Ухвала від 15.10.2012 по справі 2а-44656/09/1670

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" жовтня 2012 р. м. Київ К-41228/10

Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:

головуючого Ланченко Л.В.

суддів Нечитайла О.М.

Пилипчук Н.Г.

за участю секретаря Корженкової І.О.

представника

позивача Леоненко Г.М.

відповідача Дем'яненка Д.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу

Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області Державної податкової служби (правонаступник Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області)

на постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 22.11.2010

у справі №2-а-44656/09/1670

за позовом Відкритого акціонерного товариства «Кременчуцький міськмолокозавод»

до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області

про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 16.06.2010 в задоволенні адміністративного позову ВАТ «Кременчуцький міськмолокозавод» до Кременчуцької ОДПІ у Полтавській області про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень №0000292302/0/65 від 15.12.2008, №0000292302/1/8 від 25.02.2009 відмовлено.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 22.11.2010 постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 16.06.2010 скасовано. Прийнято нову постанову, якою позов ВАТ «Кременчуцький міськмолокозавод»задоволено. Скасовано податкові повідомлення-рішення Кременчуцької ОПДІ у Полтавській області №0000292302/0/65 від 15.12.2008 та №0000292302/1/8 від 25.02.2009.

У справі відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою відповідача, у якій ставиться питання про скасування рішення суду апеляційної інстанції та залишення в силі рішення суду першої інстанції, з підстав порушення норм матеріального та процесуального права.

Перевіривши повноту встановлення обставин справи та правильність їх юридичної оцінки в судових рішеннях, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з такого.

Відповідачем проведено позапланову перевірку з питань достовірності нарахування позивачем суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на рахунок у банку за вересень 2008 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення ПДВ, що декларується в період з 01.08.2008 по 31.08.2008, за результатами якої складено акт №3940/23-309/00446782 від 09.12.2008.

За висновками акта перевірки позивачем порушено пп.7.4.1 п.7.4 ст.7, п.11.21 ст.11 Закону України «Про податок на додану вартість», п.1.2 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість від 30.05.1997 №166, Постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.1999 №805 «Про Порядок нарахування, виплати і використання коштів, спрямованих на виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі», в результаті чого позивачем завищено заявлену суму бюджетного відшкодування по загальній декларації з податку на додану вартість за вересень 2008 року на суму 30604 грн.

На підставі акта перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0000292302/0/65 від 15.12.2008, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість по декларації за вересень 2008 року у розмірі 30604 грн.

За наслідками адміністративного узгодження скарги позивача залишені без задоволення, прийнято податкове повідомлення-рішення №0000292302/1/8 від 25.02.2009.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що підставою для висновків податкового органу щодо порушення позивачем вимог пп. 7.4.1 п.7.4 ст. 7, п. 11.21 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість», п. 1.2 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997 № 166 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.06.2005 за № 702/10982, Порядку нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1999 №805, стало здійснення позивачем імпортних операцій з придбання обладнання для обробки та переробки молока, а також автоматичної системи укладки молочної продукції на піддони та обробки піддонів згідно із зовнішньоекономічними контрактами № 2067945 від 12.11.2007 з фірмою Tuchenhagen Dairy Systems GmbH (Німеччина) та № 1825 від 17.03.2008 з компанією CSI Industries B.V. (Нідерланди). Податковий орган вважає, що суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням вказаного обладнання, позивач повинен відображати у скороченій декларації, оскільки такі основні засоби позивачем придбано для використання в операціях з переробки молока.

Відповідно до п. 11.21 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість»сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі.

Згідно із п. 6 Порядку нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 805 від 12.05.1999, переробні підприємства складають окрему декларацію, в якій відображають податкові зобов'язання та податковий кредит, які виникли безпосередньо від операцій з переробки поставленого сільськогосподарськими товаровиробниками молока у звітному періоді.

Підпунктом 1.2 пункту 1 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997 № 166 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.06.2005 за № 702/10982, передбачено надання переробним підприємством скороченої декларації, до якої включаються тільки ті операції, які стосуються спеціальних режимів, встановлених пунктом 11.21 Закону України «Про податок на додану вартість», тобто операції з переробки поставленого сільськогосподарськими товаровиробниками молока у звітному періоді.

З наведеного випливає, що платник податку -переробне підприємство, при придбанні товару, у даному випадку обладнання для обробки та переробки молока, а також автоматичної системи укладки молочної продукції на піддони та обробки піддонів, не зобов'язаний був включати операції з придбання обладнання за імпортними контрактами до скороченої декларації, оскільки дія п. 11.21 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість»поширюється виключно на операції переробного підприємства з реалізації ними молока та молочної продукції тощо.

Крім того, придбане за зовнішньоекономічними контрактами обладнання не використовувалось для переробки молока, придбаного позивачем у сільгосптоваровиробників, оскільки у зв'язку із зменшенням товарообороту, не було введено в експлуатацію, а реалізовано в режимі експорту за межі митної території України.

За таких обставин, судова колегія погоджується з висновками суду апеляційної інстанції щодо правомірного віднесення позивачем до складу податкового кредиту загальної податкової декларації з податку на додану вартість за вересень 2008 року податку у сумі 30604 грн., сплаченого митним органам за результатами виконання зовнішньоекономічних контрактів № 2067945 від 12.11.2007 з фірмою Tuchenhagen Dairy Systems GmbH (Німеччина) та № 1825 від 17.03.2008 з компанією CSI Industries B.V. (Нідерланди).

Висновки суду апеляційної інстанції свідчать про правильне застосування норм матеріального права. Підстав для скасування судового рішення, з мотивів викладених в касаційній скарзі, не вбачається.

Керуючись ст. ст.220, 221, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області Державної податкової служби залишити без задоволення, а постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 22.11.2010 -без змін.

Ухвала вступає в законну силу з моменту проголошення. Заява про перегляд судового рішення в адміністративній справі Верховним Судом України може бути подана з підстав, в порядку та у строки встановлені ст.ст.236-238 КАС України.

Головуючий Л.В.Ланченко

Судді О.М.Нечитайло

Н.Г.Пилипчук