Постанова від 15.10.2012 по справі 0870/8984/12

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2012 року о/об 13 год. 17 хв. Справа № 0870/8984/12

Запорізький окружний адміністративний суд в складі колегії суддів: головуючого судді Прасова О.О., суддів Авдєєва М.П., Нестеренко Л.О., при секретарі Корольові О.О., за участю позивача ОСОБА_1, представника відповідачів Дремлюгіної О.В., розглянувши у м. Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 - спеціального кореспондента Всеукраїнської громадсько-політичної газети «Народний контроль України»

до 1.Голови окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №79 Нестор Алли Вікторівни, 2.Секретаря окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №79 Джуган Наталії Віталівни

про повне оскарження неправомірних дій посадових осіб,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 - спеціального кореспондента Всеукраїнської громадсько-політичної газети «Народний контроль України» (надалі - позивач) до Голови окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №79 Нестор Алли Вікторівни (надалі - Відповідач-1), Секретаря окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №79 Джуган Наталії Віталівни (надалі - Відповідач-2) в якому позивач просить суд: визнати дії відповідачів по ненаданню позивачу інформації посадової особи голови ОВК у одномандатному виборчому окрузі №79 Нестор Алли Вікторівни - неправомірними; визнати дії відповідачів по ненаданню позивачу інформації посадової особи секретаря ОВК у одномандатному виборчому окрузі №79 Джуган Наталі Віталівни - неправомірними; встановити факт перешкоджання професійній діяльності журналіста та порушення його права на вільне одержання інформації шляхом ненадання запитуваної інформації посадовими особами ОВК у одномандатному виборчому окрузі №79 голови ОВК Нестор Алли Вікторівни та секретаря ОВК Джуган Наталі Віталівни; зобов'язати цих посадових осіб ОВК у одномандатному виборчому окрузі № 79 усунути порушене право та - надати необхідну інформацію.

В адміністративному позові позивачем зазначено, що 07.09.2012 секретарем Окружної виборчої комісії виборчого округу №79 Джуган Н.В. була передана особисто в руки кандидату в народні депутати України ОСОБА_5 скарга, отримана від громадянки ОСОБА_6, про неправомірні дії політичної партії «УДАР» з проханням прибути 08.09.2012 на 09 год. 00 хв. ранку до приміщення Окружної виборчої комісії для надання пояснень та участі в засіданні ОВК, яка розгляне цю скаргу. 08.09.2012 о 08 год. 55 хвил. позивач прибув разом з кандидатом в народні депутати ОСОБА_5 на засідання ОВК в одномандатному виборчому окрузі №79 для отримання інформації про розгляд скарги на порушення виборчого законодавства політичною партією «УДАР». З метою виконання своїх професійних обов'язків позивач звернувся до голови ОВК та секретаря з повідомленням, що він є журналістом і має намір бути присутнім на засіданні комісії та отримати документи та копії матеріалів для висвітлення виборчого процесу та надав копії та оригінали посвідчення журналіста, які по черзі оглянули голова комісії Нестор А.В. та секретар комісії Джуган Н.В. після чого повернули позивачу та запропонували сісти в залі. Позивач був присутнім на протязі всього засідання, а потім підійшов і попросив протокол та постанову, яка була прийнята на засіданні ОВК, але позивачу відмовили, тому при повторному зверненні позивач ще раз наголосив, що посадові особи порушують його права журналіста, чим перешкоджають його професійній діяльності за що передбачена відповідальність згідно закону. Але позивачу повідомили, що такі матеріали вони надають тільки членам ОВК. Позивач був змушений залишити письмову заяву, яка була зареєстрована секретарем ОВК за вх.№15 від 08.09.2012 о 18 год. 17 хвил. В діяльності позивача постійно присутня необхідність здійснювати власний творчий пошук нової потрібної інформації та її джерел для отримання відповідних коштів за виконану роботу. Але 08.09.2012 протиправними діями відповідачів була створена наявність об'єктивних і суб'єктивних для позивача труднощів та перешкод у добуванні інформації. В обґрунтування позову позивач послався на ст.ст. 3, 5, 22, 25, 27 Закону України «Про інформацію», ст.17 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів».

