Постанова від 15.10.2012 по справі 2а-6910/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

24 жовтня 2012 року 09:00 № 2а-6925/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В. розглянувши письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомОСОБА_1

до треті особиЗаступника міського голови -секретаря Київської міської ради Гереги Галини Федорівни, Київської міської ради Головне управління житлового господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), ОСОБА_3, ОСОБА_4

провизнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

ОБСТАВИНИСПРАВИ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся з позовом до заступника міського голови -секретаря Київської міської ради Гереги Галини Федорівни, Київської міської ради (далі по тексту -відповідачі), треті особи - Головне управління житлового господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання протиправною бездіяльності заступника міського голови -секретаря Київської міської ради Гереги Галини Федорівни у неналежному розгляді заяви позивача; визнання протиправною бездіяльність Київської міської ради, яка виражена у неналежному розгляді заяви позивача від 14.03.2012р., що зареєстрована за № Ч4262 та ненадання відповіді по суті; зобов'язання заступника міського голови -секретаря Київської міської ради Гереги Галини Федорівни розглянути належним чином заяву позивача від 14.03.12р. та винести на сесію Київської міської ради питання про визначення виконавця житлово-комунальних послуг у будинку за адресою: АДРЕСА_1; зобов'язання Київську міську раду розглянути належним чином заяву від 14.03.12р. та підготувати проект-рішення про визначення виконавців житлово-комунальних послуг для будинку по АДРЕСА_1 (з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій; з ремонту приміщень, будинків, споруд, передбачених пунктом 4 частини першої статті 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»; з централізованого опалення, централізованого постачання холодної та гарячої води, централізованого водовідведення) та внесення на розгляд найближчого пленарного засідання Київської міської ради і прийняття відповідного рішення в межах повноважень у строки, визначенні законодавством.

В судовому засіданні позивач, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача -1 та відповідача - 2 проти заявленого позову заперечив.

Треті особи ОСОБА_3 та ОСОБА_4 позовні вимоги підтримали та просили задовольнити позов у повному обсязі.

У зв'язку з неявкою в судове засідання 24 вересня 2012 року представника відповідача та третьої особи, суд відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України перейшов по справі в письмове провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

14 березня 2012 року ОСОБА_1 у відповідності до Закону України «Про звернення громадян»звернувся із заявою до заступника міського голови - секретаря Київської міської ради Гереги Галини Федорівни з проханням винести на сесію Київської міської ради питання про визначення виконавця житлово -комунальних послуг у будинку АДРЕСА_1

Листом від 11.04.2012р. № 046/6-Ч-622 Головним управлінням ВО Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на виконання доручення заступника голови Київської міської державної адміністрації надана відповідь, що виконавцями житлово -комунальних послуг у м. Києві є визначені власником будинку виконавці послуг з управління будинками або їх балансоутримувачі.

Позивач не погоджується з листом -відповіддю, оскільки воно побудовано на припущеннях, які не підтвердженні жодним діючим розпорядженням Київської міської державної адміністрації чи рішенням Київської міської ради, щодо можливих виконавців житлово - комунальних послуг в м. Києві, оскільки ні Київська міська рада не визначала об'єднання виконавцем послуг, ні саме ОСББ «Добробуд»не приймало рішень, щодо визначення ОСББ виконавцем житлово -комунальних послуг та воно не містить відповіді на звернення про визначення конкретного виконавця послуг у будинку за адресою: АДРЕСА_1

З огляду на вищезазначене, позивач вважає що діяльність відповідача є протиправною у зв'язку із чим звернувся до суду з адміністративним позовом.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про житлово - комунальні послуги», житлово- комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил; Балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Відповідно до п. 4 ст. 7 Закону України «Про житлово - комунальні послуги» визначення виконавця житлово-комунальних послуг відповідно до цього Закону в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Частинами 1 та 2 ст.14 Закону України «Про столицю України -місто -герой Київ»передбачено, що Київська міська рада утворює секретаріат ради. Секретаріат здійснює, організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню Київською міською радою взаємодії з міською державною адміністрацією та районними радами в місті Києві. Його структура, чисельність, визначена відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, та витрати на утримання встановлюються радою за поданням міського голови. Секретаріат за посадою очолює заступник міського голови - секретар міської ради.

