який підтримав доводи апеляції і просив рішення суду скасувати, думку прокурора, що просив апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду без змін, перевіривши матеріали справи і доводи апеляції, суд прийшов до висновку, що апеляція не підлягає задоволенню, з таких підстав.

Висновок суду про те, що ОСОБА_1 вчинив адміністрВисновок суду про те, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.172-6 КУпАП відповідає фактичним обставинам по справі і підтверджується доказами, які містяться у справі.

У судовому засіданні апеляційного суду ОСОБА_1 пояснив, що визнає вину у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП. Декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язанУ судовому засіданні апеляційного суду ОСОБА_1 пояснив, що визнає вину у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП. Декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік подав свідомо після 1 квітня 2012 року, а саме 27 квітня 2012 року.

Відповідно до ч.1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцеВідповідно до ч.1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.

В підпункті «б» пункту 1 статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» зазначено, що субВ підпункті «б» пункту 1 статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» зазначено, що суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевих рад.

ОСОБА_1 подав декларацію до виконавчого комітету Докучаєвської міської ради 27 квітня 2012 року.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Докучаєвської міської ради, порушив вимоги фінансового контролю, передбачені ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», та в його діях є склаТаким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Докучаєвської міської ради, порушив вимоги фінансового контролю, передбачені ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», та в його діях є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч 1 ст. 172-6 КУпАП.

Доводи ОСОБА_1 щодо порушення норм Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» не знайшли свого підтвердження, оскільки на теперішній час частину сьому статті 30 виключено згідно ізДоводи ОСОБА_1 щодо порушення норм Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» не знайшли свого підтвердження, оскільки на теперішній час частину сьому статті 30 виключено згідно із Законом України від 04.04.2006 р. N 3590-IV, а стаття 31 Особливості порушення кримінальної справи стосовно депутата місцевої ради та застосування запобіжного заходу стосовно депутата місцевої ради у редакції Законів України від 08.09.2005р. N 2854-IV, від 04.04.2006 р. N 3590-IV не містить пункту 3 взагалі.

Враховуючи викладене та керуючись вимогами ст. 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Постанову судді Докучаєвського міського суду Донецької області від 23 травня 2012 року, якою ОСОБА_1 визнано винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 170 гривень на користь Постанову судді Докучаєвського міського суду Донецької області від 23 травня 2012 року, якою ОСОБА_1 визнано винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 170 гривень на користь держави - залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.

Суддя М.І. Мішин