У судовому засіданні позивач на задоволенні позову наполягав, просив позов задовольнити.

Відповідачами-1,2 подано до суду письмові заперечення в яких зазначено, що позивач вводить суд в оману, а саме 08.09.2012 він разом з кандидатом у народні депутати України ОСОБА_5 з'явився на засідання ОВК і зареєструвався як довірена особа КНДУ ОСОБА_5, підтвердженням чого є протокол №3 від 08.09.2012. Викладені обставини стосовно того, що ОСОБА_1 зареєструвався як спеціальний кореспондент нічим не підтверджуються, а факт реєстрації як довіреної особи КНДУ ОСОБА_5 ніколи не спростовувався і не заперечувався. Факт присутності на засіданні 08.09.2012 позивач не заперечує, а навпаки підтверджує викладеними обставинами в адміністративному позові. Виконуючи п.3 ч.3 ст.34 Закону України «Про вибори народних депутатів України», в якому вказано, що на засіданнях окружної чи дільничної виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні підсумків голосування, на виборчій дільниці в день голосування у приміщенні, де проводиться голосування, мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення відповідної комісії кандидати у депутати, їх довірені особи, уповноважені особи партій (не більше однієї особи від однієї партії, одного кандидата), ніхто з членів комісії не перешкоджав ОСОБА_1 бути присутнім на засіданні 08.09.2012, а тим паче ніхто не перешкоджав професійній діяльності ОСОБА_1 як журналіста і він підтверджує факт присутності на засіданні комісії у своєму позові. Посилання ОСОБА_1 на те, що після засідання він звертався і просив протокол та постанову ніякими доказами не підтверджені, зі свого боку Відповідачі-1,2 повідомляють суду, що він не звертався з таким проханням. Ввечері 08.09.2012 ОСОБА_1 звернувся до ОВК з письмовою заявою, як спеціальний кореспондент газети «Народний контроль України» про надання постанови ОВК від 08.09.2012 - негайно на підставі Закону України «Про доступ до публічної інформації» та згідно з Законом України «Про інформацію», Законом України «Про друковані засоби масової інформації». Відповідно до ч.5 ст.35 Закону України «Про вибори народних депутатів України» копія постанови, прийнята окружною чи дільничною виборчою комісією, засвідчена головою виборчої комісії чи його заступником і секретарем виборчої комісії та скріплена печаткою виборчої комісії, видається суб'єкту виборчого процесу, якого вона стосується, на його вимогу, не пізніше ніж через чотири години після її прийняття, а прийнята напередодні дня голосування та вдень голосування - невідкладно. Постанова №7 від 08.09.2012 «Про скаргу уповноваженої особи від політичної партії Всеукраїнське політичне об'єднання «Батьківщина» в одномандатному виборчому окрузі №79 ОСОБА_6, зареєстровану в окружній виборчій комісії 8 вересня 2012 за №12», не стосується суб'єкта звернення. Згідно з ч.2 ст.35 Закону України «Про вибори народних депутатів України» протокол засідання комісії може бути наданий для ознайомлення суб'єкту виборчого пронесу на його вимогу не пізніше наступного засідання комісії. Як встановлено Ухвалою «Про відкриття провадження в адміністративній справі та призначення справи до розгляду» від 14.09.2012 по справі №0870/8984/12 - позивач (ОСОБА_1) не є суб'єктом виборчого процесу, а тому ОВК не повинно надавати йому протокол засідання від 08.09.2012. Керуючись п.5 Постанови №350 від 15.09.2010 «Про порядок ведення діловодства у виборчих комісіях та комісіях з референдумів», в якій сказано, що при реєстрації та розгляді документів, заяв і скарг, що надходять до комісії, комісія керується Законами України «Про вибори народних депутатів України», «Про звернення громадян», іншими актами законодавства України, постановами ЦВК та цим Порядком, на письмову заяву від 08.09.2012 на адресу ОСОБА_1 був направлений лист за №27 від 11.09.2012, в якому було повідомлено, що постанова, прийнята окружною чи дільничною виборчою комісією, вивішується на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення не пізніше ранку наступного дня після дня її