Постанова від 09.10.2012 по справі 2а-2923/12/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14год.05хв.

"09" жовтня 2012 р. Справа № 2а-2923/12/0970

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Кафарський В.В., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Заступника прокурора м.Івано-Франківська в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства "Колопапір" про стягнення коштів у сумі 17000 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

19.09.2012 року Заступник прокурора м.Івано-Франківська звернувся до Івано-Франківського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - позивач) з позовною заявою до Закритого акціонерного товариства "Колопапір" (далі - відповідач), в якому просить стягнути з відповідача суму фінансової санкції у розмірі 17000,00 грн.

В обґрунтування позову зазначає, що проведено перевірку у відношенні Закритого акціонерного товариства "Колопапір" Прикарпатським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт № 24 - ПР-1-Е від 23.03.2012 року, відповідно до якого розпорядженням уповноваженої особи комісії від 22.07.2011 року № 169 - ІФ про усунення порушень законодавства про цінні папери Закрите акціонерне товариство "Колопапір" зобов'язано у термін до 15.12.2011 року усунути порушення про цінні папери, а саме здійснити переведення акцій в бездокументарній формі шляхом здійснення комплексу дій з переведення випуску акцій у бездокументарну форму існування та привести статут і внутрішні положення Закритого акціонерного товариства "Колопапір" у відповідність з нормами Закону України «Про акціонерні товариства»та у термін до 22.01.2012 року письмово проінформувати уповноважену особу комісії про виконання цього розпорядження. Відповідно п. 6 та п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»від 30.10.1996 року № 448/96-ВР (далі - Закон № 448/96) позивачем прийнято постанову про застосування штрафу в розмірі 17000,00 грн.

Відповідно до ч.3 ст183-2 КАС України про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів. В ухвалі в обов'язковому порядку зазначаються строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

Згідно із п.3 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

20.09.2012 року відповідно до пункту 4 частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України судом винесена ухвала про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, копія якої разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів, згідно частини 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України, направлена відповідачу за адресою місця проживання, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, які відповідачем отримані 21.09.2012 року.

Заперечення або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду, у строки передбачені ст. 183-2 КАС України, не надходили.

Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

05 квітня 2012 року Уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову № 23 - ПР - Е про застосування до Закритого акціонерного товариства "Колопапір" штрафу у розмірі 17000,00 грн. за невиконання розпорядження уповноваженої особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів.

Судом встановлено, що підставою для застосування штрафних санкцій слугувало порушення відповідачем законодавства про цінні папери, а саме пункт 52 розділу XVІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про акціонерні товариства», оскільки до 30.04.2011 року статут та внутрішні положення Закритого акціонерного товариства "Колопапір" не приведено у відповідність із нормами Закону України «Про акціонерні товариства»та не забезпечує існування власних акцій в бездокументарній формі, що є порушенням вимог статті 20 Закону України «Про акціонерні товариства».

Також встановлено, що інформацію та документи щодо виконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 22.07.2011 року № 169 - ІФ до Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило.

Таким чином, Закритим акціонерним товариством "Колопапір" порушено вимоги п. 10 ст. 8 Закону України «про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»в частині невиконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 22.07.2011 року № 169 - ІФ.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Згідно з постановою про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів до Закритого акціонерного товариства "Колопапір" застосовано санкції за невиконання розпоряджень про усунення порушень законодавства про цінні папери, винесених Уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Судом встановлено, що представник або керівник юридичної особи на підписання акту про правопорушення на ринку цінних паперів та на розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів не з'явився.

У зв'язку з вищевикладеним, на підставі статті 11 Закону № 448/96-ВР, якою передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів.

Відповідно до положень п.8 ч.1 ст. 11 Закону № 448/96-ВР, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції з невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Порядок накладення штрафів за порушення юридичними особами правил діяльності на ринку цінних паперів врегульований ст. 12 Закону № 448/96-ВР, згідно якої штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії та уповноваженими Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.

Судом встановлено, що позивачем правомірно, з дотриманням вимог Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 р. № 22722, була винесена постанова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 23-ПР-Е від 05 квітня 2012 року, постанова від 27 березня 2012 року про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів а також Акт № 24-ПР-1-Е від 23.03.2012 р. про правопорушення на ринку цінних паперів.

Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону № 448/96-ВР, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Враховуючи те, що органом уповноваженим здійснювати контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів виявлене порушення на ринку цінних паперів, яке юридичною особою не було усунуте, позивачем витриманий встановлений законом порядок розгляду справ про вчинення правопорушення на ринку цінних паперів та вжитий захід реагування у вигляді застосування штрафу у розмірі встановленому ст. 11 Закону № 448/96-ВР. У добровільному порядку штраф не сплачений.

Докази сплати зазначеної суми штрафу відповідачем суду не надано.

З урахуванням сукупності викладених обставин, суд доходить висновку про обґрунтованість та доведеність позовних вимог Прикарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

За викладених обставин суд вважає, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. 158-163, ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Колопапір" (код ЄДРПОУ 30953545) в дохід Державного бюджету України на рахунок № 31117106700016 УДКСУ у Коломийському районі, код ЄДРПОУ 37904227, банк одержувача ГУДКСУ в Івано-Франківській області, МФО банку 836014, код бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності банку 101 - штрафні санкції в сумі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок.

Постанову звернути до негайного виконання.

Відповідно до ч.9 ст.183-2 постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, рішення суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.

Суддя: /підпис/ Кафарський В.В.