про повернення позовної заяви
16 жовтня 2012 року Справа № 2а-4876/12/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Леонтович А.М., перевіривши виконання вимог статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою ОСОБА_1 до Білогородської сільської ради Київської області, Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Києво-Святошинського району Київської області»про зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Білогородської сільської ради Київської області (далі -відповідач 1), Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Києво-Святошинського району Київської області»(далі -відповідач 2) про зобов'язання виконавчого комітету Білогородської сільської ради Київської області присвоїти нову поштову адресу, зобов'язання Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Києво-Святошинського району Київської області»внести зміни до державного реєстру прав власності на нерухоме майно щодо нової поштової адреси домоволодіння, яке належить на праві приватної власності ОСОБА_1 та розташоване у АДРЕСА_2.
Згідно із пунктом 6 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини першої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України.
Згідно із частиною другою вказаної статті, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Як встановлено судом, позивач не оскаржує актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності Білогородської сільської ради Київської області, Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Києво-Святошинського району Київської області», які прийняті (вчинені, допущені) стосовно ОСОБА_1, а лише просить суд зобов'язати відповідачів присвоїти нову поштову адресу та внести зміни до державного реєстру прав власності на нерухоме майно.
Згідно наявної в матеріалах справи копії паспорта громадянина України серії МЕ НОМЕР_1, виданого Оболонським РУ ГУ МВС України в м. Києві 21 серпня 2002 року, зареєстрованим місцем проживання ОСОБА_1 є АДРЕСА_1.
Отже, адміністративна справа повинна вирішуватись адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, відповідач 1 - Білогородська сільська рада Київської області знаходиться за адресою вулиця Леніна, будинок 33, село Білогородка, Київська область. Відповідач 2 - Комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації Києво-Святошинського району Київської області»знаходиться за адресою проспект Перемоги, будинок 130/1, місто Київ.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до частини першої статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.
Якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Ураховуючи, що вимога позивача про зобов'язання виконавчого комітету Білогородської сільської ради Київської області присвоїти нову поштову адресу підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду, а вимога про зобов'язання Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Києво-Святошинського району Київської області»внести зміни до державного реєстру прав власності на нерухоме майно підсудна окружному адміністративному суду, юрисдикція якого поширюється на місто Київ, то вказана адміністративна справа підлягає розгляду Окружним адміністративним судом міста Києва.
З вищенаведеного слідує, що позовну заяву подано з порушенням правил територіальної підсудності.
Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Згідно з частиною шостою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до правил територіальної підсудності позивач має право звернутися з даною позовною заявою до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Згідно із пунктом 2 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір»від 8 липня 2011 року № 3674-VI, сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Відповідно до акту Київського окружного адміністративного суду від 15 жовтня 2012 року, при отриманні рекомендованого листа, який надійшов від ОСОБА_1 не виявлено зазначеної в додатках до позовної заяви квитанції про сплату судового збору.
За відсутності доказів сплати, судовий збір поверненню позивачу не підлягає.
Керуючись статтями 19, 21, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Білогородської сільської ради Київської області, Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Києво-Святошинського району Київської області» про зобов'язання вчинити дії - повернути позивачу разом із усіма доданими до неї матеріалами.
Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Леонтович А.М.