прийняття. ОВК округу №79 запропонувала та рекомендувала ознайомитися з постановою, яка знаходиться на інформаційному стенді в приміщенні ОВК. Тобто, заява була розглянута і була надана письмова відповідь ОСОБА_1 у термін, вказаний у ст.20 Закону України «Про звернення громадян». ОСОБА_1 посилається у позові на ст.25 Закону України «Про інформацію», в якій вказано, що під час виконання професійних обов'язків журналіст має право здійснювати письмові, аудіо- та відеозаписи із застосуванням необхідних технічних засобів, за винятком випадків, передбачених законом. Журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб'єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими і службовими особами, крім випадків, визначених законодавством. При цьому не вказує яким чином відповідачі порушили цю норму закону, а пише лише що 08.09.2012 протиправними діями відповідачів була створена наявність об'єктивних і суб'єктивних труднощів та перешкод у добуванні інформації, а в чому вони полягають не пояснює. Статтею 13 Закону України «Про вибори народних депутатів України» передбачено публічність і відкритість виборчого процесу. Публічність і відкритість виборчого процесу у діяльності виборчих комісій забезпечуються шляхом: 1) інформування громадян про свій склад; місцезнаходження та режим роботи; про утворення виборчих округів і виборчих дільниць; про місце і час голосування виборців; про основні права виборців, у тому числі про право оскарження неправомірних рішень, дій чи бездіяльності виборчих комісій та їх членів, органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевою самоврядування, підприємств, закладів, установ і організацій. їх керівників, інших посадових та службових осіб; 2) забезпечення можливості для ознайомлення суб'єктів виборчого процесу зі списками виборців, з виборчими списками партій, відомостями про кандидатів у депутати, порядком заповнення виборчих бюлетенів; 3) роз'яснення виборцям порядку голосування, а також порядку заповнення виборчих бюлетенів; 4) оприлюднення підсумків голосування і результатів виборів депутатів; 5) надання іншої інформації у випадках та в порядку, передбачених цим Законом. Рішення виборчих комісій, а також рішення органів виконавчої влади, що стосуються реалізації виборцями права голосу на виборах, доводяться ними до відома громадян через друковані засоби масової інформації або, у разі неможливості, оприлюднюються в інший спосіб. Рішення Центральної виборчої комісії та окружних виборчих комісій, які стосуються виборчого процесу та становлять публічний інтерес, оприлюднюються на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії. Тобто, позивач у будь-який час може отримати інформацію на офіційному веб- сайті Центральної виборчої комісії, якщо вона становить публічний інтерес. У ч.4 ст.13 Закону України «Про вибори народних депутатів України» сказано, що засоби масової інформації зобов'язані об'єктивно висвітлювати хід підготовки і проведення виборів. Представникам засобів масової інформації гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов'язані з виборами, а на засідання виборчих комісій та на виборчу дільницю у день голосування - на умовах, визначених частиною третьою статті 34 цього Закону. Виборчі комісії, органи виконавчої влади, посадові і службові особи цих органів зобов'язані в межах своїх повноважень надавати їм інформацію щодо підготовки і проведення виборів депутатів. Крім того, ОСОБА_1 є довіреною особою кандидата в народні депутати України ОСОБА_5, якому 10.09.2012 була направлена постанова №7 від 08.09.2012. З суті позовних вимог не зрозуміло, якою нормою закону передбачено, що не надання постанови ОВК спеціальному кореспонденту є неправомірними діями. До того ж факт перешкоджання професійній діяльності журналіста відсутній.

У судовому засіданні представник Відповідачів-1,2 проти позову заперечував, просив у задоволенні позову відмовити.

Вислухавши пояснення позивача, заперечення представника Відповідачів-1,2, вивчивши матеріали справи судом з'ясовано наступне.

