Справа № 403/9998/12
09 жовтня 2012 року Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
в складі: головуючого -судді Шевцової Т.В.
при секретарі -Вовчук О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру нарахованих сум субсидій, -
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом до відповідача та просив стягнути з відповідача на його користь надміру нараховані бюджетні кошти у вигляді житлових субсидій в сумі 862 грн. 33 коп.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що на підставі заяви відповідача від 03.10.2011 року їй була призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за адресою:АДРЕСА_1. При проведенні перевірки встановлено, що відповідач при оформленні документів для призначення субсидії свідомо надала неповну інформацію про майновий стан, так, вона є власницею двох квартир, за адресами: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 Внаслідок надання невірної інформації про свій майновий стан відповідачу були надміру виплачені бюджетні кошти в сумі 862 грн. 33 коп. Відповідачу було надано повідомлення від 22.03.2012 року про припинення надання житлової субсидії та запропоновано повернути надмірно сплачену суму до 31.05.2012 року, однак на день подачі позову в суд кошти не повернуто.
Представник позивача в судове засідання надала заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явилася, про день, час розгляду справи повідомлена належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, на підставі заяви №561(1) від 03.10.2011 року відповідачу призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг /а.с.17-18/.
Відповідно до «Положення проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги»та «Положення про соціального інспектора управління праці та соціального захисту населення»соціальним інспектором управління праці та соціального захисту населення Бабушкінської районної ради у м.Дніпропетровську була проведена перевірка достовірності та повноти інформації про доходи наданої заявником за даною адресою.
Відповідно акта №85 від 22.03.2012 року при проведенні позивачем перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлової субсидії заявником ОСОБА_1, особова справа №12658, встановлено, що заявник є власником двох квартир за адресою:
- АДРЕСА_1;
- АДРЕСА_2
Внаслідок цього були надмірно виплачені кошти в сумі 862 грн. 33 коп. за період з жовтня 2011 по лютий 2012 року. /а.с.7,8/
Факт належності нерухомого майна підтверджено наданими копіями документів, а саме: договором купівлі-продажу квартири за адресою: АДРЕСА_2 на ім.'я відповідача /а.с.10/, листом та інформаційною довідкою з Реєстру прав власності на нерухоме майно наданою КП «ДМБТІ»Дніпропетровської обласної ради від 10.02.2012 року за №1913 /а.с.13-15/.
Відповідно п.5 «Положення про порядок призначення та надання су3бсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива» субсидія не призначається, якщо: уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини(чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені у п.4 цього Положення норми володіння чи користування загальною площею житла.
Відповідно п. 20 «Положення про порядок призначення та надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива», затвердженого ПКМУ від 21.10.1995р. №848 сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянами документів з недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.
Відповідно п.2 «Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями»затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України. Міністерства фінансів України, Міністерства Юстиції України від 29.12.1997 року №39/283/90/5 заявнику було надано повідомлення від 22.03.2012 року про припинення надання житлової субсидії та запропоновано повернути надмірно виплачені кошти в сумі 862 грн. 33 коп. з терміном повернення до 31.05.2012 року /а.с.5-6/.
Таким чином, враховуючи вищезазначене, зважаючи на те, що відповідачем при оформленні документів на призначення субсидій надано невірну інформацію, внаслідок чого йому були надміру виплачені бюджетні кошти в сумі 862 грн. 33 коп., добровільно відповідач суму не повертає, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь Управління праці та соціального захисту населення Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради надміру нараховані бюджетні кошти.
Відповідно до ст.94 КАС України судовий збір слід покласти на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11,71, 159, 161-163 КАСУ, суд -
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради -задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради суму надміру нарахованих бюджетних коштів в розмірі 862 грн. 33 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 107,30 грн.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська шляхом подання апеляційної скарги до суду першої інстанції з одночасним направленням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови або протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови відповідно до вимог ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили у порядку та у строки, визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.В. Шевцова