Статтею 14 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київради від 14 липня 2011 року № 383/5770 визначено повноваження заступника міського голови -секретаря Київради:

1) організовує підготовку сесії Київради та її пленарних засідань;

2) за письмовим дорученням Київського міського голови скликає та веде пленарні засідання Київради і засідання Президії Київради;

3) забезпечує своєчасне доведення рішень Київради до виконавців і населення, організовує контроль за їх виконанням;

4) за дорученням Київського міського голови координує діяльність постійних комісій Київради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їхніх рекомендацій;

5) сприяє депутатам Київради у здійсненні їхніх повноважень;

6) організовує за дорученням Київради здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою та проведенням референдумів та виборів до органів державної влади та місцевого самоврядування;

7) забезпечує зберігання офіційних документів Київради та забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку, в тому числі до електронних носіїв, на яких зафіксована інформація про проведення пленарних засідань Київради;

8) очолює секретаріат Київради;

9) веде регулярний прийом депутатів Київради;

10) вирішує за дорученням Київського міського голови або Київради інші питання, пов'язані з діяльністю Київради та її органів;

Як вбачається судом, питання, що викладені в позовній заяві позивачем не відносяться до компетенції заступника міського голови -секретаря Київської районної ради.

Позовна вимога, щодо визнання протиправною бездіяльності Київської міської ради, що виражена у неналежному розгляді заяви позивача, також не може бути задоволена судом з огляду на наступне:

Головне управління житлового господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) діє на підставі Положення «Про Головне управління житлового господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)»є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підпорядковується голові Київської міської державної адміністрації, є підзвітним та підконтрольним Київській міській раді, а з питань виконання функцій державної виконавчої влади Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і Міністерству енергетики та вугільної промисловості України.

Указом Президента України від 22.07.1998р. № 810/98 «Про заходи щодо впровадження Концепції адміністративної реформи в Україні»визначено Делеговані функції, повноваження - функції, повноваження (права і обов'язки), що їх набуває певний суб'єкт (орган чи посадова особа) шляхом передачі йому для виконання від іншого суб'єкта за власним рішенням останнього або на підставі норми закону. "Делегування" означає, як правило, передачу функцій. Повноважень на певний час із збереженням у делегуючого суб'єкта права повернути їх до власного виконання. Водночас делегуючий суб'єкт набуває право контролю за станом і наслідками виконання делегованих функцій, повноважень; він може також фінансувати із власних коштів їх здійснення, передавати у користування необхідні для цього майнові об'єкти.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»делеговані повноваження -це повноваження органів виконавчої влади, надані органам місцевого самоврядування законом, а також повноваження органів місцевого самоврядування, які передаються відповідним місцевим державним адміністраціям за рішенням районних, обласних рад.

Тому, суд приходить до висновку, що твердження позивача про те, що його заяву неправомірно переадресовано до Головного управління житлового господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не є таким, що відповідає чинному законодавству.

Крім того, відповідно до ч.1, 2 та 3 ст. 23 Регламенту Київської міської ради суб'єктами подання проектів рішень виступають Київський міський голова, заступник міського голови - секретар Київради, постійні та тимчасові контрольні комісії Київради, депутатські групи, фракції, депутати Київради, виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація), загальні збори громадян в порядку, визначеному законодавством, Статутом територіальної громади міста Києва та цим Регламентом. Проект рішення, поданий виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією), підписується посадовими особами, визначеними Регламентом виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації). Проекти рішень Київради подаються до управління організаційного та документального забезпечення секретаріату Київради у двох екземплярах: у паперовому та в електронному вигляді. Текст проекту рішення повинен бути стислим, суть документа викладено чітко з дотриманням вимог нормотворчої техніки. Проект рішення Київради нормативно-правового характеру повинен містити положення про оприлюднення та набрання ним чинності.

Також, відповідно до Регламенту, рішення Київської міської ради приймаються на пленарному засіданні виключно на підставі підготовленого проекту рішення. Оскільки такого подання уповноваженими суб'єктами не було, то відповідач не може прийняти рішення.

Таким чином, суд приходить до висновку, що Київська міська рада діяла у відповідності із вимогами чинного законодавства України та у спосіб передбачений Конституцією та законами України, з метою, з якою це повноваження надано.

Згідно частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Відповідно до часини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони -суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 128, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Повний текст постанови виготовлений 18.10.2012р.

Суддя В.В. Амельохін