Відповідно до Посвідчення №41-К, яке дійсне протягом 2012-2013 років, ОСОБА_1 є спеціальним кореспондентом Всеукраїнської громадсько-політичної газети «Народний контроль України».

Окружна виборча комісія з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №79 у постанові №7 від 08.09.2012, прийнятій об 09 год. 15 хвил., постановила наступне: «… 1. Відмовити у задоволенні скарги уповноваженої особи від політичної партії Всеукраїнське політичне об'єднання «Батьківщина» в одномандатному виборчому окрузі №79 ОСОБА_6 на дії політичної партії «УДАР». 2. Скаргу уповноваженої особи від політичної партії Всеукраїнське політичне об'єднання «Батьківщина» в одномандатному виборчому окрузі №79 ОСОБА_6 разом з доданими до неї матеріалами надіслати до Василівського РВ ГУМВС України в Запорізькій області для перевірки та відповідного реагування відповідно до законодавства України. 3. Цю постанову надіслати Центральній виборчій комісії та уповноваженій особі від політичної партії Всеукраїнське політичне об'єднання «Батьківщина» в одномандатному виборчому окрузі №79 ОСОБА_6, Політичній партії «УДАР», а також Василівському РВ ГУМВС України в Запорізькій області …».

Також, на вказаній постанові №7 від 08.09.2012 міститься наступний запис: «Копію Постанови ОВК №7 від 08.09.2012р. отримала ОСОБА_6 підпис. 08.09.12р. 11 год. 40 хвил.».

Позивачем надано до суду заяву про надання постанови ОВК від 08.09.2012, подану ним як спеціальним кореспондентом Всеукраїнської громадсько-політичної газети «Народний контроль України» на адресу голови Окружної виборчої комісії виборчого округу №79 Нестор А.В., в якій, зокрема, зазначено наступне: «… Згідно ЗУ «Про інформацію», ЗУ «Про державні засоби масової інформації» з метою підготовки публікації в ЗМІ прошу надати копію постанови ОВК по 79 виборчому округу, яка була прийнята 08.09.12 о 09 год. 15 хвил. Згідно ЗУ «Про доступ до публічної інформації» дана постанова видається негайно …».

У Протоколі №3 засідання окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №79 від 08.09.2012, наданого до суду Відповідачами-1,2 серед присутніх на засіданні вказаний ОСОБА_1 як довірена особа кандидата у народні депутати висунутого політичною партією «УДАР» ОСОБА_5.

Судом досліджені надані Відповідачами-1, 2 лист Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №79 від 11.09.2012 за №27 на адресу ОСОБА_1 щодо розгляду його заяви від 08.09.2012, зареєстрованої в ОВК 08.09.2012 за №15 о 18 год. 07 хвил. та фіскальний чек вузлу поштового зв'язку у підтвердження надіслання цього листа на адресу ОСОБА_1

Вказаний лист від 11.09.2012 за №27 надіслано за адресою для листування, зазначеною позивачем у заяві про надання постанови ОВК від 08.09.2012 - 71600, Запорізька область, м.Василівка, вул.Чекістів, 7.

Позов не підлягає задоволенню виходячи з нижче зазначеного.

Як зазначено у ч.1 ст.110 Закону України «Про вибори народних депутатів України», скарга до виборчої комісії подається у письмовій формі. Скарга повинна містити: 1) назву виборчої комісії, до якої вона подається; 2) прізвище, ім'я, по батькові (найменування) суб'єкта звернення зі скаргою, його місце проживання (поштову адресу), а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі є; 3) прізвище, ім'я, по батькові (найменування) суб'єкта оскарження, його місце проживання (поштову адресу), а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі є; 4) суть порушеного питання; 5) виклад обставин і зазначення доказів, якими суб'єкт звернення обґрунтовує свої вимоги; 6) чітко сформульовані вимоги із зазначенням суті рішення, ухвалення якого вимагається від виборчої комісії; 7) перелік документів і матеріалів, що додаються; 8) зазначення заінтересованих осіб, яких суб'єкт звернення зі скаргою вважає за потрібне залучити до розгляду скарги; 9) підпис суб'єкта звернення зі скаргою чи особи, яка його представляє відповідно до статті 108 цього Закону, із зазначенням дати підписання.

Отже, враховуючи п.8 ч.1 ст.110 Закону України «Про вибори народних депутатів України» заінтересованих осіб визначає суб'єкт звернення зі скаргою.

Згідно матеріалів справи уповноважена особа від політичної партії Всеукраїнське політичне об'єднання «Батьківщина» в одномандатному виборчому окрузі №79 ОСОБА_6, як суб'єкт звернення зі скаргою, не зазначила у скарзі як заінтересовану особу спеціального кореспондента Всеукраїнської громадсько-політичної газети «Народний контроль України» ОСОБА_1.

Таким чином, позивач у розумінні норм Закону України «Про вибори народних депутатів України» не є заінтересованою особою у виниклій спірній ситуації.

Відповідно до ч.3 ст.35 Закону України «Про вибори народних депутатів України» рішення виборчої комісії з розглянутого питання оформляється у формі постанови, яка повинна містити: 1) найменування комісії; 2) найменування постанови; 3) час, дату та місце прийняття і порядковий номер постанови; 4) мотивувальну частину з посиланням на обставини, що зумовили розгляд питання на засіданні комісії, посиланнями на відповідні положення нормативно-правових актів або постанову виборчої комісії вищого рівня чи рішення суду, якими керувалася комісія при прийнятті постанови; 5) резолютивну частину.

Згідно з ч.5 ст.35 Закону України «Про вибори народних депутатів України» постанова, прийнята окружною чи дільничною виборчою комісією, вивішується на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення не пізніше ранку наступного дня після дня її прийняття, а прийнята напередодні дня голосування, у день голосування та під час підрахунку голосів, встановлення підсумків голосування, - не пізніш як через чотири години після завершення засідання виборчої комісії. Постанова, прийнята окружною виборчою комісією, надсилається до Центральної виборчої комісії для оприлюднення на її офіційному веб-сайті. Копія постанови, прийнята окружною чи дільничною виборчою комісією, засвідчена головою виборчої комісії чи його заступником і секретарем виборчої комісії та скріплена печаткою виборчої комісії, видається суб'єкту виборчого процесу, якого вона стосується, на його вимогу, не пізніше ніж через чотири години після її прийняття, а прийнята напередодні дня голосування та в день голосування - невідкладно. Стенд офіційних матеріалів комісії обладнується в приміщенні комісії у місці, вільно доступному для відвідувачів.

Відповідно до ч.1 ст.12 Закону України «Про вибори народних депутатів України» суб'єктами виборчого процесу є: 1) виборець; 2) Центральна виборча комісія, а також інша виборча комісія, утворена відповідно до цього Закону; 3) партія, що висунула кандидата у депутати; 4) кандидат у депутати, зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом; 5) офіційний спостерігач від партії, яка висунула кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі, від кандидата у депутати в одномандатному окрузі, від громадської організації, який зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом.

Враховуючи, що спеціальний кореспондент Всеукраїнської громадсько-політичної газети «Народний контроль України» ОСОБА_1 згідно з ч.1 ст.12 Закону України «Про вибори народних депутатів України» не є суб'єктом виборчого процесу, то відповідно до ч.5 ст.35 Закону України «Про вибори народних депутатів України» йому не може бути видана копія зазначеної постанови №7 від 08.09.2012.

Позивачем не надано до суду доказів не вивішування Відповідачами-1, 2 постанови №7 Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №79 від 08.09.2012 на стенді офіційних матеріалів комісії.

Також, позивачем не надано доказів не можливості ознайомитись через дії або бездіяльність Відповідачів-1,2 з вказаною постановою №7 від 08.09.2012 на стенді офіційних матеріалів комісії зранку наступного дня після дня її прийняття.

Крім того, як з'ясовано судом, вказана постанова №7 від 08.09.2012 оприлюднена на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії і доступ до для ознайомлення з нею є загальнодоступним.

У ч.1 ст.113 Закону України «Про вибори народних депутатів України» зазначено, що рішення виборчої комісії за результатами розгляду скарги повинно бути справедливим, законним і обґрунтованим.

Згідно з ч.10 ст.113 Закону України «Про вибори народних депутатів України» копія рішення виборчої комісії видається чи надсилається суб'єкту звернення зі скаргою, суб'єкту оскарження, заінтересованим особам, відповідній виборчій комісії, іншому суб'єкту, про якого йдеться у рішенні, не пізніше наступного дня після прийняття рішення, а у разі прийняття рішення напередодні, в день голосування або на наступний день - невідкладно. Рішення Центральної виборчої комісії та окружних виборчих комісій про розгляд скарг не пізніше наступного дня після прийняття рішення, а у разі прийняття рішення напередодні, в день голосування або на наступний день - невідкладно оприлюднюються на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії. Копія рішення окружної виборчої комісії повинна бути надіслана відповідною окружною виборчою комісією до Центральної виборчої комісії невідкладно після прийняття цього рішення.

Позивач як спеціальний кореспондент Всеукраїнської громадсько-політичної газети «Народний контроль України» не відноситься до жодної особи з вищевказаних у ч.10 ст.113 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Звідси, копія постанови №7 Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №79 від 08.09.2012 не могла Відповідачами-1, 2 бути видана або надіслана позивачу як спеціальному кореспонденту Всеукраїнської громадсько-політичної газети «Народний контроль України».

У ч.1 ст.1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» зазначено, що публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Згідно з ч.1 ст.1 Закону України «Про інформацію»: документ - це матеріальний носій, що містить інформацію, основними функціями якого є її збереження та передавання у часі та просторі; інформація - це будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді;

Як свідчать матеріали справи, позивач подавав на адресу Відповідача-1 заяву про отримання документа (постанови №7 від 08.09.2012), а не інформації.

Відповідно до ст.3 Закону України «Про доступ до публічної інформації» право на доступ до публічної інформації гарантується: 1) обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; 2) визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє; 3) максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації; 4) доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством; 5) здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації; 6) юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

Згідно з ст.5 Закону України «Про доступ до публічної інформації» доступ до інформації забезпечується шляхом: 1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації: в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом; 2) надання інформації за запитами на інформацію.

Відповідно до чч.1, 5 ст.19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запит на інформацію має містити: 1) ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є; 2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; 3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Згідно з ст.20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту. Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Як зазначено у ст.1 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», журналіст - це творчий працівник, який професійно збирає, одержує, створює і займається підготовкою інформації для засобів масової інформації, виконує редакційно-посадові службові обов'язки в засобі масової інформації (в штаті або на позаштатних засадах) відповідно до професійних назв посад (роботи) журналіста, які зазначаються в державному класифікаторі професій України.

У ч.1 ст.25 Закону України «Про інформацію» зазначено, що під час виконання професійних обов'язків журналіст має право здійснювати письмові, аудіо- та відеозаписи із застосуванням необхідних технічних засобів, за винятком випадків, передбачених законом.

Згідно з ч.2 ст.25 Закону України «Про інформацію» журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб'єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими і службовими особами, крім випадків, визначених законодавством.

З матеріалів справи суд не вбачає порушень Відповідачами-1,2 наведених норм Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», Закону України «Про інформацію» та Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Позивачем не доведена у суді з посиланням на конкретні норми права наявність об'єктивних і суб'єктивних для нього труднощів та перешкод у добуванні інформації через вчинки Відповідачів-1,2.

Згідно з ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч.1, 2 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на викладене вище, позовні вимоги є не обґрунтованими і не підлягають задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.

Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.

Постанова виготовлена у повному обсязі 16.10.2012.

Головуючий суддя О.О. Прасов

Суддя М.П. Авдєєв

Суддя Л.О. Нестеренко