Справа № 2а-4608/08
Харківський окружний адміністративний суд
19 червня 2008 року, м. Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: П'янової Я.В.
При секретарі: Нікітіної А.В.
За участю представників сторін:
Прокурора: Стовбер Т.О.
Позивача: Борецька М.В.
Відповідача: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду позовну заяву Лозівського міжрайонного прокурора Харківської області в інтересах держави в особі Лозівської ОДПІ до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
встановив:
Лозівський міжрайонний прокурор Харківської області в інтересах держави в особі Лозівської ОДПІ звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на користь держави в особі Лозівської ОДПІ заборгованість до бюджету по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у сумі 3400 грн.
В судовому засіданні представник Лозівської ОДПІ надав уточнення до позовної заяви, в якому просив стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 заборгованість перед бюджетом по сплаті фінансових (штрафних) санкцій у сумі 1400 грн.
В судовому засіданні Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 визнала адміністративний позов в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення прокурора, представника позивача і відповідача та враховуючи визнання відповідачем позову, суд вважає за необхідне позов задовольнити в повному обсязі виходячи з таких підстав.
При розгляді справи судом було встановлено, що Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зареєстрована Лозівською районною державною адміністрацією 28.07.2003 р., про що зроблений запис в журналі обліку реєстрації НОМЕР_1 від 28.07.2003 року.
З 01.08.2003 р. знаходиться на обліку в Лозівській ОДПІ як платник податків, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків за НОМЕР_2.
Відповідно до п.2 та п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 р. за № 509-ХІІ, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку та застосовувати до платника податків фінансові санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законами України.
Згідно з ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.95 р. контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги) здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Податковою інспекцією 12.10.2007 р. була проведена перевірка магазину, який належить Фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності.
При перевірці встановлені порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» № 481 від 19.12.1995 р., а саме: роздрібна торгівля алкогольними та тютюновими виробами без наявності ліцензії.
Згідно з частиною 6 статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року № 481/95-ВР в редакції від 23.02.2006 року, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
На підставі перевірки був складений акт № 20408225/2310 від 12.10.2007 року.
Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 р., № 509-ХІІ, згідно з п. 3 ст. 17 та ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та відповідно до виявлених порушень було винесене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.11.2007 р. № 0004662303/0, в якому визначено суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 3400,00 грн. - строк сплати 10.12.2007 р. 07.11.2007 року було відправлене дане рішення, яке вручено особисто під підпис 09.11.07 р., про що свідчить поштове повідомлення. Відповідачем була частково сплачена сума штрафних санкцій - в розмірі 2000 грн., у зв'язку з чим органом податкової служби було зменшено суму позовних вимог, однак до теперішнього часу решта штрафних санкцій не сплачена до бюджету.
Відповідно до приписів ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з ст. 10 цього ж Закону до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Закон України від 06.07.95 р., № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначає правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
За порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, визначенні ст.ст. 17-24 Закону № 265.
Відповідно до ст. 25 Закону № 265 суми фінансових санкцій, які визначені ст. ст. 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктом підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами ДПС України рішення про застосування таких санкцій.
На теперішній час сума заборгованості ФОП ОСОБА_1 повністю не сплачена і складає 1400 грн.
Відповідно до ч. 6 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Згідно з ч. 2 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково.
Згідно з ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмові заяві, ця заява приєднується до справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небуть права, свободи або інтереси.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши клопотання відповідача, суд дійшов висновку про прийняття визнання адміністративного позову, оскільки це не суперечить закону, не порушує чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 112, 136, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позов Лозівського міжрайонного прокурора Харківської області в інтересах держави в особі Лозівської ОДПІ до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент.номер НОМЕР_3, р/р НОМЕР_4, МФО НОМЕР_5 у філії відділення ПІБ в м. Лозова) на користь держави в особі Лозівської ОДПІ заборгованість до бюджету по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1400 грн.
На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова в повному обсязі виготовлена 24.06.2008 р.
Суддя Я.В.П'янова