25 вересня 2012 року м. Київ В/9991/3086/12
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого: Вербицької О.В.
Суддів: Борисенко І.В.
Кошіля В.В.
Моторного О.А.
Муравйова О.В.,
перевіривши заяву Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби
про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 07.06.2012
у справі № АС17/127/5018 (К-54069/09)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Техмашкомплекс»
до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Полтавської області
про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень, -
Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція Полтавської області подала заяву про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 07.06.2012 року у справі № АС17/127/5018.
Відповідно до ст. 2391 Кодексу адміністративного судочинства України (зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України від 07.07.2010 р. №2453-VІ «Про судоустрій і статус суддів»), заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України, який за змістом статей 2392 та 240 Кодексу адміністративного судочинства України перевіряє відповідність заяви вимогам цього Кодексу та вирішує питання про допуск справи до провадження.
Згідно ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів:
1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.
У відповідності до п.4 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 № 2 «Про судову практику застосування статей 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України»подібність правовідносин означає, зокрема, тотожність суб'єктного складу учасників відносин, об'єкта та предмета правового регулювання, а також умов застосування правових норм (зокрема, часу, місця, підстав виникнення, припинення та зміни відповідних правовідносин). Зміст правовідносин з метою з'ясування їх подібності в різних рішеннях суду (судів) касаційної інстанції визначається обставинами кожної конкретної справи.
У заяві про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 07.06.2012 року заявник посилається не неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, а саме: пп.7.2.1, пп. 7.2.6 п. 7.2, пп. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України від 03.04.1997 року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість», що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
В обґрунтування своїх вимог заявник додає копію ухвали Вищого адміністративного суду України від 27.07.2006 у справі № 5/3228-11/357 та копію постанови Верховного Суду України від 05.03.2012 року , в яких, на його думку, згадані норми права застосовуються інакше, ніж у даній справі.
У відповідності до п.4 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 № 2 «Про судову практику застосування статей 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України»подібність правовідносин означає, зокрема, тотожність суб'єктного складу учасників відносин, об'єкта та предмета правового регулювання, а також умов застосування правових норм (зокрема, часу, місця, підстав виникнення, припинення та зміни відповідних правовідносин). Зміст правовідносин з метою з'ясування їх подібності в різних рішеннях суду (судів) касаційної інстанції визначається обставинами кожної конкретної справи.
Між тим, як вбачається зі змісту заяви Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби та приєднаних до неї копій ухвали Вищого адміністративного суду України та постанови Верховного Суду України, обставини справи, що розглядається, відмінні від тих, на які посилається заявник в обґрунтування наявності підстав для перегляду справи.
Зважаючи на викладене, підстав для допуску справи до провадження для перегляду судового рішення Верховним Судом України у даній адміністративній справі немає.
Керуючись ст.ст. 236-240 Кодексу адміністративного судочинства України, -
1. Відмовити Кременчуцькій об'єднаній державній податковій інспекції Полтавської області Державної податкової служби у допуску справи для перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 07.06.2012.
2. Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий (підпис)Вербицька О.В.
Судді (підпис)Борисенко І.В.
(підпис)Кошіль В.В.
(підпис)Моторний О.А.
(підпис)Муравйов